Naši lektoři

LUCIE ALTMANOVÁ
Jmenuji se Lucie Altmanová a ve školním roce 2023/2024 se se mnou můžete potkat na Divadelním kroužku s angličtinou. 

Do DDM Stodůlky jsem začala chodit v osmi letech na výtvarný kroužek. Už tehdy jsem si oblíbila přátelskou atmosféru, která v Domečku panuje. Před dvěma lety jsem se proto do Domečku vrátila jako asistentka výtvarného kroužku. Od roku 2022 v Domečku také působím jako vedoucí na letních příměstských táborech.
 
Vždycky jsem měla ráda práci s dětmi, proto jsem se rozhodla začít studovat obor Učitelství pro 1. stupeň základních škol. V rámci studia mě začala zajímat dramatická výchova. Myslím si, že divadlo je příležitost najít sám sebe a dávat bezpečně najevo své emoce. Chtěla bych dát dětem prostor, kde se mohou svobodně a kreativně vyjádřit.
 
Dalším oborem, který mě zajímá je angličtina. V roce 2022 jsem odjela na studijní pobyt do Dánska, kde jsem začala anglický jazyk vnímat úplně jinak. V rámci studia na dánské univerzitě jsem si vyzkoušela nejrůznější techniky, nejen z dramatické výchovy. 
 
Práce s dětmi je pro mě srdcová záležitost. Děti jsou pro mě upřímné bytosti s velkým srdcem, od kterých se ráda učím.

 


 

IRENA ANTONOVÁ

Jmenuji se Irena Antonová a v DDM Stodůlky už od roku 2004 vedu kurzy orientálního tance a skupinu Belly Habibi.

Už jako náctiletá jsem se stala vášnivou fanynkou orientu, její hudby a hlavně dlouhých orientálních sukní. Během studia na vysoké škole v Olomouci propadla kouzlu orientálního tance na kurzech školy Mila el Kral, pokračovala jsem u lektorů v Centru tance v Praze, učila se a poté i sama lektorovala v taneční škole lektorky Eglal a ve Studiu Naplno.

Velkým zlomem v mojí taneční pouti znamenala účast na dvou ročnících festivalu Nile Group Festival v Káhiře (2008 a 2009), kde jsem se vzdělávala u profesionálních lektorů. Díky návštěvě Egypta se mi otevřela nová kniha orientálního tance; zejména pak kapitoly věnované folklórním stylům.

Kouzlo káhirských tržišť se mnou přiletělo až do Česka v kufrech zaplněných až po okraj látkami, kostýmy a rekvizitami pro moji dívčí taneční skupinu Belly Habibi, kterou jsem založila v roce 2006 v DDM Stodůlky. Se skupinou slavíme úspěchy doma i v zahraničí; soutěžily jsme ve Španělsku Německu, Slovensku, Maďarsku a po celé ČR. Vytančily jsme si např. titul Bellydancer of the World v německém Duisburgu, několikrát vyhrály Mistrovství ČR Belly Dance i profi kategorii formací na festivalu Liptov Orient Fest.


 

KAMILA BATISTA TABERA

Jmenuji se Kamila Batista Tabera a v DDM Stodůlky působím od roku 2020. Jsem vedoucí tanečního oddělení a zároveň také koordinátorkou všech tanečních akcí.

Hudbě i tanci se věnuji od dětství. Tančila jsem ve Folklorním souboru Lučinka zde na Praze 13, který založila a 20 let vedla moje maminka B. Kaucká. Současně jsem se věnovala i baletu a modernímu tanci. Učila jsem se hrát na zobcovou flétnu a na kytaru. V patnácti letech jsem začala tančit kubánskou salsu a od roku 2002 jsem ji také začala vyučovat a dělat profesionální vystoupení. Kromě vedení kroužků v DDM vyučuji kubánskou salsu v páru, Latino mix s posilováním pro ženy a působím také v latino kapele BachataLove, kterou jsme s manželem v roce 2018 založili. V této kapele zpívám a hraji na perkusní nástroje.

Mezi tanečními kroužky v DDM Stodůlky můžete najít mnoho různých stylů, jak klasických, tak i méně známých, a proto si na své určitě přijde každý tanečník.

Jsem trpělivá lektorka, kterou výuka baví a ráda tak dále předávám své zkušenosti. Práce s dětmi v Domečku mě naplňuje a každý den mi přináší nové zážitky.

 


 

PETRA BEZNOSKOVÁ

Jmenuji se Petra Beznosková a v DDM Stodůlky jsem od roku 2008,
kdy jsem po mateřské dovolené dostala příležitost být lektorkou ve Školičce pro děti od 3 do 7 let. Ve Školičce působím dodnes. Kromě toho vedu také kroužek Čeština pro děti s odlišným mateřským jazykem | ST  16.00, nebo se se mnou můžete občas potkávat také na recepci DDM Stodůlky.
 
Za dob studií jsem ve volném čase jezdila na tábory jako praktikantka a práce s dětmi mě vždycky velmi bavila. Byť se můj profesní život ve svém začátku ubíral úplně jiným směrem (vystudovala jsem ekonomii), práce s dětmi mě moc baví, naplňuje mě a dává mému životu smysl.
 
Vím, jak důležité je v životě umět navazovat kvalitní vztahy s ostatními lidmi a tak se snažím, i s mými kolegyněmi v rámci prosociální výchovy, v dětech rozvíjet ty správné dovednosti, hlavně komunikaci, spolupráci, ale i hravost a zdravé sebevědomí.  

TEREZA BEZNOSKOVÁ - text o lektorce brzy doplníme

 

 


 

LUCIE BĚLOUŠKOVÁ

Jmenuji se Lucie Běloušková a v DDM pracuji jako asistentka atletického kroužku od školního roku 2024/2025
.

Ráda sportuji, atletice jsem se dříve věnovala závodně a nyní předávám své atletické dovednosti dětem.


 

 


 

JAROSLAVA BLAŽKOVÁ - text o lektorce brzy doplníme
 

 


 

ADRIANA BRADOVÁ

Jmenuji se Adriana Bradová a v DDM Stodůlky působím od roku 2016. Do DDM jsem začala chodit již jako predškolák a už jsem tu zůstala.

V tuto chvíli v DDM působím jako vedoucí na táborech. Z tradičních akcí se se mnou setkáte na Halloweenském odpoledni a Čertovském odpoledni. O prázdninách vedu příměstské tábory pro nejmenší a výjezdní tábor Šmoulíci a Hrad.

Navštěvování a výpomoc v DDM mě motivovala k vystudovaní SOŠ pedagogické a dále se chci věnovat dětem se specifickými problémy.


 
 

ARANKA BRADOVÁ

Jmenuji se Aranka Bradová a v DDM Stodůlky působím od roku 2009, po celou dobu jako lektorka předškolního oddělení. Konkrétně se se mnou můžete setkat v Miniškoličce, kde působím jednou týdně, po zbytek času pracuji na plný úvazek jako dětská zdravotní sestra.

Dále se se mnou v letních měsících můžete setkat na letním táboře Šmoulíci a Hrad, kde působím jako zdravotník a na akcích Halloweenské a čertovské odpoledne.

Práci s dětmi mám ráda. Ráda sleduji jejich pokroky a vymýšlím pro ně činnosti a hry.

 
SARAH BRADOVÁ

Jmenuji se Sarah Bradová a v DDM Stodůlky působím od roku 2020.
Do DDM jsem začala chodit již jako malá a už jsem tu zůstala. Jako malá jsem tancovala 8 let orient v taneční skupině Belly Amira, kde jsme se opakovaně stali mistry Prahy, Čech a České republiky. Také jsem závodně tancovala disco dance v TS D.A.R., kde jsme také získali spoustu krásných umístění.

V DDM působím jako vedoucí na táborech Šmoulíci a Šmoulíci II. Z netradičních akcí se se mnou setkáte na Halloweenském odpoledni a Čertovském odpoledni.

Práce s dětmi mě baví, baví mě sledovat jejich pokroky, ráda vymýšlím a hledám pro děti nové podněty, jak jim zpestřit výuku či hru.

 
 
KRISTÝNA BROUSILOVÁ

Jmenuji se Kristýna Brousilová a v DDM Stodůlky vedu kroužky Cvičení rodičů s dětmi a Cvičení RD pohybově taneční.


Jsem vystudovaný pedagog a práce s dětmi mě velice baví a naplňuje.

Sportu a tanci se věnuji od dětství. Navštěvovala jsem taneční klub Madat Praha a velkou součástí mého života byl také hasičský sport, kde se prolínají sportovní aktivity všeho druhu.
Jako maminka dvou dětí čerpám nejvíce nápadů a podnětů k mé práci právě od nich, učí mě a rozvíjí pro mou další práci s ostatními dětmi.

Smysluplné trávení volného času dětí společně s jejich rodiči je myslím to nejvíce, co jim můžeme dát.


 
 
ADÉLA BROŽKOVÁ

Jmenuji se Adéla Brožková a od školního roku 2024/2025 se se mnou můžete potkávat na kroužcích gymnastiky. Někteří z vás mě však mohli vídat již minulý rok, kdy jsem v DDM Stodůlky působila jako asistentka lektorky gymnastického kroužku pro pokročilé a sportovního kroužku pro předškoláky.

Jsem absolventkou bakalářského oboru poradenství v odborném vzdělávání a také absolventkou magisterského oboru sociální pedagogiky. V roce 2023 jsem u České Asociace sport pro všechny dokončila kurz lektorky gymnastiky a rok později pak i kurz rozhodčí gymnastiky.

Mimo práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami je mým celoživotním koníčkem právě gymnastika a celkově sport ve všech jeho nejrůznějších formách. Ačkoliv jsem se závodně věnovala 10 let pouze gymnastice, vždy jsem se po hlavě vrhala do všech sportovních výzev a příležitostí. Ve volném čase ráda plavu, trénuji gymnastiku, hraju volejbal, cvičím jógu a chodím na opravdu dlouhé každodenní procházky. I proto ráda vedu děti k tomu, aby zkoušely a dělaly všechny sporty, které je baví a lákají bez ohledu na to, jestli v nich budou nutně nejlepší. Pohyb by měl totiž v první řadě přinášet radost a potěšení.
Pokud jste tedy nadšenec do gymnastiky a nebo si prostě chcete užít cvičení bez velkého stresu, jsem tu pro vás a budu se moc těšit.


 

 

BARBORA BUŠINOVÁ

Jmenuji se Barbora Bušinová a v DDM Stodůlky učím keramické kroužky pro děti i dospělé.

Keramice se věnuji od prvního stupně základní školy. Mám vystudované SOU Uměleckořemeslné v Praze, obor Umělecký keramik. Provozuji keramickou dílnu na Luka, kde nejen vyrábím, ale vedu i kroužky a kurzy. Dlouhodobě jsem učila keramiku v mateřských školkách a jezdila jako vedoucí na tvořivé tábory.

Jako tvoření vnímám i fotografování, které mě poslední dva roky nadchlo a pohltilo natolik, že jsem si ve své dílně založila i příležitostný fotoateliér, kde se specializuji na dětskou, rodinnou a portrétní fotografii.

Práci s dětmi miluji - jak při keramice, tak při fotografování. Baví mě objevování potenciálu v každém jednotlivci. Myslím si, že keramika je jednoduchá na výrobu, pokud se výuka rozloží na jednotlivé kroky. Nechávám na dětech, jestli chtějí vyrábět námět, který připravíme nebo mají vlastní inspiraci.


 


 

PETR CEJNAR

Jmenuji se Petr Cejnar a v DDM Stodůlky jsem nastoupil ve školním roce 2022/2023 jako vedoucí Letecko-modelářského kroužku začátečníků a asistent v Letecko-modelářském kroužku pokročilých.


Stavba modelů veškeré dopravní techniky mě provází celým životem. Ať je to na počátku dráhové modelářství a s tím spojené vedení kroužku dráhových modelářů a následně pak přechod k leteckému modelářství, kterému jsem věrný do dnešní doby. Během mé cesty modelářským životem jsem vedl několik letecko-modelářských táborů, byl jsem vedoucím reprezentace ČR na několika Mistrovstvích světa a Evropy. Závěrem jsem 12 let zastával funkci předsedy Klubu leteckých modelářů ČR. Po ukončení jsem byl osloven a přijal jsem nabídku k vedeni kroužku a práci s mládeží.

Vracím se do svých mladých let a snad pro každého modeláře je největší radostí, když může předat svoje zkušenosti nastupující generaci a vidí jejich rozzářené úsměvy po úspěšném letu modelů, které sami postavili a řídí.

 LUCIE CESTROVÁ

Jmenuji se Lucie Cestrová a do DDM Stodůlky mě v roce 2018 přivedly mé děti, které jsem doprovázela na kroužky.

Od dětství jsem jezdila na tábory. Nejdříve jako účastník,  praktikant a nakonec i jako vedoucí. Při středoškolském studiu jsem vedla přírodovědný kroužek, který mne dovedl až k práci s dětmi ve Středisku ekologické výchovy. Následovala práce v kanceláři a já věděla, že mne to táhne jiným směrem. V momentě, kdy přišla nabídka, abych se do chodu Domečku zapojila aktivně, neváhala jsem.

V předškolním oddělení jsem začala pracovat v roce 2018  s těmi nejmenšími dětmi v Miniškoličce.  Práce zde na začátku školního roku není snadná, období adaptace je pro všechny  velmi náročné, ale když s blížícím se létem vnímáte pokroky dětí a vidíte jak jsou připravené na přestup do školek,  je to zasloužená odměna. Krásná práce je i  s dětmi o trochu staršími ve  Školičce. Mou srdeční záležitostí však zůstává Dobrodružná  školička,  kde mohu trávit aktivní čas s dětmi venku, objevovat  krásy přírody  počasí navzdory, skákat v kalužích, stavět bunkry, hrady…  Je to vlastně můj splněný sen, být v práci a hrát si.

Aby mi děti nechyběly ani o prázdninách, jsem vedoucí příměstských táborů, které zaměřuji hlavně na poznávání nejbližšího okolí a pobyt v přírodě, kde je stále co objevovat.


 


 

HANA CORRADINI

Jmenuji se Hana Corradini a v DDM Stodůlky pracuji od roku 2022. Vedu kurzy keramiky pro všechny věkové kategorie.

Dříve jsem pracovala jako učitelka ve speciální a poté mateřské škole, nyní jsem na volné noze, věnuji se především výrobě kabelek a podobných doplňků. V minulosti jsem pod jiným DDM vedla výtvarné kurzy pro děti s rodiči, zaměřené na spolupráci dítěte s rodičem.

Práce s hlínou jsou pro mě “srdcová záležitost”. Věřím, že každý do tvorby vkládáme své srdce a příjemně nás relaxuje. Zároveň se vždy snažím podporovat individualitu, překonávat častý strach projevit vlastní nápad a rozvíjet kreativitu každého z nás.
 

 


 
MIRIAM CULKOVÁ

Jmenuji se Miriam Culková a v DDM Stodůlky působím od roku 2023. Společně se můžeme potkat na kroužku Sportovní minipřípravka, Mladý zdravotník, Mladý youtuber nebo na letních příměstských táborech.

Sport mě provází od malička, kdy jsem měla možnost zkusit si několik sportů od atletiky, tance, gymnastického aerobiku až po plážový volejbal. Multimédiím jsem se začala věnovat na gymnáziu, kde mě díky skvělému profesorovi zaujal předmět audiovizuální tvorba. 

Práce s dětmi mě velice baví a naplňuje. Do Domečku jsem chodila na příměstské tábory a jsem ráda, že s ním mohu v dospělosti spolupracovat a sdílet s dětmi lásku ke sportu a multimédiím.

 
 
ANTONIE ČÁHOVÁ

Jmenuji se Antonie Čáhová a v DDM působím jako garant pro hudební oddělení a pedagog volného času. U nás v Domečku vedu lekce hry na kytaru a ukulele. 
V dospívání jsem začala hrát na kytaru a posléze i na ukulele.
Během studia na vysoké škole jsem působila v DDM Prahy 10 v Petrovicích jako lektorka hudebních kroužků a jako oddílová vedoucí příměstských táborů. Po vysoké škole jsem rok učila hudební výchovu na základní škole.

Hudba je mým největším koníčkem a vášní. Je to pro mě způsob sebevyjádření, odreagování a nejlepší terapie. Na hudbě mě nejvíce baví její pestrost, každý si zde najde to svoje.
 Práce s dětmi mě velmi naplňuje. Ráda podporuji jejich potenciál, rozvíjím jejich zvídavost a motivuji k výkonu.

 Při práci s dětmi je pro mě velmi důležité přistupovat k dětem individuálně a s respektem, získat si jejich důvěru a být jim oporou.
 
Moje motto zní: „Nikdy není pozdě.“ Proto se na svých lekcích budu těšit nejen na děti, ale i na dospělé.


 

 

TEREZIE ČECHOVÁ

Jmenuji se Terezie Čechová a v DDM Stodůlky působím od roku 2021.
Jsem lektorkou sportovních a tanečních kroužků  (Vrtilky, Sportovní minipřípravka).

Do DDM jsem začala chodit už jako předškolák na keramiku a později na tancování. Práce s dětmi mě vždy bavila, a proto jsem se rozhodla po základní škole pokračovat ve studiu na SOŠ předškolní a mimoškolní pedagogiku.

Vždy ráda vidím, jak se děti učí a zkoušejí nové věci a objevují tak samy sebe. Děti bych ráda motivovala ke zdravému pohybu prostřednictvím her a spoustou zábavy.

 


 
JIŘÍ ČELIKOVSKÝ

Jmenuji se Jiří Čelikovský a navštěvuji DDM Stodůlky od svých deseti let. Za tu dobu jsem nabyl velké množství zkušeností se stavbou lodních modelů. Rád bych proto  své zkušenosti předal dalším generacím. 

Už jako malý jsem obdivoval modely všech druhů. Vždy jsem si přál mít model na dálkové ovládání. Uvědomil jsem si, že pokud něco chci, tak si zatím musím jít a musím pro to něco udělat. Začal jsem tedy  navštěvovat kroužek Letecký modelář. Velmi rychle jsem zjistit, že letadla nejsou to, co mě baví. Rozhodl jsem se proto, že zkusím postavit svou první loď. Od té doby jsem postavil tři lodě a jednu zrekonstruoval. Kromě lodí se okrajově věnuji i RC autům.

Klub lodních modelářů se věnuje stavbě modelů RC lodí z překližky, balsy a smrkových nosníků. Při stavbě si děti vyzkouší vrtání vrtačkou, práci s tmelem, broušení, řezání, pájení a mnoho dalšího. Ve zkratce se u nás dítě naučí zručnosti, přesnosti a trpělivosti. Odměnou pro něj bude hotový model lodě, se kterou bude moct navštěvovat nejen námi pořádané modelářské akce.

 

TEREZA ČESÁKOVÁ

Jmenuji se Tereza Česáková a v DDM Stodůlky učím již od roku 2009.
V DDM působím jako koordinátorka předškolního oddělení. Vedu kroužky Pohádky, Hurá do školy a  Miniškolička.

 V letních měsících vedu příměstské tábory pro nejmenší a vyjíždím s dětmi na letní tábor Šmoulíci a Hrad, kde působím jako hlavní vedoucí.  Z tradičních akcí se s vámi ráda osobně setkám na Halloweenském odpoledni a Čertovském odpoledni, jež jsou pro mě srdeční záležitostí.

Moje práce je mi koníčkem. Práce s dětmi mě baví, baví mě různorodost, kreativita, ráda neustále vymýšlím a hledám pro děti nové podněty, jak jim zpestřit výuku či hru.  Společně s ostatními lektorkami předškolního oddělení vymýšlím a vyrábím různé didaktické pomůcky a hry. Odměnou je mi dětský úsměv a nadšení, spokojenost dětí a potažmo rodičů.

 


 

MARTA ČISÁRIKOVÁ

Jmenuji se Marta Čisáriková a ve školním roce 2023/2024 budu s dětmi hrát na housličky.

Hudbě se věnuji od dětství, začala jsem hrát na housličky ve 4 letech, postupně jsem absolvovala oba stupně ZUŠ a následně i Mezinárodní konzervatoř Praha. Studium jsem zakončila absolutoriem a získáním titulu v oboru hudba: housle. Svou absolventskou práci jsem psala na téma Postava Fausta a její reflexe v houslové literatuře, kde se věnuji příběhu Fausta z historického, pedagogicko-psychologického a samozřejmě i hudebního hlediska. Skoro 10 let jsem se věnovala orchestrální hře. Po studiu jsem učila na Základní umělecké škole (ZUŠ) dokud jsem nenastoupila na rodičovskou dovolenou.

Kromě vlastní rodiny se věnuji výuce první pomoci a na táborech se starám o fyzické i psychické zdraví dětí jako zdravotník. Hudbě se věnuji hlavně ve volném čase (nejvíce s amatérskou uměleckou skupinou Sirény) a protože ráda pracuji s dětmi a hudba mi dává smysl, přišla jsem do DDM s nápadem udělat kroužek housliček pro děti.

Snažím se pro děti vytvořit bezpečné prostředí, kde se nemusí bát udělat chybu, posouvat se krok za krokem dál a naučit se nové dovednosti. Ráda s nimi prožívám jejich úspěchy i neúspěchy, práce s dětmi mi dává smysl a naplňuje mě. 


 
ANNA ČÍŽKOVÁ

Jmenuji se Anna Čížková a v DDM Stodůlky učím od roku 2023. Můžete mě potkat na kroužcích zobcové flétny.

Na zobcovou flétnu hraji již od svých 5 let. V 11 letech jsem začala hrát i na příčnou flétnu a  2. cyklus hry na příčnou flétnu jsem absolvovala v roce 2024 na SZUŠ Řeporyje.

Hudba je velká součást mého života a vážím si možnosti tuto svoji radost předávat lidem okolo sebe.


 
 
MAI VAN DUY

Jmenuji se Duy (čte se Zui) a v DDM Stodůlky působím v kroužcích break dance od roku 2023.

S breakem jsem začal v roce 2014 a od roku 2018 se věnuji i vyučování. Jsem členem tanečních skupin Peklo Sonic Force, Geňo Kidz a Opatow Flavours, se kterými se často zúčastňuji tanečních akcí a battlů ať už v Čechách nebo v zahraničí.

Svým studentům se snažím předat potřebné základy a vést každého k rozvoji vlastního osobitého stylu. Nejdůležitější pro mě však je, aby studenty breaking bavil a třeba přerostl v celoživotní vášeň, jako tomu tak bylo u mě.

 
 
PETRA DVORČÁKOVÁ - text o lektorce brzy doplníme

 


KATEŘINA DVOŘÁKOVÁ

Jmenuji se Kateřina Dvořáková a v DDM Stodůlky učím více jak 10 let. Prostředí našeho Domečku dobře znám i jako účastník nejrůznějších kroužků, navštěvuji ho od svých předškolních let. Spojila jsem tři své vášně - tanec, jazyky a vzdělávání druhých. Předávat lidem mé nadšení pro nejrůznější taneční styly i jazyk je mým koníčkem i prací.

Tančím od svých čtyř let a dá se říci, že jsem od té doby nepřestala. Vystudovala jsem Učitelství pro 1. stupeň se specializací na angličtinu na Univerzitě Karlově. V rámci studia jsem v programu Erasmus strávila semestr na University of Derby v Anglii, kde jsem studovala Pedagogiku a Dance and movement studies. Pravidelně se vzdělávám v ČR i v zahraničí - měla jsem možnost zúčastnit se kurzů a workshopů např. ve slavných Pineapple dance studios v Londýně nebo Broadway dance centre v New Yorku. V New Yorku jsem absolvovala měsíční jazykový kurz, dále v rámci doktorandského studia na katedře Psychologie Pedf UK jsem absolvovala zimní semestr na State University of New York. Mám za sebou též rekvalifikační kurzy s akreditací MŠMT Lektor tance a Lektor Orientálního tance s osvědčením pro odbornost Trenér tanečních disciplín.

Mojí velkou radostí je vedení dětské a juniorské soutěžní orientální skupiny Belly Amira. Tato skupina má za sebou již celou řadu úspěchů v ČR i v zahraničí. Pyšní se několika tituly mistrů ČR, již 3x získala ocenění za nejlepší choreografii, pravidelně se úspěšně účastní soutěže Liptov Orient Festival a z mezinárodního festivalu v Barceloně přivezla stříbro.


 


 
JÁCHYM ERBEN

Jmenuji se Jáchym Erben a jsem novou tváří DDM Stodůlky, kde budu vést kroužky Minecraftu. Od roku 2022 spolupracuji s jinou organizací, kde právě kroužky Minecraftu vedu.

Studuji politologii na Filozofické fakultě UK a zaměřuji se na lidská práva. Ve volném čase hraji videohry nebo experimentuji s úpravou různých typů médií. Zajímá mě spojení těchto okruhů, a jak se názory tvůrců úmyslně nebo neúmyslně odrazují ve hrách, filmech a dál. Předchozí práce v lidskoprávní organizaci mě naučila, jak důležité je učit děti spolupráci a sebevědomí v jejich schopnosti.

Baví mě práce s dětmi a těší mě jejich radost, když se naučí něco nového - nebo když ony naučí něco mě.


 

DAGMAR ECKHARDTOVÁ

Jmenuji se Dagmar Eckhardtová a v DDM učím od roku 2004. Celou tuto dobu působím ve
Školičce, v Dobrodružné školičce a Zvídavé školičce a od roku 2012 vedu Logopedické kroužky a nyní také Předškolní přípravu s metodou Elkonin. Nejmenší děti se se mnou mohou setkat i o prázdninách na příměstských táborech. Momentálně v DDM působím také jako vedoucí předškolního oddělení.

Jako pedagog se celý život věnuji předškolní pedagogice, kterou jsem vystudovala. Tento obor mě podněcuje k neustálému se rozvíjení sebe sama. Proto jsem si jej rozšířila o kvalifikaci logopedického asistenta a i nadále se zajímám o pedagogické metody, které dětem mohou usnadnit přípravu a vstup do školy. Na svých logopedických kroužcích tak využívám například Metodu dobrého startu nebo prvky z metody Elkonin.

Velmi ráda uplatňuji při různých předškolních činnostech zážitkovou pedagogiku a cíleně využívám prožitek k rozvíjení osobnosti dítěte. I ve spolupráci s rodiči pak vidím úžasné výsledky, ze kterých mám radost a pokaždé si uvědomím, jak mě tato práce s malými dětmi baví.
 
A jak kdysi řekl Jan Amos Komenský: „Ve hře se dá hodně naučit, co poté bude použito, když to okolnosti budou vyžadovat.“ Pojďme si tedy společně hrát!

 


 

HELENA FARABAUEROVÁ

Jmenuji se Helena Farabauerová a v DDM Stodůlky působím od září roku 2006. V Domečku vedu Oddělení pro sport a přírodu.  Jsem lektorkou kroužků  Cvičení miminek a Cvičení rodičů s dětmi, Sportovní minipřípravky, Sportovní gymnastiky. Dále vedu i kroužky Malý dopraváček a Hrátky s jógou. Potkat mně můžete ale i na dalších sportovních kroužcích pro předškolní děti. Jsem hlavní vedoucí  táborů pro rodiče s dětmi.

Už jako dítě jsem toužila být učitelkou tělocviku na základní škole. Moje první trenérské krůčky začaly na Základní škole Jánského, kde jsem trénovala malé děti  - přípravku závodní sportovní gymnastiky. Měla jsem za sebou školení trenéra gymnastiky od České gymnastické federace a několik soustředění malých gymnastek. Ale dril u cvičení s malými dětmi mi nebyl úplně blízký, proto jsem hledala další možnosti.

A našla jsem je!  V DDM Stodůlky jsem v září 2006 otevřela tehdy nový kroužek sportovní gymnastiky. O rok později jsem začala vést i Klub Pohádka a klub Mozaika pro volně příchozí děti. A v Domečku jsem už zůstala. Mám za sebou řadu nejrůznějších školení, kurzů, workshopů, jsem certifikovaným pedagogem volného času, cvičitelem malých dětí, sportovní gymnastiky, cvičitelem Sportu pro všechny, lektorkou aerobiku. Vystudovala jsem vysokou školu v oboru Pedagogiky volného času.

Můj dětský sen se tak přetavil v nový, ještě lepší směr. Jsem pedagogem volného času, což je pro mě spojením koníčku a práce. Každý den tak dělám to, co mě nejvíc baví.

 VALERIÁN GNAP

Jmenuji se Valerián Gnap a v DDM Stodůlky učím od roku 2019.

Józe se pravidelně věnuji téměř 20 let.  Jsem lektorem s licencí 1. třídy při České akademii jógy, v současné chvíli dokončuji nejvyšší kvalifikaci 1. třídy při ČAJ a jsem absolventem kurzu Šivavandovy jógy v Indii. Jógu vnímám jako cestu očisty, vlastního hledání a poznání sebe sama, i všeho co nás obklopuje.  Je pro mě mnohem více, než pouhým fyzickým cvičením. Pravidelné praktikování mi pomohlo najít vnitřní klid, vyrovnanost a pokoru. Jemné plynutí, radost z pohybu a vlastní prožitek má u mě přednost před dokonalostí provedení jednotlivých ásan. To ale neznamená menší úsilí při snaze o jejich dosažení.

Rád pracuji s lidmi a těší mě, když moje lekce mohou lidem jakkoliv pomoci - ať už se jedná o odstranění jejich zdravotních potíží (lepší držení těla, lepší dýchání, zlepšení spánku, postupné zmírňování až odstranění bolesti zad a další), zlepšení jejich psychické pohody (lepší odolnost vůči stresu, zlepšení koncentrace, “dobití baterek”, zklidnění mysli…) až k celkové harmonizaci celé osobnosti. Rád pozoruji jejich cestu a jsem jim průvodcem.

 


PATRICIA GRANDOVÁ

Jmenuji se Patricia Grandová a v DDM Stodůlky učím od roku 2019. Na podzim téhož roku jsem absolvovala kurz pedagogického minima pro pedagogy volného času a od léta 2021 jsem také lektorkou na příměstských a výjezdních táborech.
 
Před pár lety jsem si uvědomila, že hudba naplňuje můj volný čas a život tak moc, že se jí chci věnovat více a intenzivněji. Chtěla jsem se v té době naučit hrát na nějaký hudební nástroj a kytara byla mou volbou číslo jedna. Hra na kytaru se tak stala nedílnou součástí mého života.
 
Stodůlecký Domeček znám velmi dobře, už jako malá jsem sem chodila na různé umělecké kroužky a jezdila na tábory. Přátelská atmosféra a dětské nadšení mě motivuje k učení a předávání svých vědomostí a schopností jiným.


 


 

MARIE HAKLOVÁ

Jmenuji se Marie Haklová a moje historie s DDM Stodůlky se začala psát v roce 2015, kdy jsme vedla kroužek irských tanců a vypomáhala v Herně. Po několikaleté pauze jsem se do Domečku v únoru 2020 opět vrátila, tentokrát jako konzultant pro marketing a PR. Tuto práci dělám dodnes. Zároveň od roku 2022 působím v DDM jako pedagog volného času a je mi velkou ctí, že vedu hudebně-dramatické oddělení a jsem součástí týmu pěveckých sborů a divadelních kroužků.

Už od dětství mě přitahovalo prostředí uměleckých profesí. Bylo mi blízké vše, co se točilo kolem pódia, ať už to byl tanec, zpěv, hra na hudební nástroje či divadlo. Postupně jsem dostala možnost věnovat se všem těmto činnostem ve svém volném čase už od svých pěti let. Strávila jsem tak dětství na hodinách v ZÚŠ, kde jsem se postupně věnovala hře na flétny, kytaru, klavír a v dospívání k tomu přidala ještě hru na varhany. Nadšeně jsem hrála divadlo a zpívala v několika pěveckých sborech a tento zájem mi vydržel až do dospělosti. Po přestěhování do Prahy moje cesty zkřížil irský tanec a stal se hlavní náplní mého života na několik krásných let. Později jsem měla možnost rozvinout další ze svých zájmů, a to je psaní textů, konkrétně pohádek. Spolu s tvůrčím týmem dalších autorů jsem napsala a vydala dvě knihy.

I když jsem v životě zkusila několik směrů a nasbírala tak cenné zkušenosti i mimo pedagogiku, jsem vděčná, že jsem se mohla vrátit zpět do DDM Stodůlky a mohu zde pracovat jako pedagog volného času. Na této práci mám ráda možnost ukázat dětem i dospělým, že volný čas je možné trávit smysluplně a naplnit tak svůj život aktivitou, která přinese uvolnění i naplnění. Pro děti to tak mohou být krásné roky, na které budou rádi vzpomínat, pro dospělé místo, kde zrelaxují po náročných povinnostech všedních dní. Z vlastní zkušenosti vím, že i přes studium jiných oborů a jinou profesní dráhu jsou pro mě nejdůležitější činnosti, která mi dělaly v životě největší radost. Budu ráda, pokud se mi povede zpříjemnit dny dalším lidem, dětem i dospělým.


 


 
EVA HANÁKOVÁ - text o lektorce brzy doplníme
 


 

MARTIN HASÁK

Jmenuji se Martin Hasák a s DDM Stodůlky spolupracuji od roku 2022. Do DDM ve Stodůlkách jsem se dostal díky jedné z lektorek, která mě pozvala, abych s ní a dalšími skvělými vedoucími jel na stanový tábor Minecraft offline. A ve Stodůlkách jsem už zůstal.
V DDM učím několik kroužků - Divadelní kroužek, Muzikál, Divadlo pro dospělé, Studijní kresbu a malbu a podílím se na  chodu Klubu nadšeného diváka.

Hrát v divadle byl vždycky můj sen. Už od dětství jsem miloval převlékání do různých kostýmů a hraní si na divadlo. A pak taky zpěv. Zpěv mě vždy naprosto fascinoval, už od dětství jsem chodil do sboru. Hudbu poslouchám pořád, nejčastěji filmovou a muzikálovou. Úžasným propojením divadla a zpěvu je muzikál, který jsem si velmi oblíbil.

Svůj druhý velký sen jsem měl v sobě též zakořeněný již od dětství. Moje maminka měla školku, kde byla paní učitelkou, později  šla pracovat do školní družiny. Celý život mě tak vychovávala, abych byl schopen se postarat o druhého, vymyslet zábavu, pomoct, kde je potřeba, umět naslouchat a podpořit. 

Oba moje sny se začaly plnit s nástupem na střední školu. Vybral jsem si Pedagogické lyceum v Berouně, kde jsem měl specializaci dramatickou výchovu a pedagogiku. Dále aktivně pokračuji ve zpěvu, a to v pěveckém sboru a v muzikálech.  V roce 2021 jsem začal hrát i v divadle. Nyní působím v Divadelním souboru RANDOM. A moje sny se propojují právě i v předávání zkušeností a celkového představení divadelního oboru na kroužcích v DDM Stodůlky.

 

 


 

ZDEŇKA HIŘMANOVÁ

Jmenuji se Zdeňka Hiřmanová a poměrně velká část mého života je spojená s DDM Stodůlky. Nejen s jeho výtvarnými dílnami a dalšími tvořivými aktivitami, ale i s podílem na vedení organizace v pozici zástupkyně ředitelky.

Na mé profesní cestě, studiu a kurzech ve mne zanechal silnou stopu systematický dvouletý kurz v artefiletice a arteterapii. Naučil mne více vnímat individualitu každého nadšeného umělce a hledat s ním společně jeho vlastní vyjádření skutečnosti různými výtvarnými materiály a technikami. Ateliér a výtvarné dílny jsou místem setkávání a tvorby malých i dospělých, často i více členů jedné rodiny. A já se snažím jim být průvodcem a pomáhat rozvíjet jejich kreativitu. Baví mě neustále vymýšlet nové projekty, pracovat s netradičními materiály a novými technikami a vždy se těším, kam to právě děti samy posunou díky své fantazii a skvělým nápadům. Společnou radost pak máme z realizace různých výstav a prezentací. Za  pěkný úspěch považuji například výstavu Alebrijes na Velvyslanectví Mexika v Praze a také další originální výstavy kašírovaných děl z Ateliéru.Ráda cestuji s otevřenýma očima a inspiruji se na svých cestách především v mé oblíbené Francii, ale přivážím si podněty k tvorbě s dětmi i dospělými i z větších dálek, např. ze Střední a Jižní Ameriky.
 


 

LUCIE HLADKÁ

V DDM Stodůlky učím od března 2022, kdy jsem si zde plnila praxi v rámci vysoké školy.
Následně od školního roku 2022/2023 jsem učila jako asistent a od školního roku 2023/2024 také jako lektor. Můžete mě potkat na kroužkách Klávesové nástroje. 

Mám vystudované bakalářské studium na Pedagogické fakultě UK obor Hudební výchova a Sbormistrovství a nyní studuji navazující magisterské studium. Mám 3letou zkušenost s vedením smíšeného pěveckého sboru Sebranka. 

Hudbě se věnuji již od dětství, kdy jsem se učila hrát na flétnu a klavír. Na flétnu jsem se naučila hrát na kroužku a na klavír mě učila babička, která byla profesorkou na konzervatoři. Později jsem také navštěvovala zde v Domečku kroužek Flétnový soubor a Ukulele. Nejvíce mě ale vždy bavila hra na klavír, a proto jsem se rozhodla vést právě tento kroužek.

Práce s dětmi mě baví, ráda je učím novým dovednostem, vidím jejich pokroky a rozvíjím jejich zvídavost.

 

 TEREZA HOLOVSKÁ

Jmenuji se Tereza Holovská a v DDM Stodůlky působím od roku 2021.
S dětmi se setkávám na kroužcích Zobcové sopránové flétny a Hře na klávesové nástroje.

V roce 2022 jsem dokončila studium Pedagogického lycea v Berouně se specializací dramatické výchovy. Nyní studuji bakalářský obor Informační média a služby na VŠE v Praze. Po stránce hudebního vzdělání mám absolvovaných sedm let hry na zobcovou flétnu, klavír a čtyři roky příčné flétny, to vše zastřešené hudební školou v Králově Dvoře.
Za možnost učit děti na flétnu a na klávesové nástroje jsem vděčná, práce s dětmi mě naplňuje a jsem ráda, že mám možnost pomáhat jim v seberozvoji.

Na této práci se mi nejvíce líbí hledání nových cest a způsobů, jak děti učit a motivovat, aby je hodiny bavily a chtěly se nástroji nadále věnovat. S prací okolo dětí mám dlouholeté zkušenosti, ať už jako praktikantka či vedoucí na táborech, asistentka na výtvarných či sportovních kroužcích nebo z různých akcích pro děti, pořádaných u nás v obci.


 


 

NELA JANŮ

Jmenuji se Nela Janů a v DDM Stodůlky působím nově od roku 2023 jako taneční lektorka.

Tanci se věnuji od malička a mé první taneční krůčky začínaly právě zde v DDM Stodůlky.

Láska k tanci mě vedla přes břišní tance a disco dance až na Pražskou taneční konzervatoř. Zde jsem vystudovala techniku baletu, taneční gymnastiky, moderního tance, lidového tance a současného tance. Výuce tance se věnuji již 4 roky a plním si tak svůj sen.

Mým cílem je, aby si děti chvíle volného času užívaly, vytvořily si kladný vztah k pohybu a mnoho krásných vzpomínek.

 
 
RADEK JUŘICA

Jmenuji se Radek Juřica a v DDM Stodůlky působím od roku 2022 jako asistent na kroužcích kytary a ukulele.

Na kytaru hraji od svých šesti let, a to jak sólově, tak v kytarovém orchestru. Svou znalost nástroje jsem chtěl spojit s prací s dětmi, kterou jsem si chtěl již dlouho zkusit.

Ve svém dosavadním dvouletém působení v DDM Stodůlky jsem si nejvíce užil, jak je každá skupinka a každá lekce nějak jiná, hlavně díky nápadům, co děti mají, a co mají rády. Ve svých lekcích se je snažím motivovat a podpořit jejich vlastní kreativní rozvoj a chuť hrát na nástroj.

 
 
AGÁTA KEDROŇOVÁ - text o lektorce brzy doplniíme
 

 

MARTINA KEDROŇOVÁ

Jmenuji se Martina Kedroňová a pro DDM Stodůlky jsem začala pracovat ve školním roce 2023/2024.

Jsem absolventkou konzervatoře v Pardubicích - obor klasický zpěv a současně jsem vystudovala předškolní a mimoškolní pedagogiku. Tyto dvě školy mě asi nejlépe charakterizují.

Hudba mě provází od raného dětství. Navštěvovala jsem ZUŠ, kde jsem se nejprve věnovala zpěvu a později hře na klavír. Jako starší jsem chodila do dětského sboru Bambini di Praga.  Během studia na střední škole jsem začala hrát na flétnu, kterou jsem stejně tak jako zpěv začala vyučovat v rámci DDM Karlínské Spektrum.  Hudební kroužky jsem vedla i v mateřských školách, kde jsem nakonec na několik let zůstala jako učitelka. Zde jsem měla možnost vyzkoušet si práci s dětmi předškolního věku.

S vašimi dětmi se budu setkávat na kroužcích Notička, Zpívání pro nejmenší a Flétnička se zpíváním. Těším se na chvíle  strávené s dětmi při společném muzicírování a doufám, že budou spokojené a hudbu si zamilují stejně tak jako já.

 


 
KAREL KOCMAN

Jmenuji se Karel Kocman a v DDM Stodůlky působím už od roku 2012 jako lektor rybářských kroužků.

Nejsem profesionální rybář ani bývalý absolvent střední nebo vysoké školy s odborností rybníkářství a výkonu rybářského práva. Rybaření považuji za velmi příjemnou aktivitu v přírodě. Jako vysokoškolák jsem absolvoval pedagogické minimum.  Aktivitám v přírodě a rybaření jsem holdoval už od svých chlapeckých let.

Práce s dětmi v rybářském kroužku mě velmi baví. Je to hlavní důvod, proč tady působím. Vnímám příznivou odezvu z jejich strany. Vzhledem ke svému pokročilejšímu věku k nim přistupuji jako ke svým vnoučatům. Zabýváme se i důležitými souvislostmi s krajinotvornou činností a ochranou životního prostředí, případně i nutnými společenskými zájmy. Děti se také naučí přírodu respektovat, přiměřeně ji udržovat a chránit.

 
 
LUCIE KOMŮRKOVÁ

Jmenuji se Lucie Komůrková a v DDM působím od školního roku 2022/2023 jako asistentka lektora. V loňském roce jsem asistovala na kroužku Všeobecné sportovní přípravky. Letos jsem si dodělala pedagogické minimum a brzy budu moc být jedním z dalších trenérů.

Už jako malá jsem často navštěvovala DDM. Chodila jsem na gymnastiku, dílničku, vaření, flétnu, keramiku a tancovala v taneční skupině D.A.R., kde stále tancuji. Jednoduše řečeno, v Domečku ve Stodůlkách jsem vyrostla.

Jsem ráda, když se děti radují z věcí, které se naučily. Ráda jim se vším pomáhám a velmi mě tahle práce naplňuje. Těším se, že ve školním roce 2024/2025 budu moci vést vlastní kroužek.


 
 
KATEŘINA KREJČÍ - text o lektorce brzy doplníme

 
 
LENKA KŘÍŽKOVÁ

Jmenuji se Lenka Křížková a v DDM Stodůlky působím od září 2022.


Věnuji se převážně deskovým hrám, které jsem měla ráda jako dítě a opět se k nim před několika lety s velkou chutí vrátila. Hraní her je naše oblíbená rodinná zábava, skvěle strávený společný čas. Věřím, že moderní hry nabízejí spoustu možností, aby si své oblíbené téma mohl najít opravdu každý.

Ráda pracuji a hraji s dětmi, protože je skvělé sledovat upřímnou radost při hraní a nadšení, když pochopí, jak hra funguje a jak si ji mohou opravdu užít.


 
 
JANA ADA KUBÍČKOVÁ

Jmenuji se Jana Ada Kubíčková a v DDM Stodůlky učím od roku 2023,
kdy jsem vedla první workshop Mini cirkusu pro rodiče s dětmi. Nicméně, s dětmi pracuji od roku 2013, kdy jsem začala pracovat jako lektor kroužků nového cirkusu v Centru pro nový cirkus Cirqueon.
 
V současné době učím v DDM Stodůlky kurz Mini cirkusu (pro děti 3-5 let) a Family cirkusu (pro rodiče s dětmi 3-5 let). Novému cirkusu se věnuji od roku 2010, kdy jsem začala s žonglováním. Kromě celé řady kurzů novocirkusových technik a základů pohybového divadla jsem absolvovala kurzy “Základy cirkusové pedagogiky v multioborové praxi” a “Průvodce malého kutila”.
 
Cirkus mě fascinuje nejen jako umělecký směr, ale také jako pedagogický nástroj. Dovoluje dětem (i dospělým) v bezpečném prostředí riskovat, je otevřen prakticky všem, každému dovoluje zažít úspěch a objevit vlastní potenciál. Rozvíjí fantazii, umožňuje umělecké vyjádření a to všechno v pohybu a zábavně. Nesoutěží, spolupracuje. Myslím, že cirkus jednou spasí svět.


 
 
VĚRA KUBÍKOVÁ

Jmenuji se Věra Kubíková v DDM Stodůlky působím od ledna 2020 a můžete mne potkat na kroužcích flétny a v létě na příměstských táborech.

Pocházím z hudební rodiny, už od mala jsem byla vedena k hudbě. Od svých 6 let jsem hrála na zobcovou flétnu, poté jsem si přibrala hru příčnou flétnu, které se aktivně věnuji dodnes. V roce 2022 jsem absolvovala 2. cyklus hry na příčnou flétnu v ZUŠ Štefánikova a maturovala na hudebně zaměřeném gymnáziu Evropská.

Hudbu chci mít pořád po svém boku. Vzpomínám si, jak mě jako malou bavilo hrát na flétnu a jak hudba velmi obohatila můj život. Moc ráda tuto radost budu posílat dál.

 


MICHAELA KUDLÁČKOVÁ

Jmenuji se Michaela Kudláčková a učím v DDM Stodůlky od roku 2020. V rámci hudebního oddělení jsem vedla kroužky jako Notička a Ukulele v různých úrovních a také jsem toto oddělení v letech 2021-2023 koordinovala.

Svou cestu v hudbě jsem začala jako studentka Pražské konzervatoře v oboru klasický zpěv. Proto je pro mě zpěv klíčovou součástí hudebních kroužků a výuku nástrojů vnímám jako doprovod vokální tvorby.

Nyní se se mnou můžete setkat jako s lektorkou kroužku Hudební večery, kde se scházíme s hudebníky strunných nástrojů pod vedením Jany Sailerové, abychom si společně zahráli, zazpívali a zrelaxovali.

Mé lektorské zkušenosti sahají až do roku 2010, kdy jsem začala učit převážně děti a působila jsem jako hlasová poradkyně v dětském smíšeném sboru. V současnosti vedu hudební kroužky v DDM Stodůlky a také poskytuji individuální výuku, pořádám hudební akce, workshopy a školení.

Mým cílem je předat lásku k hudbě a ukázat, že každý má schopnost vyjádřit se prostřednictvím hudby. Věřím totiž, že hudba by měla být přístupná každému, kdo cítí touhu se v ní realizovat.  

SOFIE LANDOVÁ

Jmenuji se Sofie Landová a v DDM Stodůlky působím od školního roku 2022/23.   
Asistuji na sportovních a tanečních kroužcích, momentálně na Vrtilkách, Sportovní gymnastice a Sportovní minipřípravce. 

Sportuji už od dětství, několik let jsem navštěvovala sportovní kroužky právě v DDM Stodůlky, a proto byly tyto kroužky má první volba. 

Na práci pedagoga mě nejvíce baví různorodost. Žádná hodina není nikdy stejná a spokojené dětské úsměvy jsou pak nejlepší odměnou.

 
 
DENISA VIKTORIE LAURYNOVÁ

Jmenuji se Denisa Viktorie Laurynová a v DDM Stodůlky působím nově od školního roku 2022/2023. 

K učení dramatického kroužku a celkově k divadlu jsem měla vztah již na základní škole.
Navštěvovala jsem divadelní soubor, se kterým jsme měli řadu vystoupení. Dále jsme se dramatické výchově věnovala na střední škole, kde jsem si vybrala jako specializaci dramatickou výchovu. Navštěvovala jsem kurzy improvizace, pantomimy a cirkusové kurzy. 

Dlouhodobě se věnuji vzdušné akrobacii, absolvovala jsem kurzy pozemní a vzdušné akrobacie, kurz cirkusové pedagogiky, trénink pantomimy a pohybu. Dále mám specializaci na dramatickou výchovu na maturitní úrovni. Vedla jsem také mnoho zájmových kroužků na základních školách a v různých organizacích. 

Na práci pedagoga volného času mám ráda pocit podpory dětí i dospělých ve smysluplném trávení volného času. Snažím se, aby si z mých hodin děti odnesly nové dovednosti a nezapomenutelné zážitky.

 
 
RÁCHEL LOKVENCOVÁ

Jmenuji se Ráchel Lokvencová a v DDM pracuji od roku 2018. Začínala jsem nejprve jako asistentka lektora, od září 2020 pracuji v DDM již jako lektorka sportovních kroužků.

Pohybu se věnuji odmala a za tu dobu jsem vystřídala několik různých sportů, od plavání a akvabel přes orientační běh až po badminton. Pohyb je pro mě nedílnou součástí života a jsem ráda, že mohu rozvíjet lásku k pohybu i u dětí na svých kroužcích.

DDM Stodůlky znám moc dobře, protože již jako malá jsem do něj chodila na různé pohybové kroužky a jezdila na tábory. Proto jsem opravdu moc ráda, že zde mohu pracovat a předávat své znalosti jiným.


 
 
REBECCA LOKVENCOVÁ
 

Jmenuji se Rebecca Lokvencová a v DDM pracuji od roku 2023 jako asistentka lektora.

Pohybu se věnuji odmala a za tu dobu jsem vystřídala několik různých sportů, nyní se aktivně věnují florbalu a národní házené. Sport a pohyb je pro mě velmi důležitý, a proto jsem ráda, že mohu pomoci dětem naučit se základy a rozvíjet jejich pohybové dovednosti.

Do DDM Stodůlky jsem dříve chodila na různé pohybové kroužky a díky tomu jsem se k této práci i dostala.

 
 
MICHAEL MÁCHA

Jmenuji se Michael Mácha a v DDM Stodůlky pracuji od září 2022. Věnuji se nejen sportovním kroužkům, ale spolupracuji s kolegyní na sportovních soutěžích MŠMT pro základní školy a víceletá gymnázia - tzv. Velký a Malý Pohár. 
Společně se můžeme potkávat na různých sportovních kroužcích - zejména pak v tělocvičnách ZŠ s RVJ Bronzová, kde vedu několik různých věkových skupin. Začínám s dětmi již od 4 let, ale vedu kroužky i pro děti z prvního i druhého stupně.

Jsem absolventem Vyšší odborné pedagogické školy v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika. Mým hlavním koníčkem je sport, a to jak v aktivní, tak pasivní formě. Rekreačně si rád zahraji cokoliv – fotbal, florbal, stolní tenis, plážový volejbal, badminton, kulečník, šipky… Nejvíce jsem se ovšem věnoval právě fotbalu, se kterým jsem začal už ve svých pěti letech a v mládežnických a dorosteneckých kategoriích se našemu týmu povedlo 4x stát šampiony pražského přeboru.

Mezi své úspěchy také rád řadím několik odehraných utkání za českou reprezentaci v plážovém fotbale.

V pasivní formě jsem velkým fanouškem Formule 1.

Na práci s dětmi mě nejvíce naplňuje, když vidím vývoj dětských schopností, dovedností a vědomostí v průběhu celého roku. Rád pro děti připravuji program, který by je mohl zaujmout, ale jsem nakloněný i komunikaci a nápadům účastníků. Myslím si, že v současné době je snadné podlehnout zábavě v podobě počítačů, Playstationů a mobilních telefonů. Abych byl upřímný, tak ani já nejsem výjimka, ale vždy se snažím ten čas pro počítačovou hru „zasloužit“. A proto mě baví, když i děti chtějí trávit svůj čas pohybem, sportem či  jinou smysluplnou činností.  A právě pro takové děti jsem tu připraven.


 

KATEŘINA MAKOVSKÁ

Jmenuji se Kateřina Makovská a v DDM Stodůlky jsem lektorkou hudebních kroužků od roku 2016. V uplynulých letech jsem vedla různé hudební kroužky kytarami počínaje (od začátečníků po pokročilé) přes ukulele, flétnu začátečníky a flétničku pro nejmenší, Zpívání pro nejmenší a Zpívánky pro starší. V současné době se s dětmi můžu potkat na Zpívánky pro starší, pokročilých kytarách a Zpívání pro nejmenší.

V rámci hudebních aktivit jsem měla možnost účastnit mnoha vzdělávacích kurzů. Mezi mé další absolvované kurzy patří například Základní školení „První pomoc u dětí“, kurz hlavního vedoucího dětského tábora nebo kurz Základy školního lyžování.

Vzhledem k tomu, že se od malička věnuji hudbě, hudebním nástrojům, pohybovým a sportovním aktivitám, kroužky a aktivity, kde pracuji s dětmi mě velmi baví a neváhala jsem, když přišla možnost s nimi pracovat. Mám ráda, že při práci s dětmi, se při každé příležitosti stále učím něčemu novému.


 


 

ŽANETA MELENOVÁ

Jmenuji se Žaneta Melenová v DDM Stodůlky působím od roku 2022 na pozici asistenta. 
V letošním roce pomáhám na Sportovní a Všeobecné minipřípravce pro 3. až 6.leté děti. 
 
Ráda sportuju, baví mě práce s malými dětmi a zároveň se zde snažím načerpat nějakou inspiraci, protože bych později chtěla pracovat jako učitelka v mateřské škole. 
 
Na práci pedagoga  mě nejvíce naplňuje radost a energie dětí, které mi po každé lekci vykouzlí úsměv na tváři.


 

 


 
ERIKA MIKANOVÁ

Jmenuji se Erika Mikanová a v DDM Stodůlky učím již několik let. Vedu tvořivé a kreativní kroužky, dílny pro děti i dospělé.

Touha tvořit, seznamovat se s různými lidovými technikami a lidovou tvorbou provází celý můj život. Ráda poznávám kulturní tradice ve všech formách, fascinují mě řemeslné dovednosti, ráda pronikám do tajů práce s různými materiály a nechávám se okouzlit tím, co se z nich dá vytvořit. Ať už je to práce se šustím, lýkem, sklem, fusing, tvoření vitráží, různé textilní techniky, drátování či zpracování ovčí vlny - nic z toho mi není cizí a těším se, co dalšího vyzkouším příště.

 Během let jsem absolvovala různé kurzy lidových technik zvláště přes Vzdělávací spolek uměleckých řemesel a Klub lidové tvorby.

U dětí i dospělých si vážím jejich kreativního vyjádření, které se v nich snažím rozvíjet.
Jejich potěšení ze zvládnutí techniky a radost z tvoření je pro mě tou největší odměnou. Navíc získané znalosti podporují a prohlubují estetické vnímání a cítění a dají se hravě použít i v každodenním životě.
 


ELIŠKA MLČOCHOVÁ

Jmenuji se Eliška Mlčochová a v DDM Stodůlky učím již třetím rokem.
 Studuji pedagogické lyceum v Berouně a jako hlavní obor mám psychologii.

S Domečkem jsem vyrůstala, už od mala jsem zde navštěvovala kroužky a toto místo jsem si zamilovala. Postupem času jsem se začala věnovat hře na flétnu, klavír a kytaru.  Vždy jsem se chtěla věnovat práci s dětmi, ať už ve volném čase, nebo na profesionální úrovni.  Jsem tedy ráda, že se ve svém volném čase věnuji tomu, co mě baví. Na hodiny v DDM stodůlky se vždy velmi těším, moje práce mě naplňuje.

 MILOSLAV MOTL

Jmenuji se Miloslav Motl a v DDM Stodůlky působím od září roku 2016.

Jsem absolvent magisterského studia Finance a finanční služby se zaměřením na Investiční bankovnictví Vysoké školy finanční a správní v Praze a studia Pojišťovnictví Vyšší odborné školy v Chotěboři. Několik let jsem pracoval v ČSOB Pojišťovně a České Pojišťovně jako Produktový manažer jednorázového investičního životního pojištění. Od roku 2009 podnikám v oblasti soukromých bezpečnostních služeb. Karate, Kyusho a od roku 2005 i trénink dětí je pro mne koníčkem, který mne neskutečně baví a naplňuje.
 
Karate, bojové umění a sport, učím cca od roku 2000. Jsem držitelem IV. Danu karate EMESKAI, 1. třídy specializace karate (Licence A) z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzita Karlova, trenérské licence „Associate Instructor“ v EMESKAI karate, examinátorské licence „X4“ v EMESKAI karate (=“Zkušební komisař“) a mezi další osvědčení a licence mohu uvést: Pedagog volného času vykonávající dílčí přímou pedagogickou činnost, Instruktor základních pohybových aktivit III. třídy předškolních dětí a rodičů s dětmi z ČASPV. Na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzita Karlova jsem také absolvoval kurzy se zaměřením na trénink ve sportovní přípravě dětí: Koordinační schopnosti a jejich rozvoj v tréninku dětí, Hry jako tréninkový prostředek ve sportovní přípravě, Sportovní příprava dětí, Diagnostika pohybových předpokladů a výběr sportovních talentů, Rychlostní schopnosti a jejich rozvoj v tréninku dětí, Silové schopnosti a jejich rozvoj v tréninku dětí, Rozvoj rychlosti v kondiční přípravě, Agility – trénink, testování, Kompenzační cvičení u dětí a mládeže ve sportovní praxi I., Kompenzační cvičení u dětí a mládeže ve sportovní praxi  II., Core trénink a balanční pomůcky a v neposlední řadě i První pomoc u dětí od Červeného kříže.

Od roku 2020 v Praze působím také jako „Study Group Leader (SGL)“ pod mezinárodní organizací Kyusho International. Jsem držitelem kyusho technické úrovně PL-1 (Practitioner Level 1) v organizaci KYUSHO INTERNATIONAL a I. DAN v organizaci Kyusho-Jutsu Kokusai Shihankai 急所術国際師範會. Ve studijních skupinách předávám své znalosti z Kyusho. Co je Kyusho? Kyusho není bojové umění. Jedná se o znalost lidské anatomie a lidského mozku. Pokrývá všechny aspekty života, zdraví, wellness, výživy, meditace, ochrany a dlouhověkosti. Zjednodušeně lze uvést, že je jedná o využití vitálních („tlakových“) bodů lidského těla. Tyto znalosti také předávám v rámci kroužku v DDM Stodůlky „Kyusho –„Sebeochrana““.

 
 
SÁRA NAJMONOVÁ - text o lektorce brzy doplníme

 
 

ZUZANA NEVRKLOVÁ - text o lektorce brzy doplníme
 
 
MARTIN NĚMEC
Jmenuji se Martin Němec a v DDM Stodůlky působím od roku 2020.

Jako správný kutil jsem si v dětství prošel řady kutilských prvků, počínaje lepením papírových modelů z ABC přes plastikové modely od aut, lodí až po letadla. To mě poté táhlo dál a zkoušel jsem stavět letadla, která budou funkční a budou létat ve vzduchu. Pár zdařilých pokusů bylo - ovšem i nezdarů. Přinášelo mi to velkou radost a nové zkušenosti, trpělivost, preciznost.

Jako asistent jsem začal získávat větší přehled a nové dovednosti a jako lektor radost pracovat s dětmi na budování funkčních balzových modelů. Musím přiznat, že mi práce s dětmi v kroužku leteckých modelářů rozšiřuje povědomí o tomto odvětví a jsem rád, že jsou mezi námi tací, kteří chtějí porodné zkušenosti získávat.  

 
 
MATYÁŠ NOSÁL

Jmenuji se Matyáš Nosál a v DDM Stodůlky působím od roku 2023 v kroužcích break dance.

 
Moje breaková přezdívka je Icemat. S breakem jsem začal v roce 2009 a je to zkrátka celý můj život. Pár let se již věnuji i vyučování na různých tanečních soustředěních nebo na běžných lekcích. Jsem členem taneční skupiny Geňo Kidz, Break Formance a Opatow Flavours, se kterými se velmi často účastním různých tanečních akcí a battlů v Čechách nebo v zahraničí. 

Svým studentům se snažím předat všechny potřebné základy a vést každého k vybudování vlastního osobitého stylu, což je za mě jedna z nejdůležitějších věcí stejně jako potěšení ze samotného breaku.


 

 
ZORA NOVÁKOVÁ

Jmenuji se Zora Nováková a v DDM Stodůlky působím od září 2022. Prostředí Domečku však dobře znám jako účastnice kroužků pro dospělé, pro děti i jako doprovod pro oba své syny.
 
Pohyb a tanec je nedílnou součástí mého života. Balet, moderní tanec a step jsem se začala učit na ZUŠ Na Střezině v Hradci Králové. Láska k tanci mě dovedla až k osmiletému studiu Taneční konzervatoře hl. m. Prahy. Při studiu na vysoké škole jsem pokračovala ve výuce tance a stepu předškolních dětí a dospělých, ve které jsem pokračovala až do roku 2017, kdy se mi narodil první syn. Když mi asi ve dvou letech ukázal obrázek baletky se slovy, že to je určitě maminka, uvědomila jsem si, jak moc často si asi tančím doma pro radost sama i s ním.
 
Po téměř pěti letech, kdy jsem doprovázela své děti na pohybových kroužcích a objevovala s nimi lásku k tanci a hudbě, je pro mě lektorování tanečních a pohybových kroužků krásná cesta zpět k tanci i mimo obývací pokoj. Zároveň se těším, že budu moci svou radost z tance sdílet s malými i velkými účastníky kroužků.

 
 
MONIKA NOVOTNÁ - text o lektorce brzy doplníme
 

 
PAVEL ONDREJKA

Jmenuji se Pavel Ondrejka a v DDM Stodůlky působím od září 2019.
 
Jsem tanečník a choreograf, původem z Havířova, kde jsem v roce 1996 založil taneční skupinu Invence se zaměřením na  street, disco, show dance a taneční kompozice - scénický tanec. Tato skupina měla více jak 100 členů. Mimo to jsem působil také v Tanečním divadle Zóna Lenky Dřímalové. Vystudoval jsem dálkově lidovou konzervatoř a vzdělávací program pedagogiky volnočasových aktivit.

V DDM Stodůlky bych rád vybudoval taneční komunitu se svou skupinou “DanceFriends“ se zaměřením na Street Dance. Mým mottem je "Život je lepší, když tančíš", tímto heslem se řídím a snažím se tento postoj předat i dětem, které navštěvují moje hodiny. Tanec a hudba totiž sbližuje lidi, rozvíjí tvůrčí schopnosti, pomáhá zapomenout na všední problémy, dodává sebevědomí a umožňuje sebepoznání. Navíc udržuje tělo zdravé po psychické i fyzické stránce a přináší do života spoustu nezapomenutelných momentů.


LUDMILA PETROVÁ

Jmenuji se Lída Petrová a v DDM Stodůlky působím od listopadu 2019.
 
Tvořit, plést, háčkovat, vyšívat, šít jsem začala v 9 letech. Vystudovala jsem oděvní průmyslovku. Tvořila jsem šaty na zakázku, od návrhu modelu podle osobnosti klientky, až po hotový originální model šatů. K tomu jsem postupně přidala nejrůznější zdobení - výšivku s korálky, malbu na textil, práce s krajkou. Rozvoj a učení se dalším technikám, jako například vitráž, výroba šperků, macrame, drátkování, tvoření ve všech jeho podobách, je mým celoživotním koníčkem.
 
Práci s dětmi beru jako skvělou příležitost objevit, podpořit a rozvíjet jejich dovednosti. Mám děti moc ráda a velmi mě baví sledovat a nechat růst jedinečnost a originalitu každého dítěte. Tvoření vnímám jako způsob přiblížit se sám k sobě.

 

 
HANA PEVNÁ

Jmenuji se Hana Pevná v DDM Stodůlky učím od roku 2010 a  jsem lektorkou flétny a flétnového a kytarového souboru. Za své mnohaleté působení v pozici lektorky jsem vedla flétny všech úrovní a poslední roky vedu i flétnový soubor P.Š.T. Práce s Flétnovým souborem mě baví a naplňuje. Umožňuje mi posouvat dovednosti hráčů a hráček v jiných oblastech, než v jakých je to možné při normálních lekcích.

Na flétnu jsem začala hrát na základní škole, kde jsem navštěvovala třídu s rozšířenou výukou hudební výchovy. Povinné hodiny mi nestačily a já jsem začala docházet na soukromé lekce. Naučila jsem se hrát na sopránovou i altovou flétnu a postupně jsem přibrala i kytaru a hru na klavír. I po ukončení studia flétny jsem se dál vzdělávala a absolvovala jsem kurz „Jak vést děti ve hře na zobcovou flétnu a naučit je správným herním návykům.“

Práce pedagoga volného času je pro mě možností spolupracovat s lidmi, kteří mají stejné záliby a mají zájem na sobě dál pracovat. Mým cílem je zdokonalovat dovednosti dětí v bezpečném a přátelském prostředí.


 

TEREZA PEVNÁ

Jmenuji se Tereza Pevná a v DDM Stodůlky učím již od roku 2011. Mým působištěm se stalo hudební oddělení. Učila jsem kroužek hudební přípravky a bubnování, nyní  společně s kolegyněmi vedeme Dětský pěvecký sbor Stodůláček a pěvecký sbor pro dospělé Jistá nejistota.

Hudba je nedílnou součástí mého života. Od základní až po vysokou školu jsem navštěvovala pěvecké sbory. Prošla jsem si výukou hry na klavír, zobcové flétny, hrou na kytaru. Studovala jsem sólový zpěv.

Nepřestává mě bavit učit se a objevovat v hudbě stále nové možnosti. Ráda hledám způsoby, jak své zkušenosti a nadšení předávat dětem nebo dospělým nebo jak najít prostřednictvím hudby alespoň na chvíli odpočinek a klid v dnešním uspěchaném světě. Nikdy není pozdě naučit se něčemu novému, ani v dospělosti. Tak vzhůru do toho!


 
 
ANASTASIIA PINCHUK

Jmenuji se Anastasiia a v DDM Stodůlky působím jako lektor od roku 2023.
S choreografií jsem začala, když mi bylo 8 let. Od té doby se věnuji baletu a charakterovému tanci.

Několik let jsem učila děti na baletní škole v Charkově. V roce 2023 jsem zakončila taneční konzervatoř na Ukrajině. Jsem mladá, ale spolehlivá lektorka.

Zde v Čechách jsem měla stáž na HAMU a TCP konzervatoři.
Tohle je moje první lektorská zkušenost v češtině, jen začátek lektorské dráhy, ale mám za sebou mnoho zkušeností - balet, lidovo-scénický tanec spousty zemí, flamenco, samba, contemporary, jazz, fire-show a cabaret.

Práce s dětmi mě inspiruje a věřím, že se díky ní mohu hodně naučit.


 
 
TEREZA PLZÁKOVÁ

Jmenuji se Tereza Plzáková a v DDM Stodůlky jsem od roku 2021 jako asistentka lektora, později jako lektorka.

Nejvíce se věnuji sportovním kroužkům pro děti předškolního věku. Jejich vedení mě po střední pedagogické škole přesvědčilo ke studiu oboru Učitelství pro mateřské školy.

Sama si ráda zacvičím, jdu běhat či na kolo, dříve jsem tancovala irské a společenské tance.

Mým cílem je věnovat se dětem individuálně v rámci skupiny. Dětská radost je pro mě motivací a odměnou.


 
 


LUCIE POLÁKOVÁ

Jmenuji se Lucie Poláková a v DDM Stodůlky působím od roku 2010. Vedu kurzy ve sportovním oddělení a na kroužcích se potkávám s dětmi od 4 let až po dospělé.

Sport byl pro mne od malička hlavní náplní volného času, především to byla sportovní gymnastika, které jsem se po úrazu a ukončení závodění začala věnovat jako trenérka a postupně si zvyšovala kvalifikaci. Dnes se některých seminářů účastním už jako lektor.

Lekce gymnastiky v DDM jsou určeny pro úplné začátečníky i pokročilé. S těmi pak vyrážíme i na závody, kde se nám už několikrát podařilo získat nějakou medaili. Třetím rokem jsem se s těmi nejlepšími zúčastnila i celorepublikového gymnastického kempu v Dobřichovicích.

Protože gymnastika je sport náročný a může vést až ke zdravotním komplikacím, začala jsem se věnovat i zdravotnímu a kompenzačnímu cvičení. A od toho je jen krůček k józe. Jóga se tak stala mojí novou cestou, která mě teď provází každý den, a jsem velmi šťastná, že ji mohu sdílet i s ostatními. Pod Unií jógy jsem udělala základní lektorský kurz.

Práce v DDM Stodůlky je skvělá právě v tom, že je velmi různorodá a umožňuje mi se potkávat s mnoha inspirativními lidmi, kteří mě pravidelně obohacují nejen svojí radostí z pohybu.


 
 
ANDREA PROCHÁZKOVÁ - text o lektorce brzy doplníme

 


SANDRA PROCHÁZKOVÁ

Jmenuji se Sandra Procházková a v DDM Stodůlky působím jako lektor od roku 2019.
Učím hlavně orientální kroužky jako Orientální tanec pro děti a Taneční hrátky s orientem.
 
Orient tancuji již od svých sedmi let a mám s ním zkušenosti i z profesionálního pohledu. Účastnila jsem se již několika školení ohledně práce s dětmi z fyzického i psychologického hlediska. Obdržela jsem certifikát pedagoga volného času a lektora SPV. 
 
Pro mě osobně je orient prakticky celý můj život a přeji si jeho kouzlo předávat i dalším generacím.
 
Odjakživa miluji děti a práci s nimi. Přála jsem si předat jim něco, co neví a zajímá je. Baví mě vidět jejich nadšení a zápal pro věc a jsem hrdá, že můžu být součástí tohoto procesu.


 


 

ADAM PTÁČEK - text o lektorovi brzy doplníme

 


 

SOFIE RAKIŤANSKAJA - text o lektorce brzy doplníme

 
 
ANNA RAŠKOVÁ

Jmenuji se Anna Rašková a od školního roku 2024/2025 budu učit děti na flétnu a na saxofon.

Sama chodím do ZUŠ od svých 5 let, začínala jsem na zobcovou flétnu, později jsem hrála i na příčnou flétnu a v roce 2024 jsem absolvovala ze hry na saxofon. Hudba je tedy velkou součástí mého života a považuji ji za skvělý způsob zábavy a odreagování se. A vzhledem k její různorodosti si myslím, že každý má možnost si k ní najít vztah.

V DDM jsem zatím pomáhala jako asistent na hodinách flétny. V roce 2024 jsem však již dokončila kurz pedagogického minima a už se moc těším, až povedu svůj vlastní kroužek.
Mám velkou radost, že jsem dostala možnost předávat dětem své hudební zkušenosti a doufám, že si hudbu zamilují, tak jako jsem si ji zamilovala já.

 


NICOL REITEROVÁ

Jmenuji se Nicol Reiterová. V DDM Stodůlky působím od září 2019.


Sportuji od mala, zkusila jsem mnoho sportů. Hrála jsem tenis, badminton a tančila. Život bez sportování si neumím představit, hlavně v posledních letech života. Když mám čas, jdu si ráda zaběhat nebo si zacvičím jógu. Na kroužcích se snažím dětem předat radost z pohybu, aby věděly, že sportovat není povinnost, ale radost.

Tato práce mě naplňuje a dává mi smysl. Děti mě vždy nabíjí neskutečně pozitivní energií, které mají spoustu, a to mě moc baví. Jsem moc ráda, že mohu s dětmi pracovat a předávat jim své znalosti.


 


 

MICHAELA RENDLOVÁ

Jmenuji se Michaela Rendlová a v DDM Stodůlky se spolu můžeme vidět na tanečních lekcích Salsation pro dospělé.


Tanec mě lákal od malička a od malička jsem také byla vedena k hudbě. Od roku 2018 jsem se začala věnovat tanci Salsation ®, koníčku, který se stal mou vášní. Od roku 2022 vedu nově své hodiny.

Salsation ® je nenáročný tanec, při kterém se odreagujete a budete odcházet dobití novou energií a dobrou náladou.

 

 FILIP RÖSLER

Jmenuji se Filip Rösler a jsem  lektorem letecko-modelářských kroužků v DDM Stodůlky.

Moje cesta ke dřevu a k práci s ním začala na Střední uměleckoprůmyslové škole (truhlářství - nábytkářství), o letadlech jsem se mnohé dozvěděl na ČVUT (obor letadlová technika). V letectví pracuji přibližně dvě třetiny svého profesního života, zbytek jsem se pohyboval okolo nábytkařiny.

V DDM se snažím přenést na mladé adepty leteckého modelářství a letectví nadšení z věcí, které těší mě - vnímání krásy pohybu letadla v prostoru, která mě okouzlila už v předškolním věku. Chci jim předat radost z čistě pospojovaných „špejlí“ letecké konstrukce a trpělivost, aby je případné nezdary neodradily a oni prožili radost z úspěšného letu vlastnoručně postaveného modelu. Naplňuje mě sledovat jejich vzrůstající sebevědomí,  plynoucí ze znalosti a pochopení fyzikálních principů letu tak, aby let nebyl dílem náhody (nebo zásluhou lektora), ale naopak jejich cílených zásahů do aerodynamiky modelu. A v neposlední řadě jim chci předat obdiv ke všem skutečným hrdinům, díky kterým bylo letectví vždy světem výjimečných osobností.

Největší radost mám z toho, že se tato moje mise daří. Jsem za to těm malým šikulům, možná budoucím konstruktérům a vědcům, vděčný.


 

 
MARTINA RYSOVÁ

Jmenuji se Martina Rysová a v DDM Stodůlky působím od roku 2014. 
Pracovala jsem zde jako lektorka kroužku Miniškolička a angličtina pro nejmenší děti. 
Nyní se se mnou můžete setkat na výjezdním táboře a to konkrétně na LT šmoulíci a LT Hrad a dále mě občas můžete potkat na tradičních akcích předškolního oddělení - Halloweenské odpoledne a Čertovské odpoledne. 

Práci s dětmi mám ráda, ráda pro ně vymýšlím nové aktivity. Baví mě pozorovat je při práci, hře, jejich nápady a šikovnost a v neposlední řadě jejich obrovský pokrok za celý školní rok.


 


JANA SAILEROVÁ

Jmenuji se Jana Sailerová a v DDM působím od roku 2012.
Na kytaru jsem začala hrát v 9 letech
a od té doby jsem ji už nedala z ruky. Hudbě se věnuji v podstatě denně, a kromě ní mě v životě provází i vášeň pro fotografii a video.
Ke hře na ukulele jsem se dostala díky Youtube, kde mě oslovil zahraniční interpret Israel Kamakawiwo'ole a jeho hra na ukulele. Díky němu jsem si pořídila své první ukulele a začala se na něj učit. Vzhledem k mým znalostem na kytaru to pro mě bylo mnohem jednodušší. Ten samý rok, co jsem se na ukulele naučila, jsem si ho vzala na Hudebně dramatický tábor, kde jsem působila jako jeden z vedoucích tohoto tábora. Od září téhož roku jsem otevřela první kroužek ukulele, který učím dodnes.

Mimo hudební oddělení jsem v DDM několik let učila Fotografický kroužek, Dětskou TV a pod mým vedením zde vznikl kroužek Animace, na který v létě několik let navazoval příměstský tábor s animací.

Kromě lektorské činnosti jsem několik let pracovala na recepci DDM. Po mé mateřské dovolené jsem se stala koordinátorem hudebních akcí, kdy jsem organizovala Vánoční a Závěrečné koncerty, hudební soutěž Doremifu a plno dalších akcí. 

Abych se mohla nadále plně věnovat vzdělávání v oboru strunných nástrojů, předala jsem svou funkci koordinátora hudebních akcí mladší generaci a od září 2023 působím v DDM už jen jako lektor a nadále se starám o správu informačního systému a klientských účtů.

Možnost sledovat u dětí i dospělých pokrok, úsilí a snahu probudit v nich nadšení pro kytaru a ukulele
je pro mě jednou z nejvíce uspokojivých zkušeností. Ráda hledám stále nové cesty, jak současnou generaci dětí i dospělých zaujmout a něco nového je naučit.


 


 

VERONIKA SEIDLOVÁ

Jmenuji se Veronika Seidlová a v DDM Stodůlky působím jako lektorka kroužků anglického jazyka od roku 2022
. Již několik let v Domečku sama navštěvuji jazykové i pohybové kroužky.

Anglickému jazyku se věnuji již od základní školy. V patnácti letech jsem se stala praktikantkou na letním táboře a dodnes zde působím jako táborová vedoucí a pravidelně vedu oddíl předškolních dětí.

Po studiu na střední škole jsem nastoupila na Českou zemědělskou univerzitu – obor Ekonomika a management, již během prvního ročníku studia jsem zjistila, že mnohem raději bych věnovala svůj čas práci s dětmi. A tak souběžně s bakalářským vzděláním na ČZU jsem dokončila kurz Vychovatelství, který mi umožnil spojit dvě naplňující zaměstnání – vychovatelka ve školní družině a pedagog volného času.

 
Na práci s dětmi mě nejvíce baví vymýšlení různorodých aktivit, prostřednictvím kterých mohu děti vzdělávat zábavnou formou, těšit se z jejich úspěchů a radovat se s nimi.
 

 


 
JAKUB SCHWARZ

Jmenuji se Jakub Schwarz, v DDM Stodůlky působím jako lektor elektrotechnického kroužku od roku 2021.

V mých 11 letech jsem začal chodit na kroužek elektro-radio amatérů, kde jsem se po 4 letech stal asistentem na první skupině. Během mého působení jsem si osvojil práci s dětmi a posbíral spoustu zkušeností, které bych jim rád předal.

V roce 2021 jsem se stal lektorem první skupiny, na které uvádím děti do světa elektrotechniky. Mým hlavním cílem je rozvíjet samostatnost, kreativitu a hledání funkčního řešení problémů.

Práce s dětmi mě naplňuje a jejich úspěchy mě neskutečně motivují. Doufám, že i nadále budu mít možnost podporovat jejich zájem o techniku.

 
 
MICHELLE SONNLEITNER

Jmenuji se Michelle Sonnleitner a v DDM Stodůlky působím od roku 2020.
Aktivní členkou Domečku jsem ovšem už od svých osmi let, kde jsem poprvé objevila svou lásku k pohybu. Kroužek gymnastiky a Rope skippingu se staly mými nejoblíbenějšími a také základem mého trenérského poslání.

Studium na pedagogickém lyceu se zaměřením na sport ve mně probudilo velký zájem o vzdělávání a rozvoj dětí. Momentálně se věnuji studiu tělesné výchovy a sportu na FTVS v Praze, kde se mé vášni k pohybu a vzdělávání otevírají nové možnosti.

Protože jsem toužila dále rozvíjet své dovednosti a předávat radost z pohybu, získala jsem trenérskou licenci v oboru gymnastiky. Toto povolání mě naplňuje a dětem ráda předávám nejen technické dovednosti, ale i hodnoty jako týmovou spolupráci, vytrvalost a sebedůvěru.
V roce 2020 jsem začala svou trenérskou cestu jako asistentka gymnastiky v DDM. Od roku 2022 působím jako trenérka, což je pro mě ctí a zároveň velkou motivací. Mým cílem je rozvíjet nejen pohybové schopnosti dětí, ale i jejich sebevědomí a radost z každodenního pohybu.

Věřím, že společně můžeme vytvořit prostředí plné podpory a radosti z úspěchů, které budou děti provázet po celý život.


 

ŠÁRKA STEHLÍKOVÁ

Jmenuji se Šárka Stehlíková a v DDM Stodůlky vedu lekce bodystylingu pro dospělé cvičenky už od roku 2011.

Různým formám skupinového cvičení pro ženy se věnuji od mládí. V roce 2005 jsem se stala instruktorkou. Průběžně získávám nové zkušenosti a nápady absolvováním specializovaných seminářů, např. cvičení s overbally, fitbally, bodyform, strečink a relaxace.

Pohyb vnímám jako vhodný způsob odreagování se od starostí a stresu, cvičím tedy nejen pro dobrou kondici, ale také pro dobrou náladu a pro radost.

 


ZUZANA STRNADOVÁ

Jmenuji se Zuzana Strnadová a v DDM Stodůlky působím od února 2019. Věnuji se převážně cvičení pro rodiče s dětmi, dále i cvičení dospělých, kde vedu cvičení pro maminky, které nemohou odložit děti. Působím i v oddělení Vědy Z, kde si mohou děti vyzkoušet pokusy z oboru biologie, fyziky i chemie.
 
Sport mě provází celý můj život. Podle mých rodičů jsem nikdy nebyla v klidu a pořád poskakovala či se jinak hýbala. Pohyb jako takový mi přináší radost a ráda bych tuto vášeň předala dál dětem.

Na střední škole jsem měla úžasného učitele chemie, který mě vedl k zvídavosti a hledání řešení problémů v oboru vědy. Z tohoto důvodu jsem vystudovala Vysokou školu chemicko-technologickou. K zvídavosti a hledání řešení se snažím vést i své děti a i účastníky kroužku Věda Z. Ráda se věnuji dětem a rozšiřuji jejich obzory.


 
 
ANNA SVRČINOVÁ 

Jmenuji se Anna Svrčinová a v DDM vedu od roku 2023 kroužek kláves. Už jako dítě jsem se účastnila příměstských táborů v Domečku a také soutěže Doremifa. 

Na klavír jsem začala hrát v mateřské škole a později také na akordeon. K dětem mám blízko, od dětství jsem jezdila na tábor pro zdravé i handicapované děti a nyní jezdím jako praktikantka a vedoucí. 

Studuji na Pražské konzervatoři a práce s dětmi mě baví. Ráda dětem předám, co umím a chtěla bych, aby je hraní bavilo.


 

 
JANA ŠIMÁNKOVÁ

Jmenuji se Jana Šimánková a v DDM Stodůlky vedu kroužky vaření. Kroužky probíhají v plně vybavené školní kuchyňce v prostorách ZŠ Trávníčkova. Kroužky fungují od září 2019 a za tuto dobu si získali mnoho příznivců z řad dětí i rodičů.

Celý svůj profesní život se věnuji oblasti zájmového vzdělávání. Pracovala jsem na různých pozicích v síti pražských DDM. Mojí předposlední štací v tomto oboru byl DDM hlavního města Prahy, kde jsem byla pověřená řízením střediska Karlínské Spektrum. Zásadně jsem se podílela na obnově celého Karlínského Spektra po povodních z roku 2002. Mezi mé úspěchy z tohoto období patří např. založení tradice Karlínského Masopustu, který je dnes již druhým nejnavštěvovanějším Masopustem v Praze. Jsem autorkou projektu Centrum předškolních dětí, který byl úspěšně realizován v síti pražských DDM a spoluautorkou táborů pro nejmenší „Můj první tábor“.

Za tyto a další činnosti a aktivity jsem byla oceněna na úrovni hlavního města Prahy i na úrovni MŠMT České republiky.
Práce v oblasti zájmového vzdělávání se stala mým celoživotním koníčkem. Začínala jsem jako běžný zaměstnanec – pedagog volného času na tzv. estetickém oddělení. Věnovala jsem se výuce hry na kytaru a základům taneční průpravy pro nejmenší, založila jsem, dnes již slavné, keramické studio v DDM Ulita. Vždy mě lákalo dávat věci i do širších souvislostí a posuzovat jejich hodnoty z pohledu dlouhodobých přínosů. Troufnu si říct, že jsem vizionář, mám odhad, umím přemýšlet ve variantách či selským rozumem. Upřednostňuji týmovou spolupráci a partnerství, svým kolegům se snažím být průvodcem, motivátorem,pomocníkem a partnerem. Podle některých jsem organizační talent a rozený diplomat, podle rodiny workoholik.

Čas a „vášeň“ k práci mě postupně posouvaly do různých pozic, kde se velí a řídí. V současné době vedu super tým pedagogů volného času a lektorů kroužků, akcí, táborů,  řídím a odpovídám  z pozice ředitelky za celkový chod DDM Stodůlky. V DDM Stodůlky pracuji od roku 2018. Dění a lidé v Domečku i kolem něj mě motivují a inspirují. Svoji pracovní pozici vnímám především jako poslání. Svoji prací, postoji, myšlenkami … se snažím přispívat k vytvoření komunitního domečkovského hnízda, které budujeme všichni společně.

Ráda sdílím zkušenosti s ostatními,
a to v pracovním i osobním životě. Uklidní mě vždy dobrá hudba či kniha. Velmi ráda se věnuji vaření či pečení. Moje dobroty obvykle všem chutnají. Talent jsem asi podědila po babičce, vyhlášené kuchařce, která v 70. letech vařívala na svatbách i pro 150 a více lidí. Baví mě moje kroužky vaření, stejně tak mě baví práce s lidmi. Nesmírně si vážím zázemí mé rodiny, bez které by to nešlo.


 
 
PETRA ŠLAPÁNKOVÁ

Jmenuji se Petra Šlapánková a v DDM Stodůlky učím od roku 2010. Vedu lekce Zpívání pro nejmenší a spolu s kolegyněmi Terkou Pevnou, Maruškou Haklovou a Janou Sailerovou Dětský pěvecký sbor Stodůláček a dospělý sbor Jistá nejistota.

Hudba mě provází od malička. Kromě absolvování výuky sólového zpěvu, hry na kytaru, klavíru a flétny jsem od dětství navštěvovala různé pěvecké sbory. Nejzásadnější vliv na mou hudební průpravu měl profesor Pavel Jurkovič. Sbormistrovské zkušenosti jsem nasbírala nejdříve v rámci amatérského studentského sboru, poté spoluprací s kolegyní Mílou Vítkovou nejen v Kühnově dětském sboru, ale i Dětském katedrálním sboru.

Na práci s dětmi mě baví poznávání světa skrze jinou optiku a společné tvoření. Vždy je pro mě důležitá cesta, ne cíl. Proto bych ráda, aby se zpěváci na mých hodinách pobavili, odreagovali, ale zároveň i něčemu naučili.


 
 
MICHALA ŠTĚPÁNKOVÁ

Jmenuji se Michala Štěpánková a jsem v DDM Stodůlky  od svých 12 let, kdy jsem navštěvovala kroužky Tvořivé dílny a Keramiky, později jsem začala učit hudební kroužky a vedla jsem hudební oddělení. Na pár let jsem se s Domečkem rozloučila, abych se věnovala dětem na základní škole a své rodině. Nyní mám na starosti oddělení V.R.T.Á.K. V=výukové programy, R= robotika, T= tábory, A= akce, K= kreativita. 

Ve školním roce 2023/2024 jsem otevřela komunitní hnízda pro rodiče s tématy, na které všichni narážíme každý den. Rodič 21. století (jak se bezpečně chovat v online prostředí a mluvit o tom s dětmi) a Léčivá strava (jak se stravovat, aby nám bylo dobře.
Má největší radost je práce s dětmi a předávání jim zkušenosti a dovednosti skrze tábory, kroužky, akce a výukové programy.

Společně se můžeme potkávat v kroužcích flétny a kytary a na klubu instruktorů. O prázdninách se můžeme potkat v zimě na lyžařském kurzu  a v létě na výjezdním stanovém táboře či příměstských táborech.

Hudba mě provází od malička. V šesti letech jsem začala hrát na flétnu, další rok na piano a na střední škole jsem přibrala kytaru. Od střední se věnuji pedagogickému studiu (nejdříve Předškolní a mimoškolní pedagogika a později Učitelství pro 1. stupeň). Při studiu jsem navštěvovala různé hudební semináře u Orffovy školy, Hudební dílny PhDr. Evy Jenčkové, Letní hudební školy prof. Jaroslava Herdena atd.

Práci s dětmi vnímám jako své poslání, naplňuje mě a dělám ji opravdu ráda. Moje přání je, aby děti do kroužků chodily rády, měly radost a budovaly svoji osobnost v tom, co je nejvíce naplňuje. 
 
MARTIN ŠTIKA

Jmenuji se Martin Štika a v DDM Stodůlky působím od září roku 2018. Můžete mě potkat na kroužcích karate & karate přípravka.


Úspěšně jsem absolvoval kurz pedagoga volnočasových aktivit (2021) a zároveň jsem držitelem trenérské licence C (2021). Svoje znalosti o problematice nauky a výchovy chci nadále rozšiřovat/zlepšovat.

Mám vystudovanou střední odbornou školu v oboru IT. Od svých 7 let praktikuji techniky sportovního karate.

Celým tímto procesem, od nováčka po trenéra, mě vedl Miloslav Motl, který má na starosti kroužky s problematikou sebeochrany. Každý rok potkávám nové děti, vždycky mě ohromí svojí vynalézavostí, to mě žene stále kupředu s vidinou tréninků, které si společně užijeme.

 ZUZANA TEJNICKÁ - text o lektorce brzy doplníme
 
 
MICHAELA TRUHLÁŘOVÁ - text o lektorce brzy doplníme

 


KATEŘINA TVRDÍKOVÁ

Jmenuji se Kačka Tvrdíková a v DDM působím od roku 2018.

Odmalička jsem tu navštěvovala mnoho kroužků a jezdila na tábory. K učení mě to vždycky táhlo a když přišla nabídka, abych se v DDM zapojila aktivně, neváhala jsem.
Láska ke sportu mě provází již od dětství - závodně jsem plavala a byla aktivní atletkou. Teď se sportu věnuji jen rekreačně, ale už od začátku vím, že chci své dovednosti a oblibu sportu předávat dál.

V DDM jsem začínala jako asistent na sportovních kroužcích. Pokračovala jsem jako trenérka atletiky na kroužcích Atletika pro nejmenší 1, 2 a Atletické přípravce. 
V roce 2021 jsem začala koncept kroužku Akční pátek, kde si děti jednou za 14 dní během tří hodin vyzkouší různé kroužky z nabídky DDM, ale i aktivity mimo něj. V následujícím roce tak mají možnost vybrat si kroužek, který je pro ně ten pravý. 
Nyní učím v předškolním oddělení na kroužku Dobrodružná školička, kde se s dětmi věnujeme zejména poznávání přírody. 

Mám za sebou mnoho příměstských i výjezdních táborů, a to i v roli hlavního vedoucího na tradičním výjezdním sportovním táboře. 

Učím angličtinu a vzdělání v pedagogice si každoročně rozšiřuji kurzy i školením
Na práci s dětmi mě nejvíce naplňuje, když vidím jejich pokrok v průběhu celého roku a hlavně když je hodiny baví, protože spokojené děti jsou tím nejlepším ohodnocením. 


 
LENKA VÁŇOVÁ

Jmenuji se Lenka Váňová a v DDM Stodůlky pracuji od listopadu 2023.
Několik let jsem sem chodila na dětské kroužky se svýma dvěma holčičkama. Při mateřské dovolené jsem dostala příležitost stát se lektorkou v Miniškoličce pro děti 2-3 roky. Občas se mnou můžete setkat i na dopolední lekci pro maminky s dětmi - Pohádka.  

Jako mladá jsem jezdila na skautské tábory a v pozdějším věku i jako praktikantka. Vystudovaný mám obor Cestovní ruch, ale od doby, co jsem nastoupila na mateřskou dovolenou, mě víc a víc lákala práce s dětmi. 

Proto jsem ráda, že mám teď možnost podílet se na adaptaci nových dětí v Miniškoličce. Pozorovat jejich začleňování se do kolektivu a posuny v před mě naplňuje víc, než jsem čekala. Hlavně se mi líbí, že i já mohu aktivně přispět k jejich pokrokům a mohu je naučit nové dovednosti, které jim pomohou připravit se na přestup do školek. 

Práce s dětmi mě baví a jsem ráda, že se tu s mohu radovat a rozvíjet společně s nimi.


 

 
MAGDALENA VELICKÁ

Jmenuji se Magdalena Velická a v DDM Stodůlky jsem v minulosti působila jako asistent a lektor pohybových kurzů pro děti předškolního věku. Po několikaleté odmlce jsem se v září 2019 do Domečku opět vrátila. 
 
Předškolní děti jsou mi nejbližší, mám vystudovanou vysokou školu pedagogickou se zaměřením na učitelství pro mateřské školy a kromě několikaleté odmlky jsem již od 15ti let pomáhala nebo sama vedla kurzy, podílela se na dětských táborech a chvíli působila i v mateřské škole.

Děti jsou plné elánu a chuti hrát si, učit se nové věci a navazovat nová přátelství se svými vrstevníky.  A mě baví se na tom podílet a pomáhat jim v rozvoji.
 
 
LUCIE VONDROVÁ

Jmenuji se Lucie Vondrová a s DDM Stodůlky jsem spjata již mnoho let. Kromě pravidelných kurzů vedu také jednorázové kurzy keramiky pro širokou veřejnost.

Tvoření a kreativita mě provází od dětství. Je spojena nejen s vlastní fantazií, ale také s hledáním na výstavách, v knihách a především všude kolem nás. Vždy jsem chtěla toto vnímání v dětech i dospělých probudit, podporovat a snažit se v nich povzbudit jejich vlastní fantazii.

Na mé cestě keramikou mi pomohly různé kurzy, ale i setkávání s jinými keramiky a výtvarníky. Práci s dětmi se věnuji již řadu let a vždy mě nesmírně bavila a naplňovala. Je to totiž oboustranně obohacující činnost, bez které si už dnes nedokážu své dny představit.
 
 
IVANA WEINLICHOVÁ

Jmenuji se Ivana Weinlichová a DDM Stodůlky vedu taneční a pohybové kroužky od září 2023. 

Tanec mám velmi ráda a v životě mě provází už od dětství. Absolvovala jsem taneční obor na ZUŠ Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí, kde jsem se věnovala zejména modernímu tanci a základům baletu. V roce 2013 mě uchvátila kubánská salsa, kterou tančím dodnes. V roce 2014 jsem absolvovala rekvalifikační kurz MŠMT Lektor tance. Od roku 2021 se účastním vzdělávacího a sebezkušenostního somatického výcviku Vědomé tělo, protože věřím, že vědomá pozornost věnovaná tělu přináší hluboké mentální i tělesné vyživení. 

Mým cílem je přinášet lidem radostný pocit z pohybu.

 
 
NIKOLA ZHANGOVÁ

Jmenuji se Nikola Zhangová a v DDM Stodůlky působím jako lektorka orientálního tance od roku 2022. 

Od malička navštěvuji kurzy Taneční skupiny Belly Habibi pod vedením Ireny Antonové. Mimo jiné se tanečně vzdělávám i na workshopech se světoznámými tanečníky jako Jamilah (PL), Marta Korzun (UKR) nebo Kathreen Derouet (CZ). Dále jsem se účastnila kurzů Balet Orientu ve studiu Pure pod vedením Petry Satine Cífkové. Skupinově ale i sólově jsem se úspěšně účastnila několika mezinárodních soutěží jako např. Liptov Orient Fest a festivalů Let’s Dance, Tales of Sahara a Kouzlo Orientu, kde jsem vystupovala i na galashow.


Vždycky jsem si přála svoje taneční znalosti předávat lidem, kteří se mnou budou sdílet radost ať už z úspěchů nebo jen společně stráveného času.

 

Cookies


Cookies jsou malé datové soubory, které internetové stránky ukládají na Váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy si tyto stránky začnete prohlížet. Tyto soubory jsou při návratu na webovou stránku pomocí prohlížeče odeslány zpět na servery. S pomocí cookies má webová stránka informace o předchozích aktivitách uživatelů.

Pomocí vašeho prohlížeče můžete spravovat vaše cookies. Vždy máte možnost již uložené cookies smazat. Dále v závislosti na vašem prohlížeči je možné omezit využívání cookies pro konkrétní webovou stránku, omezit jejich ukládání či nastavit nucené smazání všech cookies po uzavření prohlížeče.


Technické

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Z tohoto důvodu nepožadujeme Váš souhlas s jejich využitím. Technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány.

Statistické

Statistické cookies umožňují měření výkonu našeho webu. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Pokud vypnete používání statistických cookies ve vztahu k Vaší návštěvě, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace.