NOVINKY

11.04.2021 Provoz recepce od 12. 4. 2021

Úřední hodiny recepce jsou od 12.4. 2021: PO, ST 12.00-18.00, ÚT, ČT 8.00-15.00, PÁ zavřeno.

01.03.2021 Pravidla komunikace i upravená pravidla hry soví100pou

Vzhledem k pandemické situaci v ČR máme některá nová pravidla komunikace s DDM a upravená pravidla hry soví100pou. Více v textu v Událostech.

01.02.2021 Letní tábory 2021

V sekci Tábory a soustředění najdete nabídku 49 příměstských a 10 výjezdních táborů. Tento týden v klidu vybírejte, přihlašování spustíme 8. 2. 2021 v 8:00.

DDM NA FACEBOOKU

Keramická dílna v Domečku

16.03.2021
Keramika k našemu ART oddělení a k celému domečku neodmyslitelně patří. Keramických kroužků, které můžete navštěvovat, je opravdu mnoho a vítány jsou všechny věkové kategorie. Nabízíme keramiku pro rodiče s dětmi, kde tvoří již děti od dvou let - to jsou naši nejmladší keramikové a keramičky. Dále u nás najdete keramiku pro mladší děti, pro starší děti a samozřejmě také pro dospělé.

Každý kroužek podle věkové kategorie je specifický. Všichni účastníci si ale bez ohledu na věk vyzkouší širokou škálu technik. Naučí se pracovat s různými typy hlín - s hladkou či kamínkovou šamotovou, která je dětmi velmi oblíbená pro její strukturu. Dále se děti seznámí s možnostmi dekorování a barvení výrobků - rády pracují s glazurami, které jsou po výpalu krásně lesklé a ještě raději s engobami, kterými mohou malovat na ještě mokrý nevypálený výrobek. Velké oblibě se také těší barevná drcená sklíčka, která po vypálení vytvoří nádherný barevný skleněný povrch. A kdo nemá rád divoké barevné zdobení, nevadí. Účastníci se totiž také učí pracovat s oxidy, které dodají výrobkům příjemný přírodní odstín.
Technik, které si účastníci mohou vyzkoušet, je také nepřeberné množství - válení, hnětení, tvarování, modelování, tvoření z plátů, točení na hrnčířském kruhu. Velký důraz je kladen na fantazii dětí i dospělých. Děti vždy překvapí svými nápady a představivostí, která nezná hranic. Pomocnou rukou jsou dětem naše šikovné keramičky Bára Bušinová, Lucka Vondrová a Nela Gallatová.

Pro složitější techniky či výrobky, které potřebují delší čas, jsou ideální příležitostí naše keramické příměstské tábory, které pořádáme. Zde si děti mohou během týdne vyzkoušet pracovat na svých projektech, odlévat hlínu sádrou nebo třeba experimentovat s glazurami. Na loňském táboře jsem se nestačila divit, co všechno děti za jediný týden zvládly vytvořit. Na to, ale i na výrobky z kroužků, se ostatně můžete podívat ve fotogalerii.

Přijměte nyní pozvání do naší GALERIE ONLINE, kde si můžete prohlédnout pozoruhodné výrobky všech nadšených keramiček a keramiků, kteří za poslední dobu tvořili u nás v Domečku v keramické dílně.

Těšíme se, až se budeme zase potkávat naživo a opět budou vznikat nová úžasná dílna s vůní hrnčířské hlíny.

Nela Gallatová