NOVINKY

Novinky

29.06.2020 Recepce v době prázdnin

Recepce je otevřena v době prázdnin od 29.6. -31.8. pro neodkladné záležitosti PO a PÁ od 8-10 hod.

28.05.2020 Zápisy do kroužků na školní rok 2020/2021

Zápisy do kroužků, kurzů a klubů na školní rok 2020/2021 proběhnou od pondělí 8. června 2020 od 18:00 hodin, on-line prostřednictvím našich webových stránek. Kompletní nabídka kroužků, kurzů a klubů bude zveřejněna www.ddmstodulky.cz od pondělí 1. června 2020. Více v Událostech.

11.05.2020 Herna, RaDka i laktační poradna uzavřena

V těchto dnech až do odvolání je Herna DDM Stodůlky, Rodinná zóna RaDka i laktační poradna uzavřena.

DDM NA FACEBOOKU

GALERIE ONLINE

„Život je někdy velmi skoupý, uplynou dny, týdny, měsíce a roky, aniž člověk zažije něco nového. Ale pak se otevřou dveře a dovnitř se vřítí lavina. V jednu chvíli nemáte nic, a najednou máte víc, než dokážete přijmout.“ —  Paulo Coelho

A tak se to stalo i nyní. Skoro 30 let jsme se setkávali na různých krásných výstavách u příležitosti prezentace výtvarných děl dětí i dospělých z tvořivých kroužků našeho DDM Stodůlky. I letos jsme si  podobné setkání naplánovali na květen a nebylo možné ho díky koronaviru uskutečnit. A tak vznikla myšlenka ukázat zajímavé výrobky alespoň na dálku a 1.6. 2020 přišla na svět naše GALERIE ONLINE.

Chceme vám jejím prostřednictvím ukázat práci napříč tvořivým oddělením v určitých celcích. Budete tak mít možnost nahlédnout například do keramické dílny, do Ateliérku, potěšit se netradičními výrobky kreativních dílen. Věříme, že doba našeho osobního setkávání na výstavách se zase vrátí. Výstavy jsou především místem setkávání. S lidmi, předměty, prostory. Těšíme se tedy v příštím školním roce na viděnou na výstavách, ale jejich podobu a vystavená díla budete mít možnost najít i v GALERII ONLINE. Přejeme jí, ať nám pěkně roste!
 


Mexické alebrijes očima dětí
úvodní slovo k výstavě: 25. 6. 2020

Líbí se vám tato fantastická barevná stvoření ? Díváte se na tvorbu dětských výtvarníků z Ateliérku, kteří se inspirovali mexickým lidovým uměním. 

Alebrije je fantastická postava, která kombinuje fyziognomické prvky různých zvířat, ať už skutečných nebo imaginárních, a vyznačuje se malováním v zářivých barvách. A jak si vyrobíte alebrije? Všechno to začíná základnou drátu, který je ohnutý a tvarovaný tak, aby se vytvořila kostra postavy. Později je pokryta několika vrstvami novin a lepidla, dále se přidají podrobnější prvky, jako jsou oči, zobáky, křídla a drápy. Povrch se potom vyhladí a poté se pokryje vrstvou bílé barvy. Nakonec je alebrije malováno v několika různých barvách a zdobeno tečkami, pruhy a dalšími vzory. 

Děti vyrobily pod vedením Zdenky Hiřmanové 45 kašírovaných alebrijes a spoustu dalších kreslily a malovaly, najdete je v kalendářích DDM Stodůlky 2020. Křest kalendářů se konal 2. prosince 2019 na vernisáži výstavy Alebrijes očima dětí na Mexickém velvyslanectví v Praze za účasti velvyslankyně Spojených států mexických. Paní velvyslankyně J. E. Rosaura Leonora Rueda Gutierrez velmi vysoce ocenila dětská díla, která spojila dvě odlišné kultury světem fantazie a představivosti, byla nadšená setkáním s malými a mladými umělci. 

A proč na to nyní vzpomínáme? Právě posíláme do Mexika tyto originální obrázky do soutěže - Alebrijes “Figuras fantásticas en el mundo”. Držte nám palce!

Fotografie kašírovaných alebrije připravila Dominika Hynková.

 
 

Kachlové mozaiky 
vernisáž 11. 6. 2020, 17:30

Umění, to vlastně znamená dělat ze starého nové.“ —  Jean Dutourd

A ve výtvarných dílnách pro dospělé pod vedením Zdeňky Hiřmanové se podařilo ze starých vzorníků mozaiky do koupelen či kuchyní vyrobit zbrusu nové dílo, které může zdobit zeď bytu či chalupy a nikdo by jejich původ nepoznal. Šikovné ruce a neuvěřitelné  nápady, akrylové barvy, tuže či obyčejná tužka, několik hodin práce a nová kachle je na světě a můžete si je prohlédnout v naší Galerii online. Fotografie opět nafotila Nela Gallatová.

  

 

Co se skrývá v krabici

vernisáž 1.6. 2020 od 18:00

Rádi bychom vás pozvali do naší GALERIE ONLINE na první výstavu s tímto poněkud tajemným názvem. Podívejte se, co všechno se díky dětské fantazii vejde do kartonové krabice o rozměru 35 x 30 cm.

Krabice na volně zvolené téma vznikly v Ateliérku ve výtvarných dílnách pro starší, tvořily je děti od 8 - 15 let pod vedením Zdeňky Hiřmanové. Při své tvorbě využívaly nejrůznější materiály a techniky, kreslily, malovaly, stříhaly, lepily a skládaly do krabic třeba i 10 hodin. A nyní se můžete díky fotografiím od Nely Gallatové potěšit pohledem na vesmírné scény, pokojíčky, zvířata, cestování a také na spoustu portrétů. Určitě v té záplavě téměř 100 krabic najdete i ty svítící.

 
Přejeme vám hezké chvíle při putování naší výstavou a věříme, že i vy budete mít chuť si doma s dětmi vytvořit svůj vlastní malý příběh, schovaný v papírové krabici.....