Naši lektoři

IRENA ANTONOVÁ

Jmenuji se Irena Antonová a v DDM Stodůlky už 17 let vedu kurzy orientálního tance a skupinu Belly Habibi. 

Už jako náctiletá jsem se stala vášnivou fanynkou orientu, její hudby a hlavně dlouhých orientálních sukní. Během studia na vysoké škole v Olomouci propadla kouzlu orientálního tance na kurzech školy Mila el Kral, pokračovala jsem u lektorů v Centru tance v Praze a zatančila si i ve stylu Bollywoodu.

Velkým zlomem v mojí taneční pouti znamenala účast na dvou ročnících festivalu Nile Group Festival v Káhiře (2008 a 2009), kde jsem se vzdělávala u profesionálních lektorů. Díky nim se pro mě otevřela nová kniha orientálního tance; zejména pak kapitoly věnované folklórním stylům.
Kouzlo káhirských tržišť se mnou přiletělo až do Česka v kufrech zaplněných až po okraj látkami, kostýmy a rekvizitami pro moji dívčí taneční skupinu Belly Habibi, kterou jsem založila v roce 2006 v DDM Stodůlky. Se skupinou slavíme úspěchy doma i v zahraničí; vytančily jsme si např. titul Bellydancer of the World v německém Duisburgu.
 


CARLOS AUGUSTO VASCONCELOS

Jmenuji se Carlos Augusto Vasconcelos a v DDM Stodůlky působím od září 2019 

Pocházím z Brazílie, z města Salvador, hlavního města státu Bahia. Celý svůj život se věnuji brazilskému bojovému umění capoeira (už 30 let), které se stalo mým životním krédem. Do svého tance, choreografií, capoeiry, hudby i hry promítám své pocity, zážitky, štěstí i nesmírnou energii. Své profesní zkušenosti jsem uplatnil například v Japonsku, Francii a Španělsku, kde jsem vždy hrdě reprezentoval brazilskou kulturu.

V Praze můžete navštívit mé ryze taneční hodiny Fit – Brasil, či naopak tréninky bojového charakteru - capoeira. V Brazílii jsem stál u zrodu Kulturního a sociálního centra Raca Negra do Brasil, Baratino´s Capoeira Danc Grup a Grupo de Capoeira Mandela. Mým hlavním cílem je rozšířit afro-brazilskou kulturu prostřednictvím kulturních manifestací, kde je hlavním prvkem právě capoeira.


KAMILA BATISTA TABERA

Jmenuji se Kamila Batista Tabera a v DDM Stodůlky působím od roku 2020. Jsem koordinátorkou tanečního oddělení a zároveň také koordinátorkou všech sportovních a tanečních akcí a akcí týkajících se Vědy Z.

Hudbě i tanci se věnuji od dětství. Tančila jsem ve Folklorním souboru Lučinka zde na Praze 13, který založila a 20 let vedla moje maminka B. Kaucká. Současně jsem se věnovala i baletu a modernímu tanci. Učila jsem se hrát na zobcovou flétnu a na kytaru. V patnácti letech jsem začala tančit kubánskou salsu a od roku 2002 jsem ji také začala vyučovat a dělat profesionální vystoupení. Kromě vedení kroužků v DDM vyučuji kubánskou salsu v páru, Latino mix s posilováním pro ženy  a působím také v latino kapele BachataLove, kterou jsme s manželem v roce 2018 založili. V této kapele zpívám a hraji na perkusní nástroje.


V roce 2019 jsme v DDM Stodůlky založili taneční studio EL RITMO, kde můžete najít mnoho tanečních kroužků různých stylů, jak klasických, tak i méně známých.

Jsem trpělivá lektorka, kterou výuka baví a ráda tak dále předávám své zkušenosti. Práce s dětmi v Domečku mě naplňuje a každý den mi přináší nové zážitky.

 

 
ERNESTO BATISTA TABERA

Jmenuji se Ernesto, jinak také Nesty, a jsem z Kuby. Můžete se se mnou setkat na kroužku španělská konverzace či na příměstských táborech.

Jsem veselý a nadšený člověk, fanoušek dobrých vtipů a nezdolný optimista. Myslím, že v životě a ve veškerém konání by neměla chybět zábava a štěstí.

V mé rodné zemi jsem vyučoval na střední škole José Martí historii umění, zpěv a hru na hudební nástroje a také jsem se věnoval přípravě tanečních a divadelních akcí a uměleckých výstav. V DDM jsem měl zatím možnost uspořádat několik letních hudebních workshopů pro děti v rámci příměstských táborů.

Studoval jsem 8 let na Escuela superior de música Holguín na Kubě, abych mohl vyučovat umění, a proto mě nadchne výuka všeho, co souvisí s kulturou.


PETRA BEZNOSKOVÁ

Jmenuji se Petra Beznosková a v DDM Stodůlky jsem od roku 2008,
kdy jsem po mateřské dovolené dostala příležitost být lektorkou ve Školičce pro děti od 3 do 7 let. Ve Školičce působím dodnes. Kromě toho vedu také kroužek Čeština pro děti s odlišným mateřským jazykem | ST  16.00, nebo se se mnou můžete občas potkávat také na recepci DDM Stodůlky.
 
Za dob studií jsem ve volném čase jezdila na tábory jako praktikantka a práce s dětmi mě vždycky velmi bavila. Byť se můj profesní život ve svém začátku ubíral úplně jiným směrem (vystudovala jsem ekonomii), práce s dětmi mě moc baví, naplňuje mě a dává mému životu smysl.
 
Vím, jak důležité je v životě umět navazovat kvalitní vztahy s ostatními lidmi a tak se snažím, i s mými kolegyněmi v rámci prosociální výchovy, v dětech rozvíjet ty správné dovednosti, hlavně komunikaci, spolupráci, ale i hravost a zdravé sebevědomí.
 


 
NATÁLIE BRABCOVÁ

Jmenuji se Natálie Brabcová a v DDM Stodůlky působím nově od roku 2020.

V novém školním roce 2021/22 se můžeme potkat na kroužcích Taneční a pohybová přípravka | PO 16.40Balet Z | ST 16.30Balet MP | ST 17.40 a Taneční mix pro starší | PO 15.00.

Láska k tanci mě provází už odmalička. Za svůj život jsem působila ve dvou tanečních závodních skupinách (AT studio Domino Praha a Taneční skupina D.A.R.), které se zaměřovaly na moderní tanec zvaný disco dance. Čím jsem byla starší, tím víc jsem chtěla rozšiřovat své taneční možnosti a poznávat i jiné taneční styly. Prošla jsem lekcemi hip hopu, baletu, gymnastiky a contemporary. Když jsem skončila se závoděním, byla jsem přesvědčená, že chci lásku k tanci předávat dál. Věděla jsem, že je to něco, co mě bude naplňovat i v budoucnu.

Miluji, když vidím, že to děti baví, když vidím, že mají radost z toho, že se hýbou. Tanec nemusí být záliba každého, nejde o to být nejlepší a jezdit na soutěže. Jde o to dělat pokroky, mít radost z pohybu, poznat nové kamarády, umět se například správně protáhnout, a především - užít si to.

 


ADRIANA BRADOVÁ

Jmenuji se Adriana Bradová a v DDM Stodůlky působím od roku 2016. 
Do DDM jsem začala chodit již jako predškolák a už jsem tu zůstala. 
 
V tuto chvíli v DDM působím jako vedoucí na táborech. Z tradičních akcí se se mnou setkáte na Halloweenském odpoledni a Čertovském odpoledni. O prázdninách vedu příměstské tábory pro nejmenší a výjezdní tábor Šmoulíci.
 
Navštěvování a výpomoc v DDM mě motivovala k vystudovaní SOŠ pedagogické a dále se chci věnovat dětem se specifickými problémy.

 ARANKA BRADOVÁ

Jmenuji se Aranka Bradová a v DDM Stodůlky působím od roku 2009, po celou dobu jako lektorka předškolního oddělení. Konkrétně se se mnou můžete setkat v Miniškoličce, kde působím jednou týdně, po zbytek času pracuji na plný úvazek jako dětská zdravotní sestra.

Dále se se mnou v letních měsících můžete setkat na letním táboře Šmoulíci, kde působím jako zdravotník a na akcích Halloweenské a čertovské odpoledne.

Práci s dětmi mám ráda. Ráda sleduji jejich pokroky a vymýšlím pro ně činnosti a hry


 

JOHANA BRODSKÁ

Jmenuji se Johana Brodská a v DDM Stodůlky učím od roku 2015. Asistuji na různých sportovních kroužcích (gymnastika, břišní tance, balet, cvičení pro předškoláky) a nově také ve školní roce 2021/2022 vedu gymnastiku pro předškolní děti (Gymnastika sportovní C zač. | ÚT 16.00​).

Sama jsem s gymnastikou začínala v DDM Stodůlky, pak jsem chvíli cvičila teamgym a později několik let paravoltiž (gymnastika/tanec na koni). Gymnastiku učím nejraději a před pár lety jsem absolvovala kurz trenéra gymnastiky třetí třídy.

Studuji molekulární biologii, takže moje studia vůbec nesouvisejí s pedagogikou nebo sportem, ale ráda pracuji s dětmi a baví mě učit je nové dovednosti a rozvíjet jejich talenty.


 

BARBORA BUŠINOVÁ

Jmenuji se Barbora Bušinová a v DDM Stodůlky učím necelý rok. Momentálně vedu kroužek keramiky (děti i dospělé).

V novém školním roce 2021/22 povedu kroužky keramiky nejrůznějších úrovní a věkových kategorií (Keramika RD | PO 9.30Keramika M | ST 15.40Keramika S | ST 14.00Keramika MD | ST 17.20Keramika pro dospělé | ST 9.00).

Keramice se věnuji od prvního stupně základní školy. Mám vystudované SOU Uměleckořemeslné v Praze, obor Umělecký keramik. Od roku 2004 provozuji keramickou dílnu na Luka, kde nejen vyrábím, ale vedu i kroužky a kurzy. Dlouhodobě jsem učila keramiku v mateřských školkách a jezdila jako vedoucí na tvořivé tábory. V roce 2014 jsem šla na první mateřskou a činnost jsem pozastavila. Vlastně se teď vracím více k tvorbě a výuce po šesti letech na rodičovské. Jako tvoření vnímám i fotografování, které mě poslední dva roky nadchlo a pohltilo natolik, že jsem si ve své dílně založila i příležitostný fotoateliér, kde se specializuji na dětskou, rodinnou a portrétní fotografii.

Práci s dětmi miluji - jak při keramice, tak při fotografování. Baví mě objevování potenciálu v každém jednotlivci. Myslím si, že keramika je jednoduchá na výrobu, pokud se výuka rozloží na jednotlivé kroky. Nechávám na dětech, jestli chtějí vyrábět námět, který připravím, nebo mají vlastní inspiraci.LUCIE CESTROVÁ

Jmenuji se Lucie Cestrová a do DDM Stodůlky mě přivedly mé děti, které jsem doprovázela na kroužky. 

Od dětství jsem jezdila na tábory. Nejdříve jako účastník, pak jako praktikant a nakonec i jako vedoucí. Při středoškolském studiu jsem vedla přírodovědný kroužek, který mne přivedl až k práci s dětmi ve Středisku ekologické výchovy.  Pak následovala práce v kanceláři a já věděla, že mne to táhne jiným směrem. V momentě, kdy přišla nabídka, abych se do chodu Domečku zapojila aktivně, neváhala jsem.

Pracovat v předškolním oddělení DDM Stodůlky jsem začala velmi zvolna. Nejdříve jako dozor herny, následovala báječná práce s nejmenšími dětmi v Miniškoličce, kde pracuji od roku 2018. Nyní jsem také lektorkou kroužku Dobrodružná školička, kde se s dětmi věnujeme zejména poznávání přírody, venkovním a razíme koncept, že neexistuje špatného počasí, jen špatného oblečení. Děti ze Školičky jsou nadšené, že mohou přeskakovat kaluže, schovat se ve křoví či si stavět hrady z mokrého písku. 

Spokojené děti jsou pro mne tím největším ohodnocením. A aby mi děti nechyběly ani o prázdninách, účastním se příměstských táborů, které zaměřuji hlavně na poznávání nejbližšího okolí a pobyt v přírodě, kde je stále co objevovat.

 HANA CORRADINI - text o lektorce brzy doplníme 
 


 
JIŘÍ ČELIKOVSKÝ - text o lektorovi brzy doplníme
 

TEREZA ČESÁKOVÁ

Jmenuji se Tereza Česáková a v DDM Stodůlky učím již od roku 2009.
V tuto chvíli v DDM působím jako koordinátorka předškolního oddělení. Vedu kroužky Pohádky, Hurá do školyMiniškolička

 V letních měsících vedu příměstské tábory pro nejmenší a vyjíždím s dětmi na letní tábor Šmoulíci a Šmoulíci II., kde působím jako hlavní vedoucí.  Z tradičních akcí se s vámi ráda osobně setkám na Halloweenském odpoledni a Čertovském odpoledni, jež jsou pro mě srdeční záležitostí.

Moje práce je mi koníčkem. Práce s dětmi mě baví, baví mě různorodost, kreativita, ráda neustále vymýšlím a hledám pro děti nové podněty, jak jim zpestřit výuku či hru.  Společně s ostatními lektorkami předškolního oddělení vymýšlím a vyrábím různé didaktické pomůcky a hry. Odměnou je mi dětský úsměv a nadšení, spokojenost dětí a potažmo rodičů.
 


 
PETR ČIHÁK

Jmenuji se Petr Čihák a jsem lektorem kytary v DDM Stodůlky (středně pokročilí, pokročilí). Mimo učení v DDM studuji na Mezinárodní konzervatoři Praha, obor elektrická kytara, jsem ve 2. ročníku a studuji pod vedením Mgr. Petra Tuháčka.

Působím také v Nu metalové / Metalcorové kapele BURN THE ROOTS, se kterou koncertujeme a připravujeme debutové album. Dříve jsem působil i jako druhý kytarista v kapele Saving George.
 
Stodůlecký Domeček dobře znám, je to i místo mých kytarových začátků - v roce 2013 jsem sem začal chodit na akustickou kytaru, mezi tím jsem bral soukromé hodiny elektrické kytary. Moje další kroky z DDM Stodůlky po 3 letech vedly do ZUŠ Štefánikova, kde jsem se za další 4 roky naučil  nejrůznější techniky hraní a zároveň různé styly. Pak jsem udělal talentové zkoušky konzervatoř a je jasné, že moje kytarová cesta tedy ještě zdaleka nekončí.

KATEŘINA DVOŘÁKOVÁ

Jmenuji se Kateřina Dvořáková a v DDM Stodůlky učím 10 let. Prostředí našeho Domečku dobře znám i jako účastník nejrůznějších kroužků, navštěvuji ho od svých předškolních let. 

Ve školním roce 2021/2022 se můžeme potkávat na kroužcích orientálního tance Belly Amira (Orientální tanec pro děti | ST 15.00Orientální přípravka pro pokr.| ST 16.10Orientální klub pro sóla a dua | STOrientální skupina Belly Amira děti | POOrientální skupina Belly Amira juniorkyOrientální skupina Belly Amira HVK | POOrientální skupina Belly Amira HVK | ST), na večerních lekcích pro dámy (Solo lady latin dance Z | PO 18.50
Solo lady latin dance P | PO 20.00Lady sexy dance | ČT 18.40) a při anglické konverzaci a gramatice (Anglická konverzace a gramatika hravě|ÚTAnglická konverzace a gramatika|ÚT 17.30).

Spojila jsem tři své vášně - tanec, jazyky a vzdělávání druhých. Předávat lidem mé nadšení pro nejrůznější taneční styly i jazyk je mým koníčkem i prací.

Tančím od svých čtyř let a dá se říci, že jsem od té doby nepřestala. Vystudovala jsem Učitelství pro 1. stupeň se specializací na angličtinu na Univerzitě Karlově. V rámci studia jsem v programu Erasmus strávila semestr na University of Derby v Anglii, kde jsem studovala Pedagogiku a Dance and movement studies. Pravidelně se vzdělávám v ČR i v zahraničí - měla jsem možnost zúčastnit se kurzů a workshopů např. ve slavných Pineapple dance studios v Londýně nebo Broadway dance centre v New Yorku. V New Yorku jsem absolvovala také jazykový kurz. Mám za sebou též rekvalifikační kurzy s akreditací MŠMT Lektor tance a Lektor Orientálního tance s osvědčením pro odbornost Trenér tanečních disciplín.

Mojí velkou radostí je vedení dětské a juniorské soutěžní orientální skupiny Belly Amira. Tato skupina má za sebou již celou řadu úspěchů v ČR i v zahraničí. Pyšní se několika tituly mistrů ČR, již 3x získala ocenění za nejlepší choreografii, pravidelně se úspěšně účastní soutěže Liptov Orient Festival a z mezinárodního festivalu v Barceloně přivezla stříbro.

 


DAGMAR ECKHARDTOVÁ

Jmenuji se Dagmar Eckhardtová a v DDM učím od roku 2004. Celou tuto dobu působím ve Školičce, v Dobrodružné školičce a Zvídavé školičce a od roku 2012 vedu Logopedické kroužky a nyní také Předškolní přípravu s metodou Elkonin. Nejmenší děti se se mnou mohou setkat i o prázdninách na příměstských táborech. Momentálně v DDM působím také jako vedoucí předškolního oddělení.

Jako pedagog se celý život věnuji předškolní pedagogice, kterou jsem vystudovala. Tento obor mě podněcuje k neustálému se rozvíjení sebe sama. Proto jsem si jej rozšířila o kvalifikaci logopedického asistenta a i nadále se zajímám o pedagogické metody, které dětem mohou usnadnit přípravu a vstup do školy. Na svých logopedických kroužcích tak využívám například Metodu dobrého startu nebo prvky z metody Elkonin.

Velmi ráda uplatňuji při různých předškolních činnostech zážitkovou pedagogiku a cíleně využívám prožitek k rozvíjení osobnosti dítěte. I ve spolupráci s rodiči pak vidím úžasné výsledky, ze kterých mám radost a pokaždé si uvědomím, jak mě tato práce s malými dětmi baví.
 
A jak kdysi řekl Jan Amos Komenský: „Ve hře se dá hodně naučit, co poté bude použito, když to okolnosti budou vyžadovat.“ Pojďme si tedy společně hrát!
 


 

HELENA FARABAUEROVÁ

Jmenuji se Helena Farabauerová a v DDM Stodůlky působím od září roku 2006. V Domečku řídím Oddělení pro tanec, sport, přírodu a ostatní aktivity, jsem lektorkou kroužků  Cvičení miminek a Cvičení rodičů s dětmi (Cvičení rodičů s dětmi  12-15m| PO 10.10, Cvičení rodičů s dětmi 2-4 roky| ČT 8.45Cvičení rodičů s dětmi 2- 4 r.| ČT 13.30Cvičení rodičů s dětmi 2,5-3,5 |PO 16.40Cvičení rodičů s dětmi 2,5-3,5 |ČT 16.25), Sportovní minipřípravky (Sportovní minipřípravka | ČT 15.15) a Sportovní gymnastiky pro předškolní děti (Gymnastika sportovní D | ČT 17.35). Jsem hlavní vedoucí  letního sportovního tábora a letních táborů pro rodiče s dětmi.

Sport a pohyb mě provází už od dětských let. Byla jsem jako dítě hodně aktivní a svůj volný čas trávila venku na hřišti, se švihadlem, míčem, skákáním gumy, či lezením po stromech. Postupně jsme prošla množstvím nejrůznějších všeobecně sportovně zaměřených kroužků, chodila jsem na atletiku, sportovní gymnastiku, na aerobik, ale i na výtvarné kroužky a jako samouk jsem se naučila na kytaru. V 15 letech jsem zakotvila v posilovně, která je mým koníčkem dodnes.

Už jako dítě jsem toužila být učitelkou tělocviku na základní škole. Moje první trenérské krůčky začaly na Základní škole Jánského, kde jsem trénovala malé děti  - přípravku závodní sportovní gymnastiky. Měla jsem za sebou školení trenéra gymnastiky od České gymnastické federace a několik soustředění malých gymnastek. Ale dril u cvičení s malými dětmi mi nebyl úplně blízký, proto jsem hledala další možnosti.

A našla jsem je!  V DDM Stodůlky jsem v září 2006 otevřela tehdy nový kroužek sportovní gymnastiky. O rok později jsem začala vést i Klub Pohádka a klub Mozaika pro volně příchozí děti. A v Domečku jsem už zůstala. Mám za sebou řadu nejrůznějších školení, kurzů, workshopů, jsem certifikovaných pedagogem volného času, cvičitelem malých dětí, sportovní gymnastiky, cvičitelem Sportu pro všechny, lektorkou aerobiku. Vystudovala jsem vysokou školu v oboru Pedagogiky volného času. Když je někde možnost se dál vzdělávat a rozšiřovat si tak zkušenosti a vědomosti, jsem nastoupená v první řadě.

Můj dětský sen se tak přetavil v nový, ještě lepší směr. Jsem pedagogem volného času, což je pro mě spojením koníčku a práce. Každý den tak dělám to, co mě nejvíc baví.
 VALERIÁN GNAP

Jmenuji se Valerián Gnap a v DDM Stodůlky učím od roku 2019.

Ve školním roce 2021/2022 se můžeme potkávat na lekcích 
Tradiční jógy.

Józe se pravidelně věnuji téměř 20 let.  Jsem lektorem s licencí 1. třídy při České akademii jógy, v současné chvíli dokončuji nejvyšší kvalifikaci 1. třídy při ČAJ a jsem absolventem kurzu Šivavandovy jógy v Indii. Jógu vnímám jako cestu očisty, vlastního hledání a poznání sebe sama, i všeho co nás obklopuje.  Je pro mě mnohem více, než pouhým fyzickým cvičením. Pravidelné praktikování mi pomohlo najít vnitřní klid, vyrovnanost a pokoru. Jemné plynutí, radost z pohybu a vlastní prožitek má u mě přednost před dokonalostí provedení jednotlivých ásan. To ale neznamená menší úsilí při snaze o jejich dosažení.

Rád pracuji s lidmi a těší mě, když moje lekce mohou lidem jakkoliv pomoci - ať už se jedná o odstranění jejich zdravotních potíží (lepší držení těla, lepší dýchání, zlepšení spánku, postupné zmírňování až odstranění bolesti zad a další), zlepšení jejich psychické pohody (lepší odolnost vůči stresu, zlepšení koncentrace, “dobití baterek”, zklidnění mysli…) až k celkové harmonizaci celé osobnosti. Rád pozoruji jejich cestu a jsem jim průvodcem.
 


PATRICIA GRANDOVÁ

Jmenuji se Patricia Grandová a v DDM Stodůlky učím od roku 2019 hru na kytaru (začátečníky) a na ukulele (začátečníky). Na podzim téhož roku jsem absolvovala kurz pedagogického minima pro pedagogy volného času a od léta 2021 jsem také lektorkou na příměstských a výjezdních táborech.
 
Před pár lety jsem si uvědomila, že hudba naplňuje můj volný čas a život tak moc, že se jí chci věnovat více a intenzivněji. Chtěla jsem se v té době naučit hrát na nějaký hudební nástroj a kytara byla mou volbou číslo jedna. Hra na kytaru se tak stala nedílnou součástí mého života.
 
Stodůlecký Domeček znám velmi dobře, už jako malá jsem sem chodila na různé umělecké kroužky a jezdila na tábory. Přátelská atmosféra a dětské nadšení mě motivuje k učení a předávání svých vědomostí a schopností jiným.

 


 

MARIE HAKLOVÁ - text o lektorce brzy doplníme
 

 


TOMÁŠ HART

Jmenuji se Tomáš Hart a v DDM Stodůlky působím od minulého roku jako lektor Dramatického kroužku dvou skupin dětí z prvního stupně. Prošel jsem Základní uměleckou školou, kde jsem se od pěti let učil hrát na klavír. Ve třinácti jsem k tomu připojil i literárně-dramatický obor. K divadlu mě to táhlo už dávno před tím, do té doby jsem se ale spokojil se školními besídkami a recitačními soutěžemi, kterých se dodnes rád účastním ve formě Wolkrova Prostějova.

Možná právě nezaměnitelná atmosféra divadelních přehlídek mě nakonec dovedla k rozhodnutí jít studovat výchovnou dramatiku na DAMU, kde momentálně dokončuji druhý semestr. Během studia vedu dramatický kroužek také na Základní škole Sulejovice, hraji s různými studentskými divadelními soubory (Oldstars, Vanabí Litoměřice…) a nepohrdnu ani nabídkou moderovat nějakou akci. Když zrovna neučím nebo nestojím na jevišti, pravděpodobně sedím u klavíru nebo se učím nějaký cizí jazyk.

Jsem rád, že mám možnost v DDM Stodůlky sdílet s dětmi radost ze hry a zážitek ze společné tvorby. Věřím, že divadlo může člověka rozvíjet v mnoha směrech a doufám, že se mi vždy podaří vytvořit prostředí, kde bude dětem dobře a kde se budou moci svobodně projevit.


 

ZDEŇKA HIŘMANOVÁ

Jmenuji se Zdeňka Hiřmanová a poměrně velká část mého života je spojená s DDM Stodůlky, hlavně s jeho výtvarnými dílnami a dalšími tvořivými aktivitami.

Ve školním roce 2021/2022 vedu lekce v Ateliéru pro děti (Výtvarná dílnička | ČT 15.00Výtvarná dílna mladší | PO 16.20Výtvarná dílna mladší | ST 14.00Výtvarná dílna starší | PO 14.10Výtvarná dílna starší | ST 15.40 a Výtvarná dílna starší | ČT 16.10) a pro  dospělé (Výtvarná dílna pro dospělé | ČT 18.15). Jinak sedím u obřího ptačího stolu ve své kanceláři a podílím se na vedení a řízení našeho DDM jako zástupkyně ředitelky.


Na mé profesní cestě, studiu a kurzech ve mne zanechal silnou stopu systematický dvouletý kurz v artefiletice a arteterapii. Naučil mne více vnímat individualitu každého nadšeného umělce a hledat s ním společně jeho vlastní vyjádření skutečnosti různými výtvarnými materiály a technikami. Ateliér a výtvarné dílny jsou místem setkávání a tvorby malých i dospělých, často i více členů jedné rodiny. A já se snažím jim být průvodcem a pomáhat rozvíjet jejich kreativitu. Baví mě vymýšlet nové projekty, pracovat s netradičními materiály a novými technikami a vždy se těším, kam to právě děti samy posunou díky své fantazii a skvělým nápadům.

Ráda cestuji s otevřenýma očima a inspiruji se na svých cestách především v mé oblíbené Francii, ale přivážím si podněty k tvorbě s dětmi i dospělými i z větších dálek.TEREZA HOLOVSKÁ

Jmenuji se Tereza Holovská a v DDM Stodůlky působím od roku 2021.

S dětmi se setkávám na kroužcích Flétny (začátečníci) a Hře na klávesové nástroje (začátečníci).

Ve školním roce 2021/2022 dokončuji studium Pedagogického lycea v Berouně. Po stránce hudebního vzdělání mám absolvovaných sedm let hry na zobcovou flétnu a na klavír a čtyři roky příčné flétny, to vše zastřené hudební školou v Králově Dvoře.
Proto pro mě bylo jasnou volbou učit děti na flétnu a na klávesové nástroje, práce s dětmi mě baví a ráda jim předávám své vědomosti.

Na této práci se mi nejvíce líbí hledání nových cest a způsobů, jak děti učit a motivovat, aby je hodiny bavily. Mám s prací okolo dětí dlouholeté zkušenosti, ať už jako praktikantka na táborech, asistentka na různých výtvarných či sportovních kroužcích nebo z různých akcích pro děti, pořádaných u nás v obci.
 


 
GENNADIY KAN - text o lektorovi brzy doplníme
 

 
ANITA KAŠPAROVÁ

Jmenuji se Anita Kašparová a v DDM Stodůlky působím od září 2020.
Ve školním roce 2021/2022 mě můžete pokat ve Zvídavé školičce.
 
Do Domečku mě přivedly moje děti. Navštěvovala jsem s dětmi kroužky a postupně  jsem se zapojila i já jako asistent v pohybových kroužcích a vypomáhala v herně. Působím jako lektor ve Zvídavé školičce a jako lektor letního příměstského tábora.
 
Před narozením dětí jsem téměř 20 let pracovala v automobilovém průmyslu, kam jsem se rozhodla po rodičovské dovolené již nevrátit.  V roce 2020/2021 jsem pracovala jako kvalifikovaná Chůva u nejmenších dětí v dětských skupinách. Na dětech mám ráda upřímnost, dětský smích a fantazii. Mám ráda přírodu, zvířata, pohyb, ráda se vzdělávám a tvořím.
 


BOHUSLAVA KAUCKÁ

Jmenuji se Bohuslava Kaucká a v DDM Stodůlky působím od září 2019.

Moje taneční dráha je dlouhá a bohatá. V letech 1980-86 jsem působila v Dětském folklorním souboru Špalíček při ZŠ U Vršovického nádraží, v letech 1987-2006 jsem založila a vedla DFS LUČINKA při KD Mlejn (děti 5-18 let), pořádala jsem s dětmi zájezdy na festivaly a soustředění. V letech 1998-2006 jsem se také věnovala organizační činnosti ve štábu MFF Tuchlovice pro dětské programy. Také jsem působila jako učitelka v MŠ.

Činnost s dětmi při volnočasových aktivitách mne velmi baví a mým cílem je, aby děti zlepšovaly své pohybové dovednosti, navazovaly nová přátelství a zažívaly radost z pohybu a tance.
 

 
KAREL KOCMAN

Jmenuji se Karel Kocnam a v DDM Stodůlky působím už od roku 2012 jako lektor rybářských kroužků, Rybářský kroužek | ÚT 15.00 a Rybářský klub | ÚT 17.30.

Nejsem profesionální rybář ani bývalý absolvent střední nebo vysoké školy s odborností rybníkářství a výkonu rybářského práva. Rybaření považuji za velmi příjemnou aktivitu v přírodě. Jako vysokoškolák jsem absolvoval pedagogické minimum. Nyní již mnoho let pracuji v sektoru finanční správy, přesto se ale stále cítím být venkovanem z horního Posázaví a rozhodně patřím k těm, kteří nezapřou určitý atavismus dávných lovců. Aktivitám v přírodě a rybaření jsem holdoval už od svých chlapeckých let a těším se, že v brzkém důchodu se jim budu věnovat podstatně více než doposud.

Práce s dětmi v rybářském kroužku mě velmi baví. Je to hlavní důvod, proč tady působím. Vnímám příznivou odezvu i z jejich strany. Vzhledem ke svému pokročilejšímu věku k nim přistupuji jako ke svým vnoučatům. Zabýváme se i důležitými souvislostmi s krajinotvornou činností a ochranou životního prostředí, případně i nutnými společenskými zájmy. Děti se také naučí přírodu respektovat, přiměřeně ji udržovat a chránit.
 
VĚRA KUBÍKOVÁ

Jmenuji se Věra Kubíková v DDM Stodůlky působím od ledna 2020 a můžete mne potkat na kroužcích flétny a v létě na příměstských táborech.

Pocházím z hudební rodiny, už od mala jsem byla vedena k hudbě. Od svých 6 let jsem hrála na zobcovou flétnu, poté jsem si přibrala hru příčnou flétnu, které se aktivně věnuji dodnes. V roce 2022 jsem absolvovala 2. cyklus hry na příčnou flétnu v ZUŠ Štefánikova a maturovala na hudebně zaměřeném gymnáziu Evropská.

Hudbu chci mít pořád po svém boku. Vzpomínám si, jak mě jako malou bavilo hrát na flétnu a jak hudba velmi obohatila můj život. Moc ráda tuto radost budu posílat dál.

 


MICHAELA KUDLÁČKOVÁ

Jmenuji se Michaela Kudláčková a v DDM Stodůlky učím od roku 2020. Můžeme se spolu potkávat na kroužku Ukulele a Notička R+D. Od roku 2021 jsem koordinátorkou hudebních aktivit, která obnáší správu a rozvoj hudebních kroužků v DDM Stodůlky. 

Jako absolventka Pražské konzervatoře v klasickém zpěvu a zároveň maminka na rodičovské dovolené jsem hledala možnost, jak tyto dvě oblasti mého života propojit. Proto pro mě bylo samozřejmé přihlásit se s dcerou na kroužek Notička. Tento kroužek mě vyloženě nadchl a již po pár lekcích jsem se začala sama učit na ukulele a příležitostně vést lekce zpívání s dětmi v rámci KC Louka. Protože mám sama malé děti, vím, co je baví, a tak jsem si rozšířila svůj repertoár o dětské skladby.

Během studia na konzervatoři jsem se zaměřila na učení dětí, byla hlasovou poradkyní v dětském smíšeném sboru a obrovskou radost mi dělaly pokroky a vystoupení mých žáků. Myslím si, že se každý může naučit zpívat/hrát na hudební nástroj, jen je potřeba začít lásku k hudbě pěstovat v co nejútlejším věku. Tento názor jsem získala právě při svém působení ve sboru, kam se nabíralo bez talentových zkoušek. Hodně dětí mělo ze začátku problémy s intonací, rytmem i hudebním cítěním.  Již po půl roce zpěvu ve sboru a občasných hlasových lekcích byl slyšet obrovský pokrok.

Moc se těším na další možnost práce s dětmi, poznávání a rozvíjení jejich talentu a trávení společných chvil, které budou naplněné hudbou a zpěvem.
 


 
AGÁTA KUKLOVÁ - text o lektorce brzy doplníme
 

 
ELIŠKA LANDOVÁ

Jmenuji se Eliška Landová a v  DDM Stodůlky vedu zájmové kroužky od září 2019.

Ve školním roce 2021/2022 se se mnou můžete pokat na kroužcích 
Aerobik pro děti | ČT 15.40Taneční mix pro mladší | ČT 14.30 a Zdravotní cvičení pro děti | ČT 16.50.

Sportu a tanci se věnuji od dětství. Od šesti let do současnosti je velkou náplní mého života aerobik, dnes už ne na závodní úrovni. K vedení zájmových kroužků mě přivádělo i středoškolské vzdělání předškolní a mimoškolní pedagogiky, specializace tělesná výchova. Další zkušenost, která mě přivedla do DDM, je studium učitelství pro první stupeň, které na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy zakončuji již v tomto akademickém roce. Opět jsem si zvolila specializaci tělesná výchova a zakončila ji státní závěrečnou zkouškou již v minulém roce. K dětem jsem měla vždy velmi blízko a chtěla jsem si o další kus rozšířit své zkušenosti při práci s nimi.

Při mé práci je mi odměnou radost dětí z pohybu. V DDM Stodůlky se zaměřujeme hlavně na radost, výsledky nejsou tolik důležité. Mimoškolní volnočasová aktivita dětí mi dává ještě větší možnost poznávat je i při jiné aktivitě mimo mateřské školy a školy základní.

 
 
DENISA VIKTORIE LAURYNOVÁ - text o lektorce brzy doplníme
 


BARBORA LOHNISKÁ

Jmenuji se Barbora Lohniská a v DDM Stodůlky učím od roku 2020.

Ve školním roce 2021/2022 se spolu můžeme potkávat na kroužcích 
Muzikálový kroužek | ST 14.00 Divadlo 1 | ST 15.40.

Už od mala jsem navštěvovala divadelní kroužky, kde mě bavilo tvořit, hrát si a prozkoumávat vše, co moje tělo a hlas dokážou. To mě také přivedlo na DAMU, kde studuji dramatickou výchovu.

Divadlo i muzikál nám dává možnost zaměřit se na jednotlivé umělecké disciplíny a při tom je spojit a zjistit, jak fungují společně. V kroužcích se chci zaměřit na práci s hlasem a pohybem, kde budeme objevovat všechny jejich možnosti.

Přeji si, aby byl kroužek pro děti bezpečným místem, kde budou moci rozvíjet fantazii dramatickými hrami a hledat různorodost charakterů a jejich vyjádření v dramatické tvorbě. Nejdůležitější pro mě je, aby nás to všechny bavilo a užívali jsme si společný čas tancem, zpěvem a dramatickou hrou.


 
RÁCHEL LOKVENCOVÁ

Jmenuji se Ráchel Lokvencová a v DDM pracuji od roku 2018. Začínala jsem jako asistentka, ale od září 2020 pracuji v DDM jako lektorka.Ve školním roce 2021/2022 se můžeme potkat na kroužku Hrátky s atletikou | ÚT 17.35.

Pohybu se věnuji odmala a za tu dobu jsem vystřídala několik různých sportů. Od plavání a akvabel přes orientační běh až po badminton. Pohyb je pro mě nedílnou součástí života a jsem ráda, že mohu rozvíjet lásku k pohybu i u dětí na svých kroužcích.
 
DDM Stodůlky znám moc dobře, protože již jako malá jsem do něj chodila na různé pohybové kroužky a jezdila na tábory. Proto jsem opravdu moc ráda, že zde mohu pracovat a předávat své znalosti jiným.

KATEŘINA MAKOVSKÁ

Jmenuji se Kateřina Makovská a v DDM Stodůlky jsem lektorkou hudebních kroužků od roku 2016. V uplynulých letech jsem vedla kroužky kytar (od začátečníků po pokročilé), ukulele, flétnu začátečníky a flétničku pro nejmenší, Zpívání pro nejmenší a Zpívánky pro starší. V roce 2021/22 jsem vedla kroužky Kytary, konkrétně Mírně pokročilí B a Středně pokročilí, Zpívání pro nejmenší a Zpívánky pro starší.

V rámci hudebních aktivit jsem měla možnost účastnit se vzdělávacích kurzů Evy Jenčkové. Mezi mé další absolvované kurzy patří například Základní školení „První pomoc u dětí“, kurz hlavního vedoucího dětského tábora nebo kurz Základy školního lyžování.

Vzhledem k tomu, že se od malička věnuji hudbě, hudebním nástrojům, pohybovým a sportovním aktivitám, kroužky a aktivity, kde pracuji s dětmi mě velmi baví a neváhala jsem, když přišla možnost s nimi pracovat. Tato práce mě baví a naplňuje.


 
ERIKA MIKANOVÁ

Jmenuji se Erika Mikanová a v DDM Stodůlky učím již několik let. Učím Kreativní dílny pro děti a dospělé (Kreativní dílna mladší | ST 13.50Kreativní dílna pro starší | ST 16.00 a Kreativní dílna pro dospělé | ST 18.10) a připravuji tradiční dílny v rámci celého školního roku (Cesta světel, Zimní dílna, Jarní dílna). Jsem lektorkou tvořivých činností pro pedagogické pracovníky v ČR a pravidelně vystupuji na celostátních setkáních pedagogických pracovníků školních družin.

Touha tvořit, seznamovat se s různými lidovými technikami a lidovou tvorbou provází celý můj život. Ráda poznávám kulturní tradice ve všech formách, fascinují mě řemeslné dovednosti, ráda pronikám do tajů práce s různými materiály a nechávám se okouzlit tím, co se z nich dá vytvořit. Ať už je to práce se šustím, lýkem, sklem, fusing, tvoření vitráží, různé textilní techniky, drátování či zpracování ovčí vlny - nic z toho mi není cizí a těším se, co dalšího vyzkouším příště.

Během let jsem absolvovala různé kurzy lidových technik zvláště přes Vzdělávací spolek uměleckých řemesel a Klub lidové tvorby.

U dětí i dospělých si vážím jejich kreativního vyjádření, které se v nich snažím rozvíjet. Jejich potěšení ze zvládnutí techniky a radost z tvoření je pro mě tou největší odměnou. Navíc získané znalosti podporují a prohlubují estetické vnímání a cítění a dají se hravě použít i v každodenním životě.
 
JITKA MINDLOVÁ

Jmenuji se Jitka Mindlová a v DDM Stodůlky učím šestým rokem. 

Ve školním roce 2021/2022 se můžeme potkávat na kroužích orientálního tance 
Orientálně taneční přípravka | ÚT 16.00 a Orientální tanec pro zač. | ÚT 17.10.

Orientálnímu tanci se věnuji již 13 let. Jako malá jsem vyzkoušela spoustu sportů a tanečních stylů, ale žádný z nich mě nezaujal tolik, jako právě břišní tance, ke kterým jsem tíhla už od malička. Vždy se mi líbil onen šátek s našitými penízky. Začala jsem si tedy plnit svůj dětský sen.

V roce 2007 jsem začala navštěvovat kurzy Ireny Antonové a stala jsem se členkou Taneční skupiny Belly Habibi. Se skupinou se zúčastňujeme různých mezinárodních festivalů a soutěží nejen v ČR, ale i v zahraničí.

V roce 2013 jsem začala navštěvovat kurzy světoznámé tanečnice Eglal, která se pro mě stala velkým vzorem. Od roku 2014 jsem vedla taneční skupinu Trio Habibi. Zúčastnily jsme se mnoha soutěží a staly se mistryněmi České Republiky.

Během své taneční kariéry jsem navštívila mnoho seminářů tuzemských i zahraničních lektorů.  Vzhledem k rozmanitosti a jedinečnosti všech lektorů orientálního tance získávám od každého něco jiného a vytvářím si tak svůj vlastní osobitý styl.

Práce v DDM Stodůlky mi dává neskutečnou lásku a svobodu. Je to „svět“, ve kterém se cítím být sama sebou, cítím se být ženou. Jsem moc ráda, že mám takové štěstí a můžu svou lásku předávat a zároveň sdílet s ostatními.

ELIŠKA MLČOCHOVÁ

Jmenuji se Eliška Mlčochová a v DDM Stodůlky učím již třetím rokem.
 Ve školním roce 2021/2022 se můžeme potkat na kroužcích Hra na klávesové nástroje ZHra na klávesové nástroje MPImprovizace a působím jako asistent na kroužcích Zpívání pro nejmenší a Zpívánky pro starší. Studuji pedagogické lyceum v Berouně a jako hlavní obor mám psychologii.

S Domečkem jsem vyrůstala, už od mala jsem zde navštěvovala kroužky a toto místo jsem si zamilovala. Postupem času jsem se začala věnovat hře na flétnu, klavír a kytaru.  Vždy jsem se chtěla věnovat práci s dětmi, ať už ve volném čase anebo na profesionální úrovni.  Jsem tedy ráda, že se ve svém volném čase věnuji tomu, co mě baví. Na hodiny v DDM stodůlky se vždy velmi těším, moje práce mě naplňuje.MILOSLAV MOTL

Jmenuji se Miloslav Motl a v DDM Stodůlky působím od září roku 2016. 
Jsem absolvent magisterského studia Finance a finanční služby se zaměřením na Investiční bankovnictví Vysoké školy finanční a správní v Praze a studia Pojišťovnictví Vyšší odborné školy v Chotěboři. Několik let jsem pracoval v ČSOB Pojišťovně a České Pojišťovně jako Produktový manažer jednorázového investičního životního pojištění. Od roku 2009 podnikám v oblasti soukromých bezpečnostních služeb. Karate, Kyusho a od roku 2005 i trénink dětí je pro mne koníčkem, který mne neskutečně baví a naplňuje.

Karate, bojové umění a sport, učím cca od roku 2000. Jsem držitelem IV. Danu karate EMESKAI, 1. třídy specializace karate (Licence A) z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzita Karlova, trenérské licence „Associate Instructor“ v EMESKAI karate, examinátorské licence „X4“ v EMESKAI karate (=“Zkušební komisař“) a mezi další osvědčení a licence mohu uvést: Pedagog volného času vykonávající dílčí přímou pedagogickou činnost, Instruktor základních pohybových aktivit III. třídy předškolních dětí a rodičů s dětmi z ČASPV. Na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzita Karlova jsem také absolvoval kurzy se zaměřením na trénink ve sportovní přípravě dětí: Koordinační schopnosti a jejich rozvoj v tréninku dětí, Hry jako tréninkový prostředek ve sportovní přípravě, Sportovní příprava dětí, Diagnostika pohybových předpokladů a výběr sportovních talentů, Rychlostní schopnosti a jejich rozvoj v tréninku dětí, Silové schopnosti a jejich rozvoj v tréninku dětí, Rozvoj rychlosti v kondiční přípravě, Agility – trénink, testování, Kompenzační cvičení u dětí a mládeže ve sportovní praxi I., Kompenzační cvičení u dětí a mládeže ve sportovní praxi  II., Core trénink a balanční pomůcky a v neposlední řadě i První pomoc u dětí od Červeného kříže.

Od roku 2020 v Praze působím také jako „Study Group Leader (SGL)“ pod mezinárodní organizací Kyusho International. Jsem držitelem kyusho technické úrovně TL-9 (Training Level). Ve studijních skupinách předávám své znalosti z Kyusho. Co je Kyusho? Kyusho není bojové umění. Jedná se o znalost lidské anatomie a lidského mozku. Pokrývá všechny aspekty života, zdraví, wellness, výživy, meditace, ochrany a dlouhověkosti. Zjednodušeně lze uvést, že je jedná o využití vitálních („tlakových“) bodů lidského těla. Tyto znalosti také předávám v rámci kroužku v DDM Stodůlky „Kyusho –„Sebeochrana““.
 

SANDRA NIČOVÁ

Jmenuji se Sandra Ničová a v DDM Stodůlky učím ve Školičce od září 2019.

Vystudovala jsem pedagogické lyceum a dále pokračuji v kombinovaném studiu na Pedagogické fakultě. Jelikož jsem ještě na začátku své pedagogické profese, jsem otevřená novým zkušenostem a možnostem se dále rozvíjet.

Práce s dětmi mě baví a naplňuje. Už od dětství jsem přesně věděla, čím chci být a jsem ráda, že jsem se touto cestou mohla vydat.
 


LUKÁŠ NEHRKORN - text o lektorovi brzy doplníme
 


 
PAVEL ONDREJKA

Jmenuji se Pavel Ondrejka a v DDM Stodůlky působím od září 2019.
 
Jsem tanečník a choreograf, původem z Havířova, kde jsem v roce 1996 založil taneční skupinu Invence se zaměřením na  street, disco, show dance a taneční kompozice - scénický tanec. Tato skupina měla více jak 100 členů. Mimo to jsem působil také v Tanečním divadle Zóna Lenky Dřímalové. Vystudoval jsem dálkově lidovou konzervatoř a vzdělávací program pedagogiky volnočasových aktivit.

V DDM Stodůlky bych rád vybudoval taneční komunitu se svou skupinou “DanceFriends“ se zaměřením na Street Dance. Mým mottem je "Život je lepší, když tančíš", tímto heslem se řídím a snažím se tento postoj předat i dětem, které navštěvují moje hodiny. Tanec a hudba totiž sbližuje lidi, rozvíjí tvůrčí schopnosti, pomáhá zapomenout na všední problémy, dodává sebevědomí a umožňuje sebepoznání. Navíc udržuje tělo zdravé po psychické i fyzické stránce a přináší do života spoustu nezapomenutelných momentů.
 
ŠÁRKA MARIE PALACKÁ

Jmenuji se Šárka Marie Palacká a v DDM Stodůlky působím od roku 2017. V létě se také pravidelně podílím na chodu letních táborů pro rodiče s dětmi a různých příměstských táborů.

Můj život je s pohybem spjat od dětství. Věnovala jsem se folklórním tancům, modernějším tanečním stylům, ale také orientálním tancům a irským tancům (oběma na soutěžní úrovni). Absolvovala jsem základní kurz tanečních a vždy uvítám možnosti dalšího vzdělávání v oblasti sportu a pedagogiky.

Nyní studuji na FF UK italianistiku a evropskou historii. S tím se zrodil nápad vytvořit kroužek italštiny zde v DDM – poprvé se tu tak otevírá italština pro děti, což mi dělá velkou radost.

Pozice pedagoga volného času je pro mě spojením lásky k tomu, co mě baví, a nadšení pro práci s dětmi. I v rámci skupiny se vždy snažím o individuální přístup, abych mohla vytvořit co nejpříjemnější atmosféru, ve které je nám spolu dobře.


 


ALENA PALÁSKOVÁ - text o lektorce brzy doplníme.
 LUDMILA PETROVÁ

Jmenuji se Lída Petrová a v DDM Stodůlky působím od listopadu 2019. 

Tvořit, plést, háčkovat, vyšívat, šít jsem začala v 9 letech. Vystudovala jsem oděvní průmyslovku. Tvořila jsem šaty na zakázku, od návrhu modelu podle osobnosti klientky, až po hotový originální model šatů. K tomu jsem postupně přidala nejrůznější zdobení - výšivku s korálky, malbu na textil, práce s krajkou. Rozvoj a učení se dalším technikám, jako například vitráž, výroba šperků, macrame, drátkování, tvoření ve všech jeho podobách, je mým celoživotním koníčkem. 

Práci s dětmi beru jako skvělou příležitost objevit, podpořit a rozvíjet jejich dovednosti. Mám děti moc ráda a velmi mě baví sledovat a nechat růst jedinečnost a originalitu každého dítěte. Tvoření vnímám jako způsob přiblížit se sám k sobě.

 
HANA PEVNÁ

Jmenuji se Hana Pevná v DDM Stodůlky učím od roku 2010 a  jsem lektorkou flétny a flétnového souboru. Za své mnohaleté působení v pozici lektorky jsem vedla flétny všech úrovní a poslední roky vedu i flétnový soubor P.Š.T. Práce s Flétnovým souborem mě baví a naplňuje. Umožňuje mi posouvat dovednosti hráčů a hráček v jiných oblastech, než v jakých je to možné při normálních lekcích.

Na flétnu jsem začala hrát na základní škole, kde jsem navštěvovala třídu s rozšířenou výukou hudební výchovy. Povinné hodiny mi nestačily a já jsem začala docházet na soukromé lekce. Naučila jsem se hrát na sopránovou i altovou flétnu a postupně jsem přibrala i kytaru a hru na klavír. I po ukončení studia flétny jsem se dál vzdělávala a absolvovala jsem kurz „Jak vést děti ve hře na zobcovou flétnu a naučit je správným herním návykům.“

Práce pedagoga volného času je pro mě možností spolupracovat s lidmi, kteří mají stejné záliby a mají zájem na sobě dál pracovat. Mým cílem je zdokonalovat dovednosti dětí v bezpečném a přátelském prostředí.

 

TEREZA PEVNÁ

Jmenuji se Tereza Pevná a v DDM Stodůlky učím již od roku 2011. Mým působištěm se stalo hudební oddělení. Učila jsem kroužek hudební přípravky a bubnování, nyní vedu lekce Večerní hraní pro kytaristy a společně s kolegyní Petrou Šlapánkovou vedeme Dětský pěvecký sbor Stodůláček.

Hudba je nedílnou součástí mého života. Od základní až po vysokou školu jsem navštěvovala pěvecké sbory. Prošla jsem si výukou hry na klavír, zobcové flétny, hrou na kytaru. Studovala jsem sólový zpěv.

Nepřestává mě bavit učit se a objevovat v hudbě stále nové možnosti. Ráda hledám způsoby, jak své zkušenosti a nadšení předávat dětem nebo dospělým nebo jak najít prostřednictvím hudby alespoň na chvíli odpočinek a klid v dnešním uspěchaném světě. Nikdy není pozdě naučit se něčemu novému, ani v dospělosti. Tak vzhůru do toho!
 
 


LUCIE POLÁKOVÁ

Jmenuji se Lucie Poláková a v DDM Stodůlky působím od roku 2010. Vedu kurzy v předškolním i sportovním oddělení a na kroužcích se potkávám s dětmi od jednoho roku až po dospělé.

Sport byl pro mne od malička hlavní náplní volného času, především to byla sportovní gymnastika, které jsem se po úrazu a ukončení závodění začala věnovat jako trenérka a postupně si zvyšovala kvalifikaci. Dnes se některých seminářů účastním už jako lektor.

Lekce gymnastiky v DDM jsou určeny pro úplné začátečníky i pokročilé. S těmi pak vyrážíme i na závody, kde se nám už několikrát podařilo získat nějakou medaili. Třetím rokem jsem se s těmi nejlepšími zúčastnila i celorepublikového gymnastického kempu v Dobřichovicích.

Protože gymnastika je sport náročný a může vést až ke zdravotním komplikacím, začala jsem se věnovat i zdravotnímu a kompenzačnímu cvičení. A od toho je jen krůček k józe. Jóga se tak stala mojí novou cestou, která mě teď provází každý den, a jsem velmi šťastná, že ji mohu sdílet i s ostatními. Pod Unií jógy jsem udělala základní lektorský kurz.

Práce v DDM Stodůlky je skvělá právě v tom, že je velmi různorodá a umožňuje mi se potkávat s mnoha inspirativními lidmi, kteří mě pravidelně obohacují nejen svojí radostí z pohybu.

 


SANDRA PROCHÁZKOVÁ - text o lektorkce brzy doplníme
 


 
TATIANA RAMBOUSKOVÁ

Jmenuji se Tatiana Rambousková a v DDM Stodůlky působím od září 2019. 

Tanci se věnuji již od svých třinácti let. Sport a tanec mě doprovází celý život. Prošla jsem různými tanečními styly a školeními a zůstala u nejoblíbenějších programů pro dospělé Fit Latin Dance, Reggaeton a Bachata. Kromě tance také vyučuji bodybalance a funkční strečink. Jsem certifikovaným lektorem Bodybalance, Pilates, Port De Bras, Healthy back, Integrated Power Stretch, Zumba basic a instuktorem  fitness, Aerobic Group a DanceXtreme.

Kombinace tance a fitness mě neskutečně baví, proto spojuji tyhle dvě skvělé aktivity pro duši a tělo a ráda se o radost z pohybu dělím s ostatními. Ráda předávám své znalosti a zkušenosti, mám ráda zpětnou vazbu. Velice mě těší vidět pokrok, je to velmi motivující i pro samotného lektora, když vidí posun svých svěřenců.


NICOL REITEROVÁ

Jmenuji se Nicol Reiterová. V DDM Stodůlky působím od září 2019. 


Sportuji od mala, zkusila jsem mnoho sportů. Hrála jsem tenis, tančila a posledních šest let se věnuji badmintonu. Život bez sportování si neumím představit, hlavně v posledních letech života. Když mám čas, jdu si ráda zaběhat nebo si zacvičím jógu. Na kroužcích se snažím dětem předat radost z pohybu, aby věděly, že sportovat není povinnost, ale radost.

Tato práce mě naplňuje a dává mi smysl. Děti mě vždy nabíjí neskutečně pozitivní energií, které mají spoustu, a to mě moc baví. Jsem moc ráda, že mohu s dětmi pracovat a předávat jim své znalosti.
 FILIP RÖSLER

Jmenuji se Filip Rösler a jsem osmým rokem lektorem leteckomodelářských kroužků v DDM Stodůlky. 

Moje cesta ke dřevu a k práci s ním začala na Střední uměleckoprůmyslové škole (truhlářství - nábytkářství), o letadlech jsem se mnohé dozvěděl na ČVUT (obor letadlová technika). V letectví pracuji přibližně dvě třetiny svého profesního života, zbytek jsem se pohyboval okolo nábytkařiny.

V DDM se snažím přenést na mladé adepty leteckého modelářství a letectví nadšení z věcí, které těší mě - vnímání krásy pohybu letadla v prostoru, která mě okouzlila už v předškolním věku. Chci jim předat radost z čistě poslepovaných „špejlí“ letecké konstrukce a trpělivost, aby je případné nezdary neodradily a oni prožili radost z úspěšného letu vlastnoručně postaveného modelu. Naplňuje mě sledovat jejich vzrůstající sebevědomí,  plynoucí ze znalosti a pochopení fyzikálních principů letu tak, aby let nebyl dílem náhody (nebo zásluhou lektora), ale naopak jejich cílených zásahů do aerodynamiky modelu. A v neposlední řadě jim chci předat obdiv ke všem skutečným hrdinům, díky kterým bylo letectví vždy světem výjimečných osobností.

Největší radost mám z toho, že se tato moje mise daří. Jsem za to těm malým šikulům, možná budoucím konstruktérům a vědcům, vděčný.
 


JAKUB RÖSLER

Jmenuji se Jakub Rösler a v DDM Stodůlky jsem začínal před 10 lety jako asistent na kroužku Elektro-radio amatérů. Nyní tento kroužek už dva roky vedu. 

Elektřina a věci s ní spojené mě zajímaly odmalička. Od motání drátů a pájení blikačů jsem se dostal až ke studiu elektroniky na vysoké škole, obor Vysokofrekvenční a digitální technika na Fakultě elektrotechnické ČVUT.

V DDM se snažím poodkrýt účastníkům kroužků tajemství tohoto složitého, ale nesmírně zajímavého oboru.

 
MARTINA RYSOVÁ

Jmenuji se Martina Rysová a v DDM Stodůlky působím od roku 2014. Celotýdenně mě můžete potkat u těch nejmenších dětí – v Miniškoličce a  na kroužku Školičková angličtina.

O jarních, letních a podzimních prázdninách jsem lektorkou na příměstských táborech, v létě i na výjezdním táboře. Práci s dětmi mám ráda, ráda pro ně vymýšlím nové aktivity. Baví mě pozorovat je při práci, hře, jejich nápady a šikovnost a v neposlední řadě jejich obrovský pokrok za celý školní rok.
 


JANA SAILEROVÁ

Jmenuji se Jana Sailerová a v DDM učím od roku 2012.

Na kytaru jsem začala hrát v 9 letech a od té doby jsem ji už nedala z ruky. Hudbě se věnuji v podstatě denně a kromě ní mě v životě provází i vášeň pro fotografii a video. 

Ke hře na ukulele jsem se dostala díky Youtube, kde mě oslovil zahraniční interpret Israel Kamakawiwo'ole a jeho hra na ukulele. Díky němu jsem si pořídila své první ukulele a začala se na něj učit. Vzhledem k mým znalostem na kytaru to pro mě bylo mnohem jednodušší. Ten samý rok co jsem se na ukulele naučila, jsem si ho vzala na hudebně dramatický tábor od DDM Stodůlky, kde jsem působila jako jeden z vedoucích tohoto tábora. Od září téhož roku jsem otevřela první kroužek ukulele, který učím dodnes.

Mimo hudební oddělení jsem v DDM několik let učila Fotografický kroužek, Dětskou TV a pod mým vedením zde vznikl kroužek Animace, na který každé léto navazuje příměstský tábor s animací.

Možnost sledovat u dětí i dospělých pokrok, úsilí a snahu probudit v nich nadšení pro kytaru a ukulele je pro mě jednou z nejvíce uspokojivých zkušeností. Ráda hledám stále nové cesty, jak současnou generaci dětí i dospělých zaujmout a něco nového je naučit.)

Kromě lektorské činnosti a koordinace akcí hudebního oddělení se v DDM starám o správu informačního systému a klientské účty.
 


 
JAKUB SCHWARZ - text o lektorovi brzy doplníme

ŠÁRKA STEHLÍKOVÁ

Jmenuji se Šárka Stehlíková a v DDM Stodůlky vedu lekce bodystylingu pro dospělé cvičenky už od roku 2011.

Různým formám skupinového cvičení pro ženy se věnuji od mládí. V roce 2005 jsem se stala instruktorkou. Průběžně získávám nové zkušenosti a nápady absolvováním specializovaných seminářů, např. cvičení s overbally, fitbally, bodyform, strečink a relaxace.

Pohyb vnímám jako vhodný způsob odreagování se od starostí a stresu, cvičím tedy nejen pro dobrou kondici, ale také pro dobrou náladu a pro radost.
 


ZUZANA STRNADOVÁ

Jmenuji se Zuzana Strnadová a v DDM Stodůlky působím od února 2019. Věnuji se převážně cvičení pro rodiče s dětmi, dále i cvičení dospělých, kde vedu cvičení pro maminky, které nemohou odložit děti. Působím i v oddělení Vědy Z, kde si mohou děti vyzkoušet pokusy z oboru biologie, fyziky i chemie.
 
Sport mě provází celý můj život. Podle mých rodičů jsem nikdy nebyla v klidu a pořád poskakovala či se jinak hýbala. Pohyb jako takový mi přináší radost a ráda bych tuto vášeň předala dál dětem.

Na střední škole jsem měla úžasného učitele chemie, který mě vedl k zvídavosti a hledání řešení problémů v oboru vědy. Z tohoto důvodu jsem vystudovala Vysokou školu chemicko-technologickou. K zvídavosti a hledání řešení se snažím vést i své děti a i účastníky kroužku Věda Z. Ráda se věnuji dětem a rozšiřuji jejich obzory.

 


ANNA SÝKOROVÁ - text o lektorce brzy doplníme


 
JANA ŠIMÁNKOVÁ

Jmenuji se Jana Šimánková a v DDM Stodůlky vedu kroužky vaření MINI master chef | ÚT 14.00 a MIDI master chef | ÚT 15.30. Kroužky probíhají v plně vybavené školní kuchyňce v prostorách ZŠ Trávníčkova. Kroužky fungují od září 2019 a za tuto dobu si získaly mnoho příznivců z řad dětí i rodičů. V dalším období předpokládáme rozšíření a vybudování tzv. AKADEMIE VAŘENÍ pro děti, mládež, případně rodiče či další veřejnost.

Celý svůj profesní život se věnuji oblasti zájmového vzdělávání. Pracovala jsem na různých pozicích v síti pražských DDM. Mojí předposlední štací v tomto oboru byl DDM hlavního města Prahy, kde jsem byla pověřená řízením střediska Karlínské Spektrum. Zásadně jsem se podílela na obnově celého Karlínského Spektra po povodních z roku 2002. Mezi mé úspěchy z tohoto období patří např. založení tradice Karlínského masopustu, který je dnes již druhým nejnavštěvovanějším Masopustem v Praze. Jsem autorkou projektu Centrum předškolních dětí, který byl úspěšně realizován v síti pražských DDM a spoluautorkou táborů pro nejmenší „Můj první tábor“.

Za tyto a další činnosti a aktivity jsem byla oceněna na úrovni hlavního města Prahy i na úrovni MŠMT České republiky.

Práce v oblasti zájmového vzdělávání se stala mým celoživotním koníčkem. Začínala jsem jako běžný zaměstnanec – pedagog volného času na tzv. estetickém oddělení. Věnovala jsem se výuce hry na kytaru a základům taneční průpravy pro nejmenší, založila jsem, dnes již slavné, keramické studio v DDM Ulita. Vždy mě lákalo dávat věci i do širších souvislostí a posuzovat jejich hodnoty z pohledu dlouhodobých přínosů. Troufnu si říct, že jsem vizionář, mám odhad, umím přemýšlet ve variantách či selským rozumem. Upřednostňuji týmovou spolupráci a partnerství, svým kolegům se snažím být průvodcem, motivátorem, pomocníkem a partnerem. Podle některých jsem organizační talent a rozený diplomat, podle rodiny workoholik.

Čas a „vášeň“ k práci mě postupně posouvaly do různých pozic, kde se velí a řídí. Od března 2018 jsem ředitelkou DDM Stodůlky.

Ráda sdílím zkušenosti s ostatními, a to v pracovním i osobním životě. Uklidní mě vždy dobrá hudba či kniha. Velmi ráda se věnuji vaření či pečení. Moje dobroty obvykle všem chutnají. Talent jsem asi podědila po babičce, vyhlášené kuchařce, která v 70. letech vařívala na svatbách i pro 150 a více lidí. Baví mě moje kroužky vaření, stejně tak mě baví práce s lidmi. Nesmírně si vážím zázemí mé rodiny, bez které by to nešlo.
 
PETRA ŠLAPÁNKOVÁ

Jmenuji se Petra Šlapánková a v DDM Stodůlky učím od roku 2010. Vedu lekce Zpívání pro nejmenší a spolu s kolegyněmi Terkou Pevnou a Maruškou Haklovou lekce Dětského pěveckého sboru Stodůláček.

Hudba mě provází od malička. Kromě absolvování výuky sólového zpěvu, hry na kytaru, klavír a flétnu jsem od dětství navštěvovala různé pěvecké sbory. Nejzásadnější vliv na mou hudební průpravu měl profesor Pavel Jurkovič. Sbormistrovské zkušenosti jsem nasbírala nejdříve v rámci amatérského studentského sboru, a poté spoluprací s kolegyní Mílou Vítkovou nejen v Kühnově dětském sboru, ale i Dětském katedrálním sboru.

Na práci s dětmi mě baví poznávání světa skrze jinou optiku a společné tvoření. Vždy je pro mě důležitá cesta, ne cíl. Proto bych ráda, aby se děti na mých hodinách pobavily, odreagovaly, ale zároveň i něčemu naučily.
 
 
MICHALA ŠTĚPÁNKOVÁ

Jmenuji se Michala Štěpánková a jsem staronovou tváří v Domečku. Společně se můžeme potkávat v kroužcích Zpívání pro nejmenší s flétnou, Flétnička pro pokročilé, Notička R+D a na kroužcích kytar (začátečníci). Dále se se mnou děti mohou potkat ve Školičce, Zvídavé školičce, Dobrodružné školičce a Miniškoličce. O prázdninách se můžeme potkat v zimě na lyžařském kurzu  a v létě na výjezdních či příměstských táborech. 
 
Hudba mě provází od malička. V šesti letech jsem začala hrát na flétnu, další rok na piano a na střední škole jsem přibrala kytaru. Od střední se věnuji pedagogickému studiu (nejdříve Předškolní a mimoškolní pedagogika a později Učitelství pro 1. stupeň). Při studiu jsem navštěvovala různé hudební semináře u Orffovy školy, Hudební dílny PhDr. Evy Jenčkové, Letní hudební školy prof. Jaroslava Herdena atd. Maturitu a státnice mám mimo jiné i z hudební výchovy.
Práci s dětmi vnímám jako své poslání, naplňuje mě a dělám ji opravdu ráda. Moje přání je, aby děti do kroužků chodily rády, měly radost a získaly lásku k hudbě. 
V DDM Stodůlky jsem od svých 12 let, kdy jsem navštěvovala kroužky Tvořivé dílny a Keramiky, později jsem začala učit hudební kroužky a vedla jsem hudební oddělení. Na pár let jsem se s Domečkem rozloučila, abych se věnovala dětem na základní škole a své rodině. Nyní jsem i koordinátorkou táborových aktivit.
 

MARTIN ŠTIKA - text o lektorovi brzy doplníme
 


KATEŘINA ŠVEHLOVÁ - text o lektorce brzy doplníme
 


 

DOMINIKA TESÁRKOVÁ

Jmenuji se Dominika Tesárková a s DDM Stodůlky jsem vyrostla. Nyní zde působím od září 2021 jako lektorka kroužků Studijní kresba a malba a Kresba a malba pro dospělé.
 
Výtvarné umění je velkou a důležitou součástí mého života. Od svých sedmi let navštěvuji výtvarnou výchovu pod vedením akademického malíře, pod jehož vedení jsem se dostala na Fakultu Architektury, kde jsem vystudovala obor Krajinářské architektury. Mimo navrhování zahrad se věnuji tetování, ilustraci, street artu a vlastní výtvarné tvorbě.
 
Domeček je pro mne srdeční záležitostí a několik let jsem pomáhala na výtvarných dílnách a v rámci happeningů. Těším se, až s „malými kolegy“ prozkoumáme svět umění, techniky starých mistrů i nové výtvarné styly. Dětská fantazie je ohromně inspirativní a nezná hranic.


KATEŘINA TVRDÍKOVÁ - text o lektorce brzy doplníme
 


 
MAGDALENA VELICKÁ

Jmenuji se Magdalena Velická a v DDM Stodůlky jsem v minulosti působila jako asistent a lektor pohybových kurzů pro děti předškolního věku. Po několikaleté odmlce jsem se v září 2019 do Domečku opět vrátila. 
 
Předškolní děti jsou mi nejbližší, mám vystudovanou vysokou školu pedagogickou se zaměřením na učitelství pro mateřské školy a kromě několikaleté odmlky jsem již od 15ti let pomáhala nebo sama vedla kurzy, podílela se na dětských táborech a chvíli působila i v mateřské škole.

Děti jsou plné elánu a chuti hrát si, učit se nové věci a navazovat nová přátelství se svými vrstevníky.  A mě baví se na tom podílet a pomáhat jim v rozvoji.
 
 
PAVLA VĚTRÁKOVÁ

Jmenuji se Pavla Větráková a v DDM Stodůlky působím od roku 2014.
Vedu lekce Jóga pro školáky a Jóga teenagery. 
 
Sport mě provází od útlého dětského věku. Nejdříve to byla moderní gymnastika, kterou jsem navštěvovala jako dítě 10 let, potom jsem vypomáhala jako asistent na kroužcích gymnastiky. Několik let jsem se věnovala svým dětem a rodině a opět jsem se vrátila ke sportu. A to přes vedení lekcí Cvičení rodičů a dětí, Sportovní gymnastiku, až mě oslovila dětská jóga. Absolvovala jsem několik kurzů jógy a u toho jsem zůstala. 
 
Děti mě nabíjejí svou energií a obohacují svou  bezprostředností a radostí ze života.
 
LUCIE VONDROVÁ

Jmenuji se Lucie Vondrová a s DDM Stodůlky jsem spjata již víc jak 20 let. Kromě pravidelných kurzů vedu také jednorázové sobotní kurzy keramiky pro širokou veřejnost.

Tvoření a kreativita mě provází od dětství. Je spojena nejen s vlastní fantazií, ale také s hledáním na výstavách, v knihách a především všude kolem nás. Vždy jsem chtěla toto vnímání v dětech i dospělých probudit, podporovat a snažit se v nich povzbudit jejich vlastní fantazii.

Na mé cestě keramikou mi pomohly různé kurzy, ale i setkávání s jinými keramiky a výtvarníky. Práci s dětmi se věnuji již řadu let a vždy mě nesmírně bavila a naplňovala. Je to totiž oboustranně obohacující činnost, bez které si už dnes nedokážu své dny představit.
 
 
NIKOLA ZHANGOVÁ - text o lektorce brzy doplníme

Cookies


Cookies jsou malé datové soubory, které internetové stránky ukládají na Váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy si tyto stránky začnete prohlížet. Tyto soubory jsou při návratu na webovou stránku pomocí prohlížeče odeslány zpět na servery. S pomocí cookies má webová stránka informace o předchozích aktivitách uživatelů.

Pomocí vašeho prohlížeče můžete spravovat vaše cookies. Vždy máte možnost již uložené cookies smazat. Dále v závislosti na vašem prohlížeči je možné omezit využívání cookies pro konkrétní webovou stránku, omezit jejich ukládání či nastavit nucené smazání všech cookies po uzavření prohlížeče.


Technické

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Z tohoto důvodu nepožadujeme Váš souhlas s jejich využitím. Technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány.

Statistické

Statistické cookies umožňují měření výkonu našeho webu. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Pokud vypnete používání statistických cookies ve vztahu k Vaší návštěvě, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace.