NOVINKY

04.05.2021 Znovuobnovení činnosti od pondělí 10. 5. 2021

Od 10. 5. 2021 obnovujeme činnost některých kroužků za stanovených pravidel. Více podrobností se dozvíte v článku v Událostech. Týká-li se toto znovuobnovení i vašeho kroužku, dostanete více informací do e-mailu do neděle 9. 5. 2021.

11.04.2021 Provoz recepce od 12. 4. 2021

Úřední hodiny recepce jsou od 12.4. 2021: PO, ST 12.00-18.00, ÚT, ČT 8.00-15.00, PÁ zavřeno.

DDM NA FACEBOOKU

Naši lektoři

IRENA ANTONOVÁ
Jmenuji se Irena Antonová a v DDM Stodůlky už 17 let vedu kurzy orientálního tance a skupinu Belly Habibi.  V novém školním roce 2020/21 se můžeme potkat na kroužcích Orientální tanec pro Z a MP | ÚT 18:30Orientální tanec pro pokročilé |ÚT 19:30Orientální skupina Belly Habibi P1 | PÁ a Orientální skupina Belly Habibi P2 | PÁ.

Už jako náctiletá jsem se stala vášnivou fanynkou orientu, její hudby a hlavně dlouhých orientálních sukní. Během studia na vysoké škole v Olomouci propadla kouzlu orientálního tance na kurzech školy Mila el Kral, pokračovala jsem u lektorů v Centru tance v Praze a zatančila si i ve stylu Bollywoodu.

Velkým zlomem v mojí taneční pouti znamenala účast na dvou ročnících festivalu Nile Group Festival v Káhiře (2008 a 2009), kde jsem se vzdělávala u profesionálních lektorů. Díky nim se pro mě otevřela nová kniha orientálního tance; zejména pak kapitoly věnované folklórním stylům.
Kouzlo káhirských tržišť se mnou přiletělo až do Česka v kufrech zaplněných až po okraj látkami, kostýmy a rekvizitami pro moji dívčí taneční skupinu Belly Habibi, kterou jsem založila v roce 2006 v DDM Stodůlky. Se skupinou slavíme úspěchy doma i v zahraničí; vytančily jsme si např. titul Bellydancer of the World v německém Duisburgu.


 

CARLOS AUGUSTO VASCONCELOS
Jmenuji se Carlos Augusto Vasconcelos a v DDM Stodůlky působím od září 2019.  V novém školním roce 2020/21 se můžeme potkat na kroužcích CAPOEIRA - MINI | PÁ 15.00CAPOEIRA FAMILY Z | PÁ 16.00 a CAPOEIRA FAMILY MP | ST 19.00.

Pocházím z Brazílie, z města Salvador, hlavního města státu Bahia. Celý svůj život se věnuji brazilskému bojovému umění capoeira (už 30 let), které se stalo mým životním krédem. Do svého tance, choreografií, capoeiry, hudby i hry promítám své pocity, zážitky, štěstí i nesmírnou energii. Své profesní zkušenosti jsem uplatnil například v Japonsku, Francii a Španělsku, kde jsem vždy hrdě reprezentoval brazilskou kulturu.

V Praze můžete navštívit mé ryze taneční hodiny Fit – Brasil, či naopak tréninky bojového charakteru - capoeira. V Brazílii jsem stál u zrodu Kulturního a sociálního centra Raca Negra do Brasil, Baratino´s Capoeira Danc Grup a Grupo de Capoeira Mandela. Mým hlavním cílem je rozšířit afro-brazilskou kulturu prostřednictvím kulturních manifestací, kde je hlavním prvkem právě capoeira.


 

KAMILA BATISTA
Jmenuji se Kamila Batista a v DDM Stodůlky působím druhým rokem. Jsem koordinátorkou tanečního oddělení a zároveň také koordinátorkou všech sportovních a tanečních akcí a také akcí týkajících se Vědy Z.  V novém školním roce 2020/21 se můžeme potkat na kroužcích SALSA+latino mix pro děti Z | PO 16.30SALSA+latino mix děti MP | PO 15.00SALSA+latino mix děti MP | ST 15.00.

Hudbě i tanci se věnuji od dětství. Tančila jsem ve Folklorním souboru Lučinka zde na Praze 13, který založila a 20 let vedla moje maminka B. Kaucká. Současně jsem se věnovala i baletu a modernímu tanci. Učila jsem se hrát na zobcovou flétnu a na kytaru. V patnácti letech jsem začala tančit kubánskou salsu a od roku 2002 jsem ji také začala vyučovat a dělat profesionální vystoupení. Kromě vedení kroužků v DDM vyučuji kubánskou salsu a působím v latino kapele BachataLove, kterou jsme s manželem v roce 2018 založili. V této kapele zpívám a hraji na perkusní nástroje.
 
V roce 2019 jsme v DDM Stodůlky založili taneční studio EL RITMO, kde můžete najít mnoho tanečních kroužků různých stylů, jak klasických, tak i méně známých.
Jsem trpělivá lektorka, kterou výuka baví a ráda tak dále předávám své zkušenosti. Práce s dětmi v domečku mě naplňuje a každý den mi přináší nové zážitky.


 

JANA BENDOVÁ
Jmenuji se Jana Bendová a během posledních 35 let jsem pracovala v různých DDM po Praze - v DDM Praha 3 Ulita, v DDM Hlavního města Prahy, kde jsem vedla stanici přírodovědců, až jsem zakotvila v DDM Stodůlky.  V novém školním roce 2020/21 se můžeme potkat na kroužcích Badminton | ST 15.00 a Věda Z - Příroda | ÚT 15:30.

Vždy jsem měla ráda přírodu, už od malička jsem k ní měla hodně blízko. Vystudovala jsem Střední zahradnickou školu na Mělníku, potom Vysokou školu zemědělskou v Praze. Práce s dětmi mě vždycky bavila, proto jsem spojila své dvě lásky v jedno a je to mým životním posláním.

Vystudovala jsem pedagogickou nástavbu s aprobací učitele odborných předmětů na SŠ. Dala jsem ale přednost působení v DDM, kde mi práce připadala pestřejší. Během let jsem prošla řadou kurzů pro pedagogy volného času a věnovala se různým činnostem - od přírodovědy přes rukodělnou a výtvarnou činnost, hraní divadla i sport.PETRA BEZNOSKOVÁ
Jmenuji se Petra Beznosková a v DDM Stodůlky jsem od roku 2008, kdy jsem po mateřské dovolené dostala příležitost být lektorkou ve Školičce pro děti od 3 do 7 let. Ve Školičce působím dodnes. Kromě toho vedu také kroužek Hurá do školy s češtinou | PO 15.15. A od letošního roku se se mnou můžete občas potkávat také na recepci DDM Stodůlky.

Za dob studií jsem ve volném čase jezdila na tábory jako praktikantka a práce s dětmi mě vždycky velmi bavila. Byť se můj profesní život ve svém začátku ubíral úplně jiným směrem (vystudovala jsem ekonomii), práce s dětmi mě moc baví, naplňuje mě a dává mému životu smysl.

Vím, jak důležité je v životě umět navazovat kvalitní vztahy s ostatními lidmi a tak se snažím, i s mými kolegyněmi v rámci prosociální výchovy, v dětech rozvíjet ty správné dovednosti, hlavně komunikaci, spolupráci, ale i hravost a zdravé sebevědomí.ARANKA BRADOVÁ
Jmenuji se Aranka Bradová a v DDM Stodůlky působím již skoro 11 let, po celou dobu jako lektorka předškolního oddělení. Konkrétně se se mnou můžete setkat v Miniškoličce, kde působím jednou týdně, po zbytek času pracuji na plný úvazek jako dětská zdravotní sestra.

Dále se se mnou v letních měsících můžete setkat na letním táboře Šmoulíci, kde působím jako zdravotník a na akcích Halloweenské a čertovské odpoledne.

Práci s dětmi mám ráda. Ráda sleduji jejich pokroky a vymýšlím pro ně činnosti a hry.


 

JOHANA BRODSKÁ
Jmenuji se Johana Brodská a v DDM Stodůlky učím pátým rokem. Dosud jsem asistovala na různých sportovních kroužcích (gymnastika, břišní tance, balet, cvičení pro předškoláky), letos mi přibylo vedení Gymnastiky pro předškolní děti.  V novém školním roce 2020/21 se můžeme potkat na kroužku Gymnastika sportovní C zač. | ÚT 16.00.

Sama jsem s gymnastikou začínala v DDM Stodůlky, pak jsem chvíli cvičila teamgym a později několik let paravoltiž (gymnastika/tanec na koni). Gymnastiku učím nejraději a před pár lety jsem absolvovala kurz trenéra gymnastiky třetí třídy.

Studuji molekulární biologii, takže moje studia vůbec nesouvisejí s pedagogikou nebo sportem, ale ráda pracuji s dětmi a baví mě učit je nové dovednosti a rozvíjet jejich talenty.


 

BARBORA BUŠINOVÁ
Jmenuji se Barbora Bušinová a v DDM Stodůlky učím necelý rok. Momentálně vedu kroužek keramiky (děti i dospělé).  V novém školním roce 2020/21 se můžeme potkat na kroužcích Keramika M | ST 15.30Keramika S | ST 14.00Keramika MD | ST 17.00 a Keramika pro dospělé | ST 9.00.

Keramice se věnuji od prvního stupně základní školy. Mám vystudované SOU Uměleckořemeslné v Praze, obor Umělecký keramik. Od roku 2004 provozuji keramickou dílnu na Luka, kde nejen vyrábím, ale vedu i kroužky a kurzy. Dlouhodobě jsem učila keramiku v mateřských školkách a jezdila jako vedoucí na tvořivé tábory. V roce 2014 jsem šla na první mateřskou a činnost jsem pozastavila. Vlastně se teď vracím více k tvorbě a výuce po šesti letech na rodičovské. Jako tvoření vnímám i fotografování, které mě poslední dva roky nadchlo a pohltilo natolik, že jsem si ve své dílně založila i příležitostný fotoateliér, kde se specializuji na dětskou, rodinnou a portrétní fotografii.

Práci s dětmi miluji - jak při keramice, tak při fotografování. Baví mě objevování potenciálu v každém jednotlivci. Myslím si, že keramika je jednoduchá na výrobu, pokud se výuka rozloží na jednotlivé kroky. Nechávám na dětech, jestli chtějí vyrábět námět, který připravím, nebo mají vlastní inspiraci.LUCIE CESTROVÁ
Jmenuji se Lucie Cestrová a do DDM Stodůlky mě přivedly mé děti, které jsem doprovázela na kroužky. Dnes mě můžete potkávat v předškolním oddělení, kde působím jako školní asistentka.

Od dětství jsem jezdila na tábory. Nejdříve jako účastník, pak jako praktikant a nakonec i jako vedoucí. Při středoškolském studiu jsem vedla přírodovědný kroužek, který mne přivedl až k práci s dětmi ve Středisku ekologické výchovy.  Pak následovala práce v kanceláři a já věděla, že mne to táhne jiným směrem. V momentě, kdy přišla nabídka, abych se do chodu Domečku zapojila aktivně, neváhala jsem.

Pracovat v předškolním oddělení DDM Stodůlky jsem začala velmi zvolna. Nejdříve jako dozor herny, následovala báječná práce s nejmenšími dětmi v Miniškoličce, kde pracuji třetí rok. Druhým rokem jsem lektorkou kroužku Dobrodružná školička, kde se s dětmi věnujeme zejména poznávání přírody, venkovním a pohybovým hrám. V letošním roce jsme si přidala Zvídavou školičku, kde razíme koncept, že neexistuje špatného počasí, jen špatného oblečení. Děti ze Zvídavé školičky jsou proto nadšené, že mohou přeskakovat kaluže, schovat se do křoví či si stavět hrady z mokrého písku. 

Spokojené děti jsou pro mne tím největším ohodnocením. A aby mi děti nechyběly ani o prázdninách, účastním se příměstských táborů, které zaměřuji hlavně na poznávání nejbližšího okolí a pobyt v přírodě, kde je stále co objevovat.
 


PETR ČIHÁK

Jmenuji se Petr Čihák a jsem lektorem kytary v DDM Stodůlky (středně pokročilí). Mimo učení v DDM studuji na Mezinárodní konzervatoři Praha, obor elektrická kytara, jsem ve 2. ročníku a studuji pod vedením Mgr. Petra Tuháčka.

Působím také v Nu metalové / Metalcorové kapele BURN THE ROOTS, se kterou koncertujeme a připravujeme debutové album. Dříve jsem působil i jako druhý kytarista v kapele Saving George.
 
Stodůlecký Domeček dobře znám, je to i místo mých kytarových začátků - v roce 2013 jsem sem začal chodit na akustickou kytaru, mezi tím jsem bral soukromé hodiny elektrické kytary. Moje další kroky z DDM Stodůlky po 3 letech vedly do ZUŠ Štefánikova, kde jsem se za další 4 roky naučil  nejrůznější techniky hraní a zároveň různé styly. Pak jsem udělal talentové zkoušky konzervatoř a je jasné, že moje kytarová cesta tedy ještě zdaleka nekončí.
 


TEREZA ČESÁKOVÁ
Jmenuji se Tereza Česáková a v DDM Stodůlky učím již skoro 11 let.

V tuto chvíli v DDM působím jako koordinátorka předškolního oddělení. Vedu kroužky Pohádka pro děti 2 – 3 roky, Hurá do školy, Miniškolička a částečně působím i ve sportovním oddělení, kde se se mnou můžete setkat na kroužku Šikulka | ÚT 16.30 a Sportovní minipřípravka | ÚT 15.30.
 
V letních měsících vedu příměstské tábory pro nejmenší a vyjíždím s dětmi na letní tábor Šmoulíci, kde působím jako hlavní vedoucí.  Z tradičních akcí se s vámi ráda osobně setkám na Halloweenském odpoledni a Čertovském odpoledni, jež jsou pro mě srdeční záležitostí.

Moje práce je mi koníčkem. Práce s dětmi mě baví, baví mě různorodost, kreativita, ráda neustále vymýšlím a hledám pro děti nové podněty, jak jim zpestřit výuku či hru.  Společně s ostatními lektorkami předškolního oddělení vymýšlím a vyrábím různé didaktické pomůcky a hry. Odměnou je mi dětský úsměv a nadšení, spokojenost dětí a potažmo rodičů.


 

KATEŘINA DVOŘÁKOVÁ
Jmenuji se Kateřina Dvořáková a v DDM Stodůlky učím 10 let. Prostředí našeho Domečku dobře znám i jako účastník nejrůznějších kroužků, navštěvuji ho od svých předškolních let. V současné chvíli vedu nejrůznější taneční lekce (Orientální tanec pro děti | ST 15.00, Orientální tanec-Klub pro pokročilé | ST, Lady sexy dance | ČT 18.30, Solo lady latin dance Z | PO 18.30 a Solo lady latin dance P | PO 19.30), soutěžní skupinu Belly Amira (Orientální skupina Belly Amira děti POOrientální skupina Belly Amira juniořiOrientální skupina Belly Amira HVK | POOrientální skupina Belly Amira HVK | ST) a kurzy angličtiny (Anglická konverzace a gramatika a Anglická konverzace a gramatika hravě).

Spojila jsem tři své vášně - tanec, jazyky a vzdělávání druhých. Předávat lidem mé nadšení pro nejrůznější taneční styly i jazyk je mým koníčkem i prací.

Tančím od svých čtyř let a dá se říci, že jsem od té doby nepřestala. Vystudovala jsem Učitelství pro 1. stupeň se specializací na angličtinu na Univerzitě Karlově. V rámci studia jsem v programu Erasmus strávila semestr na University of Derby v Anglii, kde jsem studovala Pedagogiku a Dance and movement studies. Pravidelně se vzdělávám v ČR i v zahraničí - měla jsem možnost zúčastnit se kurzů a workshopů např. ve slavných Pineapple dance studios v Londýně nebo Broadway dance centre v New Yorku. V New Yorku jsem absolvovala také jazykový kurz. Mám za sebou též rekvalifikační kurzy s akreditací MŠMT Lektor tance a Lektor Orientálního tance s osvědčením pro odbornost Trenér tanečních disciplín.

Mojí velkou radostí je vedení dětské a juniorské soutěžní orientální skupiny Belly Amira. Tato skupina má za sebou již celou řadu úspěchů v ČR i v zahraničí. Pyšní se několika tituly mistrů ČR, již 3x získala ocenění za nejlepší choreografii, pravidelně se úspěšně účastní soutěže Liptov Orient Festival a z mezinárodního festivalu v Barceloně přivezla stříbro.


 

DAGMAR ECKHARDTOVÁ
Jmenuji se Dagmar Eckhardtová a v DDM učím od roku 2004. Celou tuto dobu působím ve Školičce, potom v Dobrodružné školičce a Zvídavé školičce a od roku 2013 vedu kroužky Hurá do školy s logopedií (Hurá do školy s logopedií I. | ST 12.45, Hurá do školy s logopedií II. | ST 14.00, Hurá do školy s logopedií III | ST 15.15).  Jako pedagog se celý život věnuji předškolní pedagogice, kterou jsem vystudovala. Momentálně v DDM působím také jako vedoucí předškolního oddělení.

Ráda uplatňuji při různých hrách a činnostech zážitkovou pedagogiku a cíleně využívám prožitek k rozvíjení osobnosti dítěte. I ve spolupráci s rodiči pak vidím úžasné výsledky, ze kterých mám radost a pokaždé si uvědomím, jak mě tato práce s malými dětmi baví.

A jak kdysi řekl Jan Amos Komenský: „Ve hře se dá hodně naučit, co poté bude použito, když to okolnosti budou vyžadovat.“ Pojďme si tedy společně hrát!


 

KATEŘINA ENTOVÁ
Jmenuji se Kateřina Entová a v DDM Stodůlky působím od září roku 2016. 
Nejdříve jsem asistovala na různých sportovních kroužcích pro nejmladší. V tuto chvíli vedu kroužek Malý dopraváček, avšak není mou jedinou aktivitou v Domečku. Častokrát mě můžete potkat jako vedoucí na táborech. Myslím si, že tábory jsou nejlepší způsob jak strávit prázdniny (ať už jsou to letní, jarní nebo podzimní) a jsem ráda, když je můžu pro děti udělat nezapomenutelné.

V poslední době jsem absolvovala mnohé sportovně zaměřené kurzy a školení, ty poslední se týkaly metodiky Dopravní výchovy dětí. Dětem se věnuji celý profesní život. Založila jsem kroužek Malý dopraváček, abych dětem ukázala z jiné perspektivy, že i dopravní výchova může být hravá a zábavná.

Největší motivací je pro mě nadšení dětí a jejich radost z poznání nových věcí.
 


 

HELENA FARABAUEROVÁ
Jmenuji se Helena Farabauerová a v DDM Stodůlky působím od září roku 2006. V Domečku řídím Oddělení pro tanec, sport, přírodu a ostatní aktivity, jsem lektorkou kroužků  Cvičení miminek a Cvičení rodičů s dětmi (Cvičení rodičů s dětmi 12-15 m | PO 9.00Cvičení rodičů s dětmi 2,5 - 3,5roku |POCvičení rodičů s dětmi 2,5 - 3,5 roku|ČT), Sportovní minipřípravky (Sportovní minipřípravka | ČT 15.30) a Sportovní gymnastiky pro předškolní děti (Gymnastika sportovní D | ČT 17.30). Jsem hlavní vedoucí  letního sportovního tábora a letních táborů pro rodiče s dětmi.

Sport a pohyb mě provází už od dětských let. Byla jsem jako dítě hodně aktivní a svůj volný čas trávila venku na hřišti, se švihadlem, míčem, skákáním gumy, či lezením po stromech. Postupně jsme prošla množstvím nejrůznějších všeobecně sportovně zaměřených kroužků, chodila jsem na atletiku, sportovní gymnastiku, na aerobik, ale i na výtvarné kroužky a jako samouk jsem se naučila na kytaru. V 15 letech jsem zakotvila v posilovně, která je mým koníčkem dodnes.

Už jako dítě jsem toužila být učitelkou tělocviku na základní škole. Moje první trenérské krůčky začaly na Základní škole Jánského, kde jsem trénovala malé děti  - přípravku závodní sportovní gymnastiky. Měla jsem za sebou školení trenéra gymnastiky od České gymnastické federace a několik soustředění malých gymnastek. Ale dril u cvičení s malými dětmi mi nebyl úplně blízký, proto jsem hledala další možnosti.

A našla jsem je!  V DDM Stodůlky jsem v září 2006 otevřela tehdy nový kroužek sportovní gymnastiky. O rok později jsem začala vést i Klub Pohádka a klub Mozaika pro volně příchozí děti. A v Domečku jsem už zůstala. Mám za sebou řadu nejrůznějších školení, kurzů, workshopů, jsem certifikovaných pedagogem volného času, cvičitelem malých dětí, sportovní gymnastiky, cvičitelem Sportu pro všechny, lektorkou aerobiku. Vystudovala jsem vysokou školu v oboru Pedagogiky volného času. Když je někde možnost se dál vzdělávat a rozšiřovat si tak zkušenosti a vědomosti, jsem nastoupená v první řadě.

Můj dětský sen se tak přetavil v nový, ještě lepší směr. Jsem pedagogem volného času, což je pro mě spojením koníčku a práce. Každý den tak dělám to, co mě nejvíc baví.


 

NELA GALLATOVÁ
Jmenuji se Nela Gallatová a v DDM Stodůlky jsem novou tváří. Můžete mě potkat v kroužku Keramika pro dospělé | PO 9.30, Keramická a výtvarná dílna pro R+D| PO, Kresba a malba pro dospělé | ÚT 17.00, Přípravka na VV školy | ÚT 15.30, Šití na stroji | ČT 14.30 a Fotografický kroužek | PO 14.30. Zároveň jsem také koordinátorka robotiky a multimediální výchovy.

Tvoření mě provází od malička. Pravidelně jsem navštěvovala ZUŠ a nakonec jsem vystudovala Výtvarnou tvorbu na Univerzitě Palackého v Olomouci, odkud také pocházím. Tam jsem měla v rámci studia možnost projít všemi možnými výtvarnými ateliéry od malby, kresby, přes textilní tvorbu, grafiku, sochařství, keramiku až po fotografii. Nejbližším médiem se mi stala malba, fotografie a klasická grafika, se kterou se dá velmi experimentovat a hrát. Baví mě rýt do různých materiálů či tisknout jejich strukturu. V rámci studií jsem měla také možnost vyjet na studijní program Erasmus+ do slovinského Mariboru a tato zkušenost mi dala mnoho.

Práce s dětmi mě velmi baví. Baví mě jejich pohled na svět a jejich tvorba je pro mě velkou inspirací. Ráda pro ně vymýšlím různé tvořivé úkoly. V minulém školním roce jsem působila v jiném DDM, kde jsem vedla výtvarné kroužky a momentálně kromě DDM Stodůlky vedu ateliér keramiky a malby pro děti v soukromé ZUŠ.VALERIÁN GNAP
Jmenuji se Valerián Gnap a v DDM Stodůlky učím od roku 2019. Můžeme se potkat na lekcích Tradiční jógy a Tradiční jógy - pokračující kurz.

Józe se pravidelně věnuji téměř 15 let.  Jsem lektorem s licencí 2. třídy při České akademii jógy, v současné chvíli dokončuji nejvyšší kvalifikaci 1. třídy při ČAJ a jsem  absolventem kurzu Šivavandovy jógy v Indii. Jógu vnímám jako cestu očisty, vlastního hledání a poznání sebe sama, i všeho co nás obklopuje.  Je pro mě mnohem více, než pouhým fyzickým cvičením. Pravidelné praktikování mi pomohlo najít vnitřní klid, vyrovnanost a pokoru. Jemné plynutí, radost z pohybu a vlastní prožitek má u mě přednost před dokonalostí provedení jednotlivých ásan. To ale neznamená menší úsilí při snaze o jejich dosažení..

Rád pracuji s lidmi a těší mě, když moje lekce mohou lidem jakkoliv pomoci - ať už se jedná o odstranění jejich zdravotních potíží (lepší držení těla, lepší dýchání, zlepšení spánku, postupné zmírňování až odstranění bolesti zad a další), zlepšení jejich psychické pohody (lepší odolnost vůči stresu, zlepšení koncentrace, “dobití baterek”, zklidnění mysli…) až k celkové harmonizaci celé osobnosti. Rád pozoruji jejich cestu a jsem jim průvodcem.
 


PATRICIA GRANDOVÁ
Jmenuji se Patricia Grandová a v DDM Stodůlky učím od roku 2019 hru na kytaru (začátečníky a mírně pokročilé).

Před pár lety jsem si uvědomila, že hudba naplňuje můj volný čas a život tak moc, že se jí chci věnovat více a intenzivněji. Chtěla jsem se v té době naučit hrát na nějaký hudební nástroj a kytara byla mou volbou číslo jedna. Hra na kytaru se tak stala nedílnou součástí mého života.

Stodůlecký Domeček znám velmi dobře, už jako malá jsem sem chodila na různé umělecké kroužky a jezdila na tábory. Přátelská atmosféra a dětské nadšení mě motivuje k učení a předávání svých vědomostí a schopností jiným.
 


TOMÁŠ HART
Jmenuji se Tomáš Hart a v DDM Stodůlky působím od minulého roku jako lektor Dramatického kroužku dvou skupin dětí z prvního stupně.  V novém školním roce 2020/21 se můžeme potkat na kroužcích Divadlo 1 a Divadlo 2. Prošel jsem Základní uměleckou školou, kde jsem se od pěti let učil hrát na klavír. Ve třinácti jsem k tomu připojil i literárně-dramatický obor. K divadlu mě to táhlo už dávno před tím, do té doby jsem se ale spokojil se školními besídkami a recitačními soutěžemi, kterých se dodnes rád účastním ve formě Wolkrova Prostějova.

Možná právě nezaměnitelná atmosféra divadelních přehlídek mě nakonec dovedla k rozhodnutí jít studovat výchovnou dramatiku na DAMU, kde momentálně dokončuji druhý semestr. Během studia vedu dramatický kroužek také na Základní škole Sulejovice, hraji s různými studentskými divadelními soubory (Oldstars, Vanabí Litoměřice…) a nepohrdnu ani nabídkou moderovat nějakou akci. Když zrovna neučím nebo nestojím na jevišti, pravděpodobně sedím u klavíru nebo se učím nějaký cizí jazyk.

Jsem rád, že mám možnost v DDM Stodůlky sdílet s dětmi radost ze hry a zážitek ze společné tvorby. Věřím, že divadlo může člověka rozvíjet v mnoha směrech a doufám, že se mi vždy podaří vytvořit prostředí, kde bude dětem dobře a kde se budou moci svobodně projevit.


 

ZDEŇKA HIŘMANOVÁ
Jmenuji se Zdeňka Hiřmanová a poměrně velká část mého života je spojená s DDM Stodůlky, hlavně s jeho výtvarnými dílnami a dalšími tvořivými aktivitami. V současné chvíli vedu lekce v Ateliérku pro děti (Výtvarná dílnička | ČT 15.10Výtvarná dílna mladší | PO 16.30Výtvarná dílna mladší | ST 14.00, Výtvarná dílna starší | PO 14.30, Výtvarná dílna starší | ST 15.30 a Výtvarná dílna starší | ČT 16.10), pro společné rodinné tvoření (Výtvarná dílna tvoříme společně | ČT) i čístě jen pro dospělé (Výtvarná dílna pro mládež a dospělé | ČTVýtvarná dílna pro dospělé | ČT 18.30). Často sedím u obřího ptačího stolu v kanceláři a podílím se na vedení a řízení našeho DDM jako zástupkyně ředitelky.

Na mé profesní cestě, studiu a kurzech ve mne zanechal silnou stopu systematický dvouletý kurz v artefiletice a arteterapii. Naučil mne více vnímat individualitu každého nadšeného umělce a hledat s ním společně jeho vlastní vyjádření skutečnosti různými výtvarnými materiály a technikami. Ateliérek a výtvarné dílny jsou místem setkávání a tvorby malých i dospělých, často i více členů jedné rodiny. A já se snažím jim být průvodcem a pomáhat rozvíjet jejich kreativitu. Baví mne vymýšlet nové projekty, pracovat s netradičními materiály a novými technikami a vždy se těším, kam to právě děti samy posunou díky své fantazii a skvělým nápadům.

Ráda cestuji s otevřenýma očima a inspiruji se na svých cestách především v mé oblíbené Francii, ale přivážím si podněty k tvorbě s dětmi i dospělými i z větších dálek.


 

MIRIAM HORÁLKOVÁ
Jmenuji se Miriam Horálková a v DDM Stodůlky působím 5 let - nejprve jako asistentka a následně jako lektorka. Nyní vedu kroužky Atletika pro nejmenší I. | ST 16:00, Atletika pro nejmenší II. | ST 17:00 a Atletická přípravka | ST 18.00.

Sport i práce s dětmi mě provází a baví už od malička. Vyzkoušela jsem si různé pohybové aktivity, ale nejvíce mě ovlivnily tréninky biatlonu, díky kterým jsem se (i mimo oddíl) dostala na mnoho běžeckých závodů a akcí.

Nyní studuji fyzioterapii na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a své nadšení do sportu, pohybu a vnímání vlastního těla chci předávat dál. Práce s dětmi v DDM Stodůlky je pro získávání vědomostí a zkušeností v této oblasti pro mě ideálním místem.

 LINDA HÜBNEROVÁ
Jmenuji se Linda Hübnerová a ve školním roce 2020/2021 již podruhé povedu kroužky cvičení rodičů s kojenci, tj. Cvičení rodičů s miminky 6-9m | ÚT 9.15 a Cvičení rodičů s miminky 9-12 m | ÚT.

Sama mám velkou radost z pohybu, zejména mne naplňuje jóga. Jsem absolventka magisterského studia Pedagogické fakulty UK, dále celoživotní klient rehabilitačních center a matka dvou malých dětí. Spojením těchto okolností, zálib a znalostí vyplynul můj zájem o cvičení s dětmi, a tak jsem absolvovala vzdělávací program Instruktor cvičení předškolních dětí a rodičů s dětmi u ČASPV.

Jsem šťastná, když mohu díky svému působení v DDM Stodůlky pomoct rodičům jejich dítě rozvíjet, a to všestranně pohybově, sociálně a rozumově. Naplňuje mě, když jim mohu poradit s tělesným vývojem dítěte, s případnými potížemi, nabízet vyzkoušená řešení a umožnit rodičům prožít s dítětem radostný společný čas.


DITA KALAŠOVÁ
Jmenuji se Dita Kalašová a v DDM Stodůlky učím kytaru od roku 2018 (začátečníky i mírně pokročilé kytaristy).

Kytara je mým koníčkem od mých osmi - deseti let. Tenkrát jsem písničky přepisovala ručně z magneťáků a hledala na ně akordy. Učila jsem se sama. Hrála jsem a zpívala doma na chodbě, hledala jsem totiž tu nejlepší akustiku.

Po čtyřicítce jsem zjistila, že bych moc ráda hrála a zpívala s kapelou pro lidi. Ale zjistila jsem, že to není vůbec jednoduché. Přišla ale jiná, lákavá nabídka - učit nadšené hudebníky hře na kytaru. Byla to pro mě bezva šance spojit koníček s prací a pocitem, že to má smysl.

Dnes už hraji a zpívám, kde se dá, organizuji muzikantské akce, natáčím videa pro lidi, skládám písničky, posílám písničky pro členy kapely Čekej, stále sama učím kytaru, ukulele a flétny. Hudba je tak jednou z nejdůležitějších součástí mého života.
 

 

ANITA KAŠPAROVÁ
Text o lektorce bude brzy doplněn.


BOHUSLAVA KAUCKÁ
Jmenuji se Bohuslava Kaucká a v DDM Stodůlky působím od září 2019. V DDM nyní vedu kroužky Taneční a pohybová přípravka | ÚT 16.30 a Vrtilky | ÚT 15.30.

Moje taneční dráha je dlouhá a bohatá. V letech 1980-86 jsem působila v Dětském folklorním souboru Špalíček při ZŠ U Vršovického nádraží, v letech 1987-2006 jsem založila a vedla DFS LUČINKA při KD Mlejn (děti 5-18 let), pořádala jsem s dětmi zájezdy na festivaly a soustředění. V letech 1998-2006 jsem se také věnovala organizační činnosti ve štábu MFF Tuchlovice pro dětské programy. Také jsem působila jako učitelka v MŠ.

Činnost s dětmi při volnočasových aktivitách mne velmi baví a mým cílem je, aby děti zlepšovaly své pohybové dovednosti, navazovaly nová přátelství a zažívaly radost z pohybu a tance.

 
KAREL KOCMAN
Jmenuji se Karel Kocnam a v DDM Stodůlky působím už od roku 2012 jako lektor rybářských kroužků, Rybářský kroužek | ÚT 15.00 a Rybářský klub | ÚT 17.30.

Nejsem profesionální rybář ani bývalý absolvent střední nebo vysoké školy s odborností rybníkářství a výkonu rybářského práva. Rybaření považuji za velmi příjemnou aktivitu v přírodě. Jako vysokoškolák jsem absolvoval pedagogické minimum. Nyní již mnoho let pracuji v sektoru finanční správy, přesto se ale stále cítím být venkovanem z horního Posázaví a rozhodně patřím k těm, kteří nezapřou určitý atavismus dávných lovců. Aktivitám v přírodě a rybaření jsem holdoval už od svých chlapeckých let a těším se, že v brzkém důchodu se jim budu věnovat podstatně více než doposud.

Práce s dětmi v rybářském kroužku mě velmi baví. Je to hlavní důvod, proč tady působím. Vnímám příznivou odezvu i z jejich strany. Vzhledem ke svému pokročilejšímu věku k nim přistupuji jako ke svým vnoučatům. Zabýváme se i důležitými souvislostmi s krajinotvornou činností a ochranou životního prostředí, případně i nutnými společenskými zájmy. Děti se také naučí přírodu respektovat, přiměřeně ji udržovat a chránit.
 
VĚRA KUBÍKOVÁ
Jmenuji se Věra Kubíková a v DDM jsem novou tváří. Školní rok 2019/2020 jste se se mnou mohli potkat na lekcích flétny Marie Kudynové. Ve školním roce 2020/2021 povedu kroužek Hra na příčnou flétnu.

Pocházím z hudební rodiny, už od mala jsem byla vedena k hudbě. Od svých 6 let jsem hrála na zobcovou flétnu, poté jsem si přibrala příčnou flétnu, které se aktivně věnuji dodnes v ZUŠ Štefánikova. Momentálně studuji hudební gymnázium Evropská, mé kroky budou dále směřovat k psychologii.

Hudbu samozřejmě chci mít pořád po svém boku. Vzpomínám si, jak mě jako malou bavilo hrát na flétnu a jak hudba velmi obohatila můj život. Moc ráda tuto radost budu posílat dál.


MICHAELA KUDLÁČKOVÁ
Jmenuji se Michaela Kudláčková a jsem aktivním účastníkem lekcí v DDM Stodůlky, které mě natolik motivují a naplňují, že se chci stát sama lektorkou. Ve školním roce 2020/2021 se se mnou můžete potkat na kroužku Notička R+D | ČT 11.00 a Ukulele Z | ČT 13.00.

Jako absolventka Pražské konzervatoře v klasickém zpěvu a zároveň maminka na rodičovské dovolené jsem hledala možnost, jak tyto dvě oblasti mého života propojit. Proto pro mě bylo samozřejmé přihlásit se s dcerou na kroužek Notička. Tento kroužek pod vedením Jany Sailerové mě vyloženě nadchl a již po pár lekcích jsem se začala sama učit na ukulele a příležitostně vést lekce zpívání s dětmi v rámci KC Louka. Protože mám sama malé děti, vím, co je baví, a tak jsem si rozšířila svůj repertoár o dětské skladby.

Během studia na konzervatoři jsem se zaměřila na učení dětí, byla hlasovou poradkyní v dětském smíšeném sboru a obrovskou radost mi dělaly pokroky a vystoupení mých žáků. Myslím si, že se každý může naučit zpívat/hrát na hudební nástroj, jen je potřeba začít lásku k hudbě pěstovat v co nejútlejším věku. Tento názor jsem získala právě při svém působení ve sboru, kam se nabíralo bez talentových zkoušek. Hodně dětí mělo ze začátku problémy s intonací, rytmem i hudebním cítěním.  Již po půl roce zpěvu ve sboru a občasných hlasových lekcí byl slyšet obrovský pokrok.

Moc se těším na další možnost práce s dětmi, poznávání a rozvíjení jejich talentu a trávení společných chvil, které budou naplněné hudbou a zpěvem.MARTINA LACHMANOVÁ
Jmenuji se Martina Lachmanová a v DDM Stodůlky učím ve Zvídavé školičce. Začala jsem v ní působit od září 2019 s čerstvě nasbíranými zkušenostmi z nedávné rodičovské dovolené.

Sedm let jsem se setkávala s různě starými dětmi jako pedagog výtvarného a literárně - dramatického oboru na ZUŠ ve Starém Plzenci a později i v Plzni. Po přestěhování do Prahy jsem měla možnost pracovat s dětmi v Národní galerii v roli lektora, společně jsme vstupovali do tajů výtvarného umění.

Baví mne jakákoli tvůrčí činnost, kde jde o setkání s dětmi i dospělými.  Přestože jsem prošla profesně prostředími, kde šlo vždy v první řadě o vzdělání a intelektuální rozvoj, největší radost mám, když se mi při práci podaří sdílet s dětmi radost, přátelství a navodit laskavou atmosféru. Je pro mě důležité, aby dětem v hodinách bylo dobře a odcházely domů naplněné.

 
ELIŠKA LANDOVÁ
Jmenuji se Eliška Landová a v  DDM Stodůlky vedu zájmové kroužky od září 2019. Ve školním roce 2020/2021 povedu kroužky Taneční mix pro mladší | ČT 15.00Zdravotní cvičení pro děti | ČT 17.00Aerobik pro děti I. a Aerobik pro děti II.

Sportu a tanci se věnuji od dětství. Od šesti let do současnosti je velkou náplní mého života aerobik, dnes už ne na závodní úrovni. K vedení zájmových kroužků mě přivádělo i středoškolské vzdělání předškolní a mimoškolní pedagogiky, specializace tělesná výchova. Další zkušenost, která mě přivedla do DDM, je studium učitelství pro první stupeň, které na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy zakončuji již v tomto akademickém roce. Opět jsem si zvolila specializaci tělesná výchova a zakončila ji státní závěrečnou zkouškou již v minulém roce. K dětem jsem měla vždy velmi blízko a chtěla jsem si o další kus rozšířit své zkušenosti při práci s nimi.

Při mé práci je mi odměnou radost dětí z pohybu. V DDM Stodůlky se zaměřujeme hlavně na radost, výsledky nejsou tolik důležité. Mimoškolní volnočasová aktivita dětí mi dává ještě větší možnost poznávat je i při jiné aktivitě mimo mateřské školy a školy základní.
 
RÁCHEL LOKVENCOVÁ
Jmenuji se Ráchel Lokvencová a v DDM pracuji již 2 roky. Začínala jsem jako asistentka, ve školním roce 2020/2021 se se mnou můžete potkat na kroužku Hrátky s atletikou | ÚT 17.30​.

Pohybu se věnuji odmala a za tu dobu jsem vystřídala několik různých sportů. Od plavání a akvabel přes orientační běh až po badminton. Pohyb je pro mě nedílnou součástí života a jsem ráda, že mohu rozvíjet lásku k pohybu i u dětí na svých kroužcích.

DDM Stodůlky znám moc dobře, protože již jako malá jsem sem chodila na různé pohybové kroužky a jezdila na tábory. Proto jsem opravdu moc ráda, že zde mohu pracovat a předávat své znalosti jiným.

KATEŘINA MAKOVSKÁ
Jmenuji se Kateřina Makovská a v DDM jsem lektorem hudebních kroužků.. V uplynulých letech jsem také vedla kroužky kytar (od začátečníků po pokročilé), ukulele, flétnu začátečníky a flétničku pro nejmenší. Ve školním roce 2020/2021 povedu kroužky Zpívání pro nejmenší a Zpívánky (pro starší).

Vzhledem k tomu, že od malinka se věnuji hudbě, hudebním nástrojům a pohybovým a sportovním aktivitám a kroužkům a práce s dětmi mě velmi baví, neváhala jsem, když přišla možnost pracovat s nimi. V DDM pracuji pátým rokem a tato práce mě velmi baví a naplňuje mne.
 

MICHAELA MIHALČINOVÁ
Jmenuji se Michaela Mihalčinová a v DDM Stodůlky působím třetím rokem. Setkat se se mnou můžete v předškolním oddělení, kde jsem lektorkou ve Zvídavé školičce a Dobrodružné školičce.

Již od útlého dětství jsem rodičům tvrdila, že jednou budu pracovat s malými dětmi a tato touha mě neopustila ani v dospělosti. Sice jsem si udělala drobnou odbočku přes studium ekonomie a práci personalistky, ale setkání s DDM Stodůlky, kam chodily obě děti do Školičky, bylo v mém dalším profesním směřování rozhodujícím.

Práce s dětmi mě naplňuje. Ráda dětem předávám vědomosti, vymýšlím aktivity a učím je pohybovým dovednostem. Tato práce mi přijde smysluplná a v podstatě jsem si tím splnila svůj dětský sen. Děti mě motivují se neustále rozvíjet, improvizovat, být kreativní a překonávat sebe sama, za což mi je odměnou jejich radost a spokojenost.

 
ERIKA MIKANOVÁ
Jmenuji se Erika Mikanová a v DDM Stodůlky učím již několik let. Učím Kreativní dílny pro děti a dospělé (Kreativní dílna M | ST 14.00Kreativní dílna S | ST 16.00Kreativní dílna pro dospělé | ST 18.00) a připravuji tradiční dílny v rámci celého školního roku (Cesta světel, Zimní dílna, Jarní dílna). Jsem lektorkou tvořivých činností pro pedagogické pracovníky v ČR a pravidelně vystupuji na celostátních setkáních pedagogických pracovníků školních družin.

Touha tvořit, seznamovat se s různými lidovými technikami a lidovou tvorbou provází celý můj život. Ráda poznávám kulturní tradice ve všech formách, fascinují mě řemeslné dovednosti, ráda pronikám do tajů práce s různými materiály a nechávám se okouzlit tím, co se z nich dá vytvořit. Ať už je to práce se šustím, lýkem, sklem, fusing, tvoření vitráží, různé textilní techniky, drátování či zpracování ovčí vlny - nic z toho mi není cizí a těším se, co dalšího vyzkouším příště.

Během let jsem absolvovala různé kurzy lidových technik zvláště přes Vzdělávací spolek uměleckých řemesel a Klub lidové tvorby.

U dětí i dospělých si vážím jejich kreativního vyjádření, které se v nich snažím rozvíjet. Jejich potěšení ze zvládnutí techniky a radost z tvoření je pro mě tou největší odměnou. Navíc získané znalosti podporují a prohlubují estetické vnímání a cítění a dají se hravě použít i v každodenním životě.
 
JITKA MINDLOVÁ
Jmenuji se Jitka Mindlová a v DDM Stodůlky učím šestým rokem. Ve školním roce 2020/2021 se můžeme potkávat na kroužcích Orientálně taneční přípravka | ÚT  16:30 a Orient Balet | ÚT 17.30.

Orientálnímu tanci se věnuji již 13 let. Jako malá jsem vyzkoušela spoustu sportů a tanečních stylů, ale žádný z nich mě nezaujal tolik, jako právě břišní tance, ke kterým jsem tíhla už od malička. Vždy se mi líbil onen šátek s našitými penízky. Začala jsem si tedy plnit svůj dětský sen.

V roce 2007 jsem začala navštěvovat kurzy Ireny Antonové a stala jsem se členkou Taneční skupiny Belly Habibi. Se skupinou se zúčastňujeme různých mezinárodních festivalů a soutěží nejen v ČR, ale i v zahraničí.

V roce 2013 jsem začala navštěvovat kurzy světoznámé tanečnice Eglal, která se pro mě stala velkým vzorem. Od roku 2014 jsem vedla taneční skupinu Trio Habibi. Zúčastnily jsme se mnoha soutěží a staly se mistryněmi České Republiky.

Během své taneční kariéry jsem navštívila mnoho seminářů tuzemských i zahraničních lektorů.  Vzhledem k rozmanitosti a jedinečnosti všech lektorů orientálního tance získávám od každého něco jiného a vytvářím si tak svůj vlastní osobitý styl.

Práce v DDM Stodůlky mi dává neskutečnou lásku a svobodu. Je to „svět“, ve kterém se cítím být sama sebou, cítím se být ženou. Jsem moc ráda, že mám takové štěstí a můžu svou lásku předávat a zároveň sdílet s ostatními.

ELIŠKA MLČOCHOVÁ
Jmenuji se Eliška Mlčochová a v DDM stodůlky učím již druhým rokem. V tuto chvíli učím hru na flétnu (začátečníky) a působím na kroužcích zpívání pro nejmenší. Studuji pedagogické lyceum v Berouně a jako hlavní obor mám psychologii, nyní končím druhý ročník.

S Domečkem jsem vyrůstala, už od mala jsem navštěvovala kroužky, a toto místo jsem si zamilovala. Postupem času jsem se začala věnovat hře na flétnu, klavír a kytaru.  Vždy jsem se chtěla věnovat práci s dětmi, ať už ve volném čase anebo na profesionální úrovni.  Jsem tedy ráda, že se ve svém volném čase věnuji tomu, co mě baví. Na hodiny v DDM stodůlky se vždy velmi těším, moje práce mě naplňuje.


MILOSLAV MOTL
Jmenuji se Miloslav Motl a v DDM Stodůlky působím od září roku 2016. Ve školním roce v Domečku učím Karate pro předškoláky | PO 15.30, Karate  přípravka | PO 17:15, Karate | PO 18:15 a Sebeobrana pro ženy a dívky | PO 19.30 s využitím vitálních („tlakových“) bodů.

Karate učím více jak 20 let. Posledních několik let se také věnuji umění Kyusho (práce s vitálními body v léčení i boji či sebeobraně). Jsem držitelem IV. Danu v karate a Licence B (Trenér II. třídy karate).  V současné době studuji Trenérskou školu FTVS UK se specializací karate. Jsem certifikovaným pedagogem volného času a certifikovaným instruktorem základních pohybových aktivit III. třídy pro předškolní děti.

Má práce s dětmi je pro mě koníčkem, velmi mě baví a naplňuje.
 
HANA NĚMEJCOVÁ
Jmenuji se Hana Němejcová a v DDM Stodůlky působím pátým rokem. Pracuji a bavím se s dětmi ve věku 6-12 let jako asistent a posledním rokem i lektor na lekcích Gymnastiky. Ve školním roce 2020/2021 se můžeme potkávat na kroužku Gymnastika sportovní B zač. | ÚT 14.00.

Sport a pohyb obecně mne provází odmalička, od svých 5 let jsem se věnovala moderní gymnastice, poté společenskému a modernímu tanci závodně až do dospělosti.

Lásku k pohybu mi předali rodiče, a stejně tak já jsem se svým dvěma ratolestem vždy snažila sport a pohyb vštípit jako samozřejmou součást života.

I proto nyní sdílím radost z pohybu s dalšími dětmi a práce pedagoga volného času se stala mým velkým koníčkem.
 

SANDRA NIČOVÁ
Jmenuji se Sandra Ničová a v DDM Stodůlky učím ve Školičce od září 2019.

Vystudovala jsem pedagogické lyceum a dále pokračuji v kombinovaném studiu na Pedagogické fakultě. Jelikož jsem ještě na začátku své pedagogické profese, jsem otevřená novým zkušenostem a možnostem se dále rozvíjet.

Práce s dětmi mě baví a naplňuje. Už od dětství jsem přesně věděla, čím chci být a jsem ráda, že jsem se touto cestou mohla vydat.
 

 
PAVEL ONDREJKA
Jmenuji se Pavel Ondrejka a v DDM Stodůlky působím od září 2019. Ve školním roce 2020/2021 se můžeme potkávat na kroužcích ART+STREET DANCE přípravka | PO 17.30ART+STREET DANCE I. | ÚT 16.30 a ART+STREET DANCE II. | ČT 17.00.

Jsem tanečník a choreograf, původem z Havířova, kde jsem v roce 1996 založil taneční skupinu Invence se zaměřením na  street, disco, show dance a taneční kompozice - scénický tanec. Tato skupina měla více jak 100 členů. Mimo to jsem působil také v Tanečním divadle Zóna Lenky Dřímalové. Vystudoval jsem dálkově lidovou konzervatoř a vzdělávací program pedagogiky volnočasových aktivit.

V DDM Stodůlky bych rád vybudoval taneční komunitu se svou skupinou “DanceFriends“ se zaměřením na Street + Art Dance. Mým mottem je "Život je lepší, když tančíš", tímto heslem se řídím a snažím se tento postoj předat i dětem, které navštěvují moje hodiny. Tanec a hudba totiž sbližuje lidi, rozvíjí tvůrčí schopnosti, pomáhá zapomenout na všední problémy, dodává sebevědomí a umožňuje sebepoznání. Navíc udržuje tělo zdravé po psychické i fyzické stránce a přináší do života spousta nezapomenutelných momentů.
 
ŠÁRKA MARIE PALACKÁ
Jmenuji se Šárka Marie Palacká a v DDM Stodůlky působím od roku 2017. Ve školním roce 2020/2021 vedu kroužky Sportovní minipřípravka | ST 15.30, Vrtilky | ČT 15.00 a Taneční a pohybová přípravka | ČT 16.00. V létě se také pravidelně podílím na chodu letních táborů pro rodiče s dětmi a příměstském táboře s irským tancem.

Můj život je s pohybem spjat od dětství. Již v předškolním věku jsem se ve FS Lučinka věnovala folklórním tancům a chodila jsem do tanečního kroužku. Na základní škole jsem začala s orientálními tanci, jejichž kurzy probíhaly (a stále probíhají) zde v DDM. U nich jsem setrvala několik let a věnovala se jim na soutěžní úrovni. Souběžně jsem navštěvovala kurzy Katky Dvořákové, jež mě seznámila i s modernějšími tanečními styly. Nakonec si mé srdce získaly irské tance, kterým jsem se věnovala pod vedením několika lektorek, ale až Tereza Zemanová ze Simply Dance mě nasměrovala na soutěžní cestu. Také jsem absolvovala základní kurz tanečních.

Pozice pedagoga volného času je pro mě spojením lásky k pohybu a nadšení pro práci s dětmi. Předškolní děti si mě získaly svou bezprostředností, upřímností a nevinným pohledem na svět. Být jejich lektorem pro mě znamená být jim po boku v nejcitlivějším období jejich života. I v rámci skupiny se vždy snažím o individuální přístup, abych mohla vytvořit co nejpříjemnější atmosféru, ve které se nám pak všem společně lépe cvičí.

LUDMILA PETROVÁ
Jmenuji se Lída Petrová a v DDM Stodůlky působím od listopadu 2019. Ve školním roce 2020/2021 se můžeme potkat na kroužcích Pletení a háčkování | PO 16.10 a Pletené večery | PO 18.30. K  tomu si hraji s dětmi v Miniškoličce.

Tvořit, plést, háčkovat, vyšívat, šít jsem začala v 9 letech. Vystudovala jsem oděvní průmyslovku. Tvořila jsem šaty na zakázku, od návrhu modelu podle osobnosti klientky, až po hotový originální model šatů. K tomu jsem postupně přidala nejrůznější zdobení - výšivku s korálky, malbu na textil, práce s krajkou. Rozvoj a učení se dalším technikám, jako například vitráž, výroba šperků, macrame, drátkování, tvoření ve všech jeho podobách, je mým celoživotním koníčkem. 

Práci s dětmi beru jako skvělou příležitost objevit, podpořit a rozvíjet jejich dovednosti. Mám děti moc ráda a velmi mě baví sledovat a nechat růst jedinečnost a originalitu každého dítěte. Tvoření vnímám jako způsob přiblížit se sám k sobě.

 
HANA PEVNÁ
Jmenuji se Hana Pevná a v DDM Stodůlky jsem lektorkou flétny a flétnového souboru. Za své mnohaleté působení v pozici lektorky jsem vedla flétny všech úrovní a poslední 3 roky vedu i flétnový soubor P.Š.T. (Flétnový soubor 1x za 14 dní​)

Na flétnu jsem začala hrát na základní škole, kde jsem navštěvovala třídu s rozšířenou výukou hudební výchovy. Povinné hodiny mi nestačily a já jsem začala docházet na soukromé lekce. Naučila jsem se hrát na sopránovou i altovou flétnu a postupně jsem přibrala i kytaru a hru na klavír.

Práce s dětmi mě skutečně naplňuje. Mimo výuku flétny jsem učitelka na základní škole. S DDM Stodůlky jsem spojená již 25 let. Začala jsem chodit na kroužek předškolní výchovy, poté na keramiku a pravidelně jsem jezdila na letní tábory. Po dokončení základní školy jsem začala jezdit na tábory jako instruktorka a později jako vedoucí. Jezdila jsem na tábory pro nejmenší, na hudební tábory a vedla jsem příměstské tábory. Po několika letech jsem začala lektorovat kroužky flétny.
 

TEREZA PEVNÁ
Jmenuji se Tereza Pevná a v DDM Stodůlky učím už 10 let. Mým působištěm se stalo hudební oddělení. Učila jsem kroužek hudební přípravky a bubnování, nyní vedu lekce ukulele, kytaru pro dospělé začátečníky i mírně pokročilé a společně s kolegyní Petrou Šlapánkovou vedeme Dětský pěvecký sbor Stodůláček. Ve školním roce 2020/2021 se můžeme společně potkávat na kroužku Večerní hraní pro kytaristy | ÚT 18.00.

Hudba je nedílnou součástí mého života. Od základní až po vysokou školu jsem navštěvovala pěvecké sbory. Prošla jsem si výukou hry na klavír, zobcové flétny, hrou na kytaru. Studovala jsem sólový zpěv.

Nepřestává mě bavit učit se a objevovat v hudbě stále nové možnosti. Ráda hledám způsoby, jak své zkušenosti a nadšení předávat dětem nebo dospělým nebo jak najít prostřednictvím hudby alespoň na chvíli odpočinek a klid v dnešním uspěchaném světě. Nikdy není pozdě naučit se něčemu novému, ani v dospělosti. Tak vzhůru do toho!
 

JITKA POKORNÁ
Jmenuji se Jitka Pokorná a v DDM Stodůlky působím už šest let. Vedu kurzy angličtiny pro malé děti. Ve školním roce 2020/2021 povedu kroužky Angličtina pro nejmenší | ÚT 15.15 a Angličtina pro předškoláky | ÚT 16.15.

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu UK, obor učitelství pro druhý stupeň a střední školy ČJ - AJ. Učitelkou jsem chtěla být už od dětství, volba byla jasná. Během své praxe jsem se zaměřila především na práci s dětmi předškolního a mladšího školního věku. V současné době pracuji jako učitelka AJ na základní škole, pravidelně navštěvuji mezinárodní konference učitelů angličtiny a obecně se zajímám o nejnovější trendy ve výuce cizích jazyků.

Vždycky jsem ráda cestovala, navštívila jsem mnoho zemí, v Anglii jsem zůstala půl roku. S vlastními dvěma dětmi jsem začala blíže objevovat přirozené osvojování anglického jazyka. Považuji za přínosné začít s "učením" cizího jazyka co nejdříve, ovšem velmi přirozenou formou - poslouchání písniček, básniček, čtení dětských knížek v angličtině, sledování filmů a seriálů.

LUCIE POLÁKOVÁ
Jmenuji se Lucie Poláková a v DDM Stodůlky působím přes 8 let. Vedu kurzy v předškolním i sportovním oddělení a na kroužcích se potkávám s dětmi od jednoho roku až po dospělé. Můžete mě najít v lekcích Pohádka | ÚTPohádka | STSportovky pro školáky | PO 15.00Gymnastika sportovní A pokr. | ÚT 14.30Gymnastika sportovní C pokr. | ÚT 16.00Gymnastika sportovní A pokr. | ČT 15.00Jóga s Lucií | PO 20.00Jóga s Lucií | ST 19.00Jóga ranní s Lucií | ÚT 7.45Jóga ranní s Lucií | ST 7.45Kruhový trénink s Lucií | PO 19.00 a Cvičení pro radost a zdraví | ST 18.00.

Sport byl pro mne od malička hlavní náplní volného času, především to byla sportovní gymnastika, které jsem se po úrazu a ukončení závodění začala věnovat jako trenérka a postupně si zvyšovala kvalifikaci. Dnes se některých seminářů účastním už jako lektor.

Lekce gymnastiky v DDM jsou určeny pro úplné začátečníky i pokročilé. S těmi pak vyrážíme i na závody, kde se nám už několikrát podařilo získat nějakou medaili. Třetím rokem jsem se s těmi nejlepšími zúčastnila i celorepublikového gymnastického kempu v Dobřichovicích.

Protože gymnastika je sport náročný a může vést až ke zdravotním komplikacím, začala jsem se věnovat i zdravotnímu a kompenzačnímu cvičení. A od toho je jen krůček k józe. Jóga se tak stala mojí novou cestou, která mě teď provází každý den, a jsem velmi šťastná, že ji mohu sdílet i s ostatními. Pod Unií jógy jsem udělala základní lektorský kurz.

Práce v DDM Stodůlky je skvělá právě v tom, že je velmi různorodá a umožňuje mi se potkávat s mnoha inspirativními lidmi, kteří mě pravidelně obohacují nejen svojí radostí z pohybu.

TATIANA RAMBOUSKOVÁ
Jmenuji se Tatiana Rambousková a v DDM Stodůlky působím od září 2019. Ve školním roce 2020/2021 se spolu můžeme setkat při hodinách BACHATA pro dámy |  PO 19.00 a Funkční strečink | PO 18.00.

Tanci se věnuji již od svých třinácti let. Sport a tanec mě doprovází celý život. Prošla jsem různými tanečními styly a školeními a zůstala u nejoblíbenějších programů pro dospělé Fit Latin Dance, Reggaeton a Bachata. Kromě tance také vyučuji bodybalance a funkční strečink. Jsem certifikovaným lektorem Bodybalance, Pilates, Port De Bras, Healthy back, Integrated Power Stretch, Zumba basic a instuktorem  fitness, Aerobic Group a DanceXtreme.

Kombinace tance a fitness mě neskutečně baví, proto spojuji tyhle dvě skvělé aktivity pro duši a tělo a ráda se o radost z pohybu dělím s ostatními. Ráda předávám své znalosti a zkušenosti, mám ráda zpětnou vazbu. Velice mě těší vidět pokrok, je to velmi motivující i pro samotného lektora, když vidí posun svých svěřenců.


FILIP RÖSLER
Jmenuji se Filip Rösler a jsem osmým rokem lektorem leteckomodelářských kroužků v DDM Stodůlky.  Ve školním roce 2020/2021 se můžeme potkávat na kroužcích Letecký modelář | PO 15.00Letecký modelář RD | PO 18.00.

Moje cesta ke dřevu a k práci s ním začala na Střední uměleckoprůmyslové škole (truhlářství - nábytkářství), o letadlech jsem se mnohé dozvěděl na ČVUT (obor letadlová technika). V letectví pracuji přibližně dvě třetiny svého profesního života, zbytek jsem se pohyboval okolo nábytkařiny.

V DDM se snažím přenést na mladé adepty leteckého modelářství a letectví nadšení z věcí, které těší mě - vnímání krásy pohybu letadla v prostoru, která mě okouzlila už v předškolním věku. Chci jim předat radost z čistě poslepovaných „špejlí“ letecké konstrukce a trpělivost, aby je případné nezdary neodradily a oni prožili radost z úspěšného letu vlastnoručně postaveného modelu. Naplňuje mě sledovat jejich vzrůstající sebevědomí,  plynoucí ze znalosti a pochopení fyzikálních principů letu tak, aby let nebyl dílem náhody (nebo zásluhou lektora), ale naopak jejich cílených zásahů do aerodynamiky modelu. A v neposlední řadě jim chci předat obdiv ke všem skutečným hrdinům, díky kterým bylo letectví vždy světem výjimečných osobností.

Největší radost mám z toho, že se tato moje mise daří. Jsem za to těm malým šikulům, možná budoucím konstruktérům a vědcům, vděčný.


JAKUB RÖSLER
Jmenuji se Jakub Rösler a v DDM Stodůlky jsem začínal před 10 lety jako asistent na kroužku Elektro-radio amatérů. Nyní tento kroužek už dva roky vedu. Ve školním roce 2020/2021 se můžeme potkávat na kroužcích Elektro-radio amatéři Z | ČT 17.00Elektro-radio amatéři P | ČT 18.30.

Elektřina a věci s ní spojené mě zajímaly odmalička. Od motání drátů a pájení blikačů jsem se dostal až ke studiu elektroniky na vysoké škole, obor Vysokofrekvenční a digitální technika na Fakultě elektrotechnické ČVUT.

V DDM se snažím poodkrýt účastníkům kroužků tajemství tohoto složitého, ale nesmírně zajímavého oboru.


MARTINA RYSOVÁ
Jmenuji se Martina Rysová a v DDM Stodůlky působím 3 roky. Celotýdenně mě můžete potkat u těch nejmenších dětí - v Miniškoličce, nově i na kroužku Školičková angličtina | ČT 12.35.

O jarních, letních a podzimních prázdninách jsem lektorkou na příměstských táborech, v létě i na výjezdním táboře. Práci s dětmi mám ráda, ráda pro ně vymýšlím nové aktivity. Baví mě pozorovat je při práci, hře, jejich nápady a šikovnost a v neposlední řadě jejich obrovský pokrok za celý školní rok.


JANA SAILEROVÁ
Jmenuji se Jana Sailerová a v DDM už učím 8 let. Ve školním roce 2020/2021 vedu lekce Ukulele Z, Ukulele MP, Ukulele Z dospělí | ST 17.00, Večerní hraní pro ukulelisty | ÚT 18.00 a Dílna s animací.

Na kytaru jsem začala hrát v 9 letech a od té doby jsem ji už nedala z ruky. Hudbě se věnuji v podstatě denně a kromě ní mě v životě provází i vášeň pro fotografii.

Možnost sledovat u dětí i dospělých pokrok a úsilí a snahu probudit v nich nadšení pro kytaru a ukulele je pro mě jednou z nejvíce uspokojivých zkušeností. Ráda hledám stále nové cesty, jak současnou generaci dětí i dospělých zaujmout a něco nového je naučit.)

VERONIKA SALÁŠKOVÁ
Jmenuji se Veronika Salášková a v DDM Stodůlky jsem teprve krátce. Jako lektorka mám s předškolními dětmi mnohaletou zkušenost. V současné době zatím jen supluji ve Zvídavé a Dobrodružné školičce. Ve školním roce 2020/2021 se ve Zvídavé školičce určitě budeme potkávat častěji.

Vystudovala jsem zdravotnickou školu a už od studií mě baví práce s dětmi. Proto jsem se jí také hodně věnovala o svém volném čase jako lektorka tanečních kroužků pro děti od 3 do 7 let. Při rodičovské dovolené jsem potom vypomáhala v Centru předškolních dětí a jako vedoucí jsem se zúčastnila mnoha příměstských táborů.

Na práci s dětmi mě nejvíc baví jejich upřímná a okamžitá reakce na dané činnosti. Baví mě aktivně se s nimi podílet na vymýšlení nových aktivit a her. Práce s dětmi je mým koníčkem i potěšením.


ŠÁRKA STEHLÍKOVÁ
Jmenuji se Šárka Stehlíková a v DDM Stodůlky působím od roku 2011. Vedu lekce Bodystyling I. | ÚT 18:30 a Bodystyling II. | ÚT 19:30.

Různým formám skupinového cvičení pro ženy se věnuji od mládí. V roce 2005 jsem se stala instruktorkou. Průběžně získávám nové zkušenosti a nápady absolvováním specializovaných seminářů, např. cvičení s overbally, fitbally, bodyform, strečink a relaxace.

Pohyb vnímám jako vhodný způsob odreagování se od starostí a stresu, cvičím tedy nejen pro dobrou kondici, ale také pro dobrou náladu a pro radost.


ZUZANA STRNADOVÁ
Jmenuji se Zuzana Strnadová a v DDM Stodůlky působím od února 2019. Věnuji se převážně cvičení pro rodiče s dětmi (Cvičení rodičů s dětmi 12-15 m | ČTCvičení rodičů s dětmi 15-18 m | ST 9.00Cvičení rodičů s dětmi 15-18 m | ČTCvičení rodičů s dětmi 18-23 m | STCvičení rodičů s dětmi 18-23 m | ČT 9.00Cvičení rodičů s dětmi 2-4 roky | ÚTCvičení rodičů s dětmi 2-4 roky | ČT), dále i cvičení dospělých, kde vedu cvičení pro maminky, které nemohou odložit děti (Cvičení pro rodiče (s dětmi) | ST 11.00) a můžete mě potkat i při Kruhovém tréninku se Zuzkou | ÚT 19.00. Působím i v oddělení Vědy Z, kde si mohou děti vyzkoušet pokusy z oboru biologie, fyziky i chemie (kroužky Věda Z - Pokusy | ÚT 16:30 a Věda Z - Badatelé | ST 15.30).

Sport mě provází celý můj život. Podle mých rodičů jsem nikdy nebyla v klidu a pořád poskakovala či se jinak hýbala. Pohyb jako takový mi přináší radost a ráda bych tuto vášeň předala dál dětem.

Na střední škole jsem měla úžasného učitele chemie, který mě vedl k zvídavosti a hledání řešení problémů v oboru vědy. Z tohoto důvodu jsem vystudovala Vysokou školu chemicko-technologickou. K zvídavosti a hledání řešení se snažím vést i své děti a i účastníky kroužku Věda Z. Ráda se věnuji dětem a rozšiřuji jejich obzory.

 
KATEŘINA ŠAFAŘÍKOVÁ
Jmenuji se Kateřina Šafaříková a v DDM Stodůlky působím od září 2013, kdy jsem začala dělat asistenta na kroužku sportovní gymnastiky. V současnosti vedu lekce Rope Skipping | PO 17.30 (trikové skákání přes švihadlo).

Od malička jsem chtěla dělat gymnastiku, nicméně jsem se k ní dostala až v sedmé třídě, právě přes DDM Stodůlky. Na příměstském táboře s gymnastikou v roce 2015 jsme měli švihadlový worskhop a neuvěřitelně mě to chytlo. Na základě toho jsem se ještě ten víkend zúčastnila švihadlového workshopu, od té doby je rope skipping mou srdeční záležitostí a účastním se tak všemožných akcí s ním spojených (včetně mezinárodního Jump Rope Campu pořádaného každoročně v Praze, pod vedením amerických lektorů). Kromě toho ještě ráda běhám a posiluji.

Na lektorování mě baví to, že můžu předávat své dovednosti ostatním a sdílet s nimi radost z jejich pokroků.
 
JANA ŠIMÁNKOVÁ
Jmenuji se Jana Šimánková a v DDM Stodůlky vedu kroužky vaření MINI master chef | ÚT 14.00 a MIDI master chef | ÚT 15.30. Kroužky probíhají v plně vybavené školní kuchyňce v prostorách ZŠ Trávníčkova. Kroužky fungují od září 2019 a za tuto dobu si získaly mnoho příznivců z řad dětí i rodičů. V dalším období předpokládáme rozšíření a vybudování tzv. AKADEMIE VAŘENÍ pro děti, mládež, případně rodiče či další veřejnost.

Celý svůj profesní život se věnuji oblasti zájmového vzdělávání. Pracovala jsem na různých pozicích v síti pražských DDM. Mojí předposlední štací v tomto oboru byl DDM hlavního města Prahy, kde jsem byla pověřená řízením střediska Karlínské Spektrum. Zásadně jsem se podílela na obnově celého Karlínského Spektra po povodních z roku 2002. Mezi mé úspěchy z tohoto období patří např. založení tradice Karlínského masopustu, který je dnes již druhým nejnavštěvovanějším Masopustem v Praze. Jsem autorkou projektu Centrum předškolních dětí, který byl úspěšně realizován v síti pražských DDM a spoluautorkou táborů pro nejmenší „Můj první tábor“.

Za tyto a další činnosti a aktivity jsem byla oceněna na úrovni hlavního města Prahy i na úrovni MŠMT České republiky.

Práce v oblasti zájmového vzdělávání se stala mým celoživotním koníčkem. Začínala jsem jako běžný zaměstnanec – pedagog volného času na tzv. estetickém oddělení. Věnovala jsem se výuce hry na kytaru a základům taneční průpravy pro nejmenší, založila jsem, dnes již slavné, keramické studio v DDM Ulita. Vždy mě lákalo dávat věci i do širších souvislostí a posuzovat jejich hodnoty z pohledu dlouhodobých přínosů. Troufnu si říct, že jsem vizionář, mám odhad, umím přemýšlet ve variantách či selským rozumem. Upřednostňuji týmovou spolupráci a partnerství, svým kolegům se snažím být průvodcem, motivátorem, pomocníkem a partnerem. Podle některých jsem organizační talent a rozený diplomat, podle rodiny workoholik.

Čas a „vášeň“ k práci mě postupně posouvaly do různých pozic, kde se velí a řídí. Od března 2018 jsem ředitelkou DDM Stodůlky.

Ráda sdílím zkušenosti s ostatními, a to v pracovním i osobním životě. Uklidní mě vždy dobrá hudba či kniha. Velmi ráda se věnuji vaření či pečení. Moje dobroty obvykle všem chutnají. Talent jsem asi podědila po babičce, vyhlášené kuchařce, která v 70. letech vařívala na svatbách i pro 150 a více lidí. Baví mě moje kroužky vaření, stejně tak mě baví práce s lidmi. Nesmírně si vážím zázemí mé rodiny, bez které by to nešlo.
 
JAN ŠKABRADA
Jmenuji se Jan Škabrada a v DDM Stodůlky učím 6 let. Vedu kroužek Klub lodních modelářů | ST 17.00 a mimo DDM pracuji jako letecký mechanik.

Modelaření se věnuji od svých 8 let, později jsem začal navštěvovat v DDM Stodůlky kroužek leteckých modelářů, který se následně rozšířil o modely lodí. Na klubu mě baví, že si každý může vybrat model, jaký chce stavět, a nemusí tak všichni stavět jeden a ten samý model. S klubem pořádáme i různé akce s modely, které jsou otevřené pro veřejnost a člověk se tak může potkat s novými lidmi.
 
PETRA ŠLAPÁNKOVÁ
Jmenuji se Petra Šlapánková a v DDM učím již přes 10 let. Vedu lekce Zpívání pro nejmenší | PO 15.30Zpívání pro nejmenší | ÚT 15.30 a spolu s kolegyní Terkou Pevnou lekce Dětského pěveckého sboru Stodůláček (DPS Stodůláček 1 | PO 16.30 a DPS Stodůláček 2 | ÚT 16.30).

Hudba mě provází od malička. Kromě absolvování výuky sólového zpěvu, hry na kytaru, klavír a flétnu jsem od dětství navštěvovala různé pěvecké sbory. Moje sbormistrovské zkušenosti jsem nasbírala nejdříve v rámci amatérského studentského sboru a poté vedením 1 oddělení v Kühnově dětském sboru.

Na práci s dětmi mě baví poznávání světa skrze jinou optiku a společné tvoření. Vždy je pro mě důležitá cesta, ne cíl. Proto bych ráda, aby se děti na mých hodinách pobavily, odreagovaly, ale zároveň i něčemu naučily.
 
MICHALA ŠTĚPÁNKOVÁ
Jmenuji se Michala Štěpánková a jsem staronovou tváří v Domečku. Ve školním roce 2020/2021 se se mnou můžete potkávat v kroužcích Zpívání pro nejmenší s flétnouNotička R+D | PO 9.30Notička R+D | PO 10.30. Dále se se mnou děti mohou potkat ve Zvídavé školičce, Dobrodružné školičce a Miniškoličce.

Hudba mě provází od malička. V šesti letech jsem začala hrát na flétnu, další rok na piano a na střední jsem přibrala kytaru. Od střední se věnuji pedagogickému studiu (nejdříve Předškolní a mimoškolní pedagogika a později Učitelství pro 1. stupeň). Při studiu jsem navštěvovala různé hudební semináře u Orffovy školy, Hudební dílny PhDr. Evy Jenčkové, Letní hudební školy prof. Jaroslava Herdena atd. Maturitu a státnice mám mimo jiné z hudební výchovy.

Práci s dětmi vnímám jako své poslání, naplňuje mě a dělám ji opravdu ráda. V DDM Stodůlky jsem od svých 12 let, kdy jsem navštěvovala kroužky Tvořivé dílny a Keramiky, později jsem začala učit hudební kroužky a vedla jsem hudební oddělení. Na pár let jsem se s Domečkem rozloučila, abych se věnovala dětem na základní škole i své rodině. Teď, po svém návratu, se těším hlavně na děti, na nové výzvy a na nová setkání.
 
MAGDALENA VELICKÁ
Jmenuji se Magdalena Velická a v DDM Stodůlky jsem v minulosti působila jako asistent a lektor pohybových kurzů pro děti předškolního věku. Po několikaleté odmlce jsem se v září 2019 do Domečku opět vrátila a nyní s chutí pohybově vzdělávám předškolní děti a děti z první třídy v Šikulce.

Předškolní děti jsou mi nejbližší, mám vystudovanou vysokou školu pedagogickou se zaměřením na učitelství pro mateřské školy a kromě několikaleté odmlky jsem již od 15ti let pomáhala nebo sama vedla kurzy, podílela se na dětských táborech a chvíli působila i v mateřské škole.

Děti jsou plné elánu a chuti hrát si, učit se nové věci a navazovat nová přátelství se svými vrstevníky.  A mě baví se na tom podílet a pomáhat jim v rozvoji.
 
 
PAVLA VĚTRÁKOVÁ
Jmenuji se Pavla Větráková a v DDM Stodůlky působím přes 6 let. Vedu kroužky pro děti od mateřských školek až po školní věk. Jsou to kroužky Jóga v MŠ Rozmarýnek | PO 16.00, Jóga pro školáky začátečníci | ST 15.30Jóga pro školáky pokročilí | ST 16.30Jóga pro teenagery | ST 17.30Sportovní minipřípravka PO MŠ Rozmarýnek, Školička a Zvídavá školička.

Od svých 5-ti let jsem se věnovala moderní gymnastice, skončila jsem díky úrazu. Po úrazu nebylo jednoduché se již vrátit zpátky k závodění, tak jsem začala pomáhat jako  asistentka na kroužku přípravka moderní gymnastiky. Na několik let jsem přerušila sportovní aktivity, protože přišli děti a věnovala jsem se jim. Postupně jak moje vlastní děti dorůstaly, vrátila jsem se do tělocvičny a začala pomáhat na lekcích Cvičení rodičů a dětí. Udělala jsem si trenéra 3.třídy Cvičení předškolních dětí a rodičů a dětí, trenéra 3.třídy Sportovní gymnastiky. A potom mě oslovila jóga pro děti. Vyhledala jsem si kurzy a absolvovala jsem Metodiku jógy pro předškolní děti a školní věk. Jóga pro děti mě velmi naplňuje, baví mě její hravost, bezprostřednost. Děti se na józe proměňují v různá zvířátka, učí se zklidnit, uvolnit a relaxovat.

Práce v DDM Stodůlky mě velmi baví a naplňuje, protože se každý den setkávám s dětmi různého věku a ty mě nabíjejí svou energií a obohacují svojí bezprostředností a radostí ze života.

ALICE VONDRÁČKOVÁ
Jmenuji se Alice Vondráčková, v DDM Stodůlky působím od roku 2018 a vedu kroužek pro děti s rodiči Notička (Notička R+D | ÚT 9.00Notička R+D | ÚT 10.00 a Notička R+D | ÚT 11.00).

Hudbě se věnuji od 9 let, začínala jsem hrou na zobcovou flétnu, pak od 12 let na lesní roh. Pokračovala jsem na Pražské konzervatoři, dále ve Filharmonii Hradec Králové a po narození prvního syna jsem přestala aktivně hrát a nastoupila do ZUŠ, kde působím dodnes.

Mým cílem je budit v dětech radost a zájem o hudbu v jakékoli podobě.

 
LUCIE VONDROVÁ
Jmenuji se Lucie Vondrová a s DDM Stodůlky jsem spjata již víc jak 20 let. Nyní zde učím keramiku (Keramika RD | ÚT 18.00, Keramika RD | ČT 17.00, Keramika M | ÚT 16.00, Keramika M | ÚT 17.00, Keramika M | ČT 16.00, Keramika S | ÚT 14.30, Keramika S | ČT 14.30 a Večerní umělecká keramika | ČT 18.00). Kromě pravidelných kurzů vedu také jednorázové sobotní kurzy keramiky pro širokou veřejnost.

Tvoření a kreativita mě provází od dětství. Je spojena nejen s vlastní fantazií, ale také s hledáním na výstavách, v knihách a především všude kolem nás. Vždy jsem chtěla toto vnímání v dětech i dospělých probudit, podporovat a snažit se v nich povzbudit jejich vlastní fantazii.

Na mé cestě keramikou mi pomohly různé kurzy, ale i setkávání s jinými keramiky a výtvarníky. Práci s dětmi se věnuji již řadu let a vždy mě nesmírně bavila a naplňovala. Je to totiž oboustranně obohacující činnost, bez které si už dnes nedokážu své dny představit.