06.10.2020 Od 5. 10. 2020 do odvolání neprobíhají ŽÁDNÉ kroužky DDM

V době od 5. 10. 2020 do odvolání neprobíhají kroužky a jiné aktivity v DDM (včetně kroužků, které DDM pořádá mimo své prostory, na základních školách).

05.10.2020 Provoz recepce v době nouzového stavu

V době nouzového stavu se obracejte na recepci telefonicky, nebo e-mailem PO-ČT 8-16:00.

31.08.2020 Pohyb ve vnitřních prostorách DDM

Prosíme všechny návštěvníky, aby v nezbytně nutných případech, kdy je nevyhnutelná osobní přítomnost a pohybují se po budově DDM Stodůlky, používali ochranu úst a nosu. Děkujeme za pochopení.

Aktuálně z DDM: tvoříme i online vyučujeme

18.11.2020 Zdravíme vás v této zvláštní době, kdy máme dveře DDM zavřené. Za nimi to ale doslova pulzuje životem a byla by velká škoda vám o tom neříct a neukázat vám to.

V posledních týdnech vzniklo v DDM pár krásných tvořivých projektů, na kterých společně spolupracovali lektoři a zaměstnanci Domečku.

► Betlém do Centrálního parku ke Kuželkárně: Původní betlém, který zdobil v předvánočním čase Centrální park, už zaznamenal zub času a bylo potřeba ho zrenovovat. Betlém byl projektem dětí z výtvarných dílen, což letos bohužel nešlo zrealizovat. Nové malované biblické postavy tentokrát vyšly z rukou pedagogů DDM Stodůlky. Tvořili podle výtvarného konceptu Mgr. Nely Gallatové, která navrhla jednotlivé postavy i celkové aranžmá a ve spolupráci s panem Bohdanem Pardubickým je připravila k další realizaci a následné instalaci v parku.

► Stolní kalendář DDM Stodůlky 2021: Zavření našich dveří poznamenalo i projekt tradičního kalendáře DDM. I ten byl v minulých letech velkým společným dílem a prezentací tvorby téměř devadesáti dětí ve věku 4-15 let, které kalendář tvoří vždy na podzim v Ateliéru v rámci výtvarných kroužků pod vedením PaedDr. Zdeňky Hiřmanové. Nechtěli jsme kvůli zavření DDM tradici přerušit, proto se do tvorby kalendáře pustili zaměstnanci a lektoři DDM Stodůlky ze všech různých oborů činnosti. Kalendář už je téměř na světě a už teď si ten svůj můžete zarezervovat na našich webových stránkách.

Naší doménou je vzdělávání a výuka dětí v oblasti volnočasových aktivit. Nemůžeme to teď dělat osobně a tak, jak se nám pracuje nejlépe – s dětmi i dospělými v Domečku naživo. Hledali jsme nové možnosti, jak s vámi zůstat v kontaktu a i v této oblasti vzniklo několik cest, po kterých jsme se nadšeně vydali.

► Domeček online: Tuto naši novou sekci na webu znáte už z jara, kdy jsme ji poprvé začali plnit videi z nejrůznějších oborů, na které můžete v DDM narazit. Lektoři DDM Stodůlky jsou s účastníky kroužků, které v tuto chvíli nemohou probíhat, v kontaktu různými způsoby. V našem Domečku online i v tuto chvíli přibývají videa s nabídkou činností a aktivit pro volný čas.

► Online výuka: Účastníci mohou využít i live vysílání a živě se spojit s lektory kroužků a využít jejich vedení jednotlivých lekcí.  V listopadu jsme nově otevřeli novou dobrovolnou a bezplatnou nabídku bez vlivu na vrácení poplatků za kroužky pro účastníky některých kroužků, lekce online přes vzdělávací platformy.  Rozhodli jsme se na základě dotazníkového šetření a první lekce proběhnou už tento týden.

► KAZ – Klub anonymních záškoláků: Na webu mitkamjit.cz, kterého jsme součástí, vznikla nová iniciativa – KAZ, Klub anonymních záškoláků aneb Pomůžeme vám s učením. Zapojili se i lektoři z našeho Domečku. Hledáte-li doučování nebo radu, můžete svůj požadavek zadat na těchto stránkách, lektoři ze Středisek volného času a Domů dětí a mládeže po celé republice jsou připraveni pomoci.

► Webináře v Klubu RaDka: Doba nás nutí improvizovat a hledat nové cesty. I proto jsme se rozhodli plánované semináře v Klubu RaDka nerušit, ale zrealizovat je online. Už proběhl webinář Výchova kluků, v pondělí 23. 11. 2020 nás čeká webinář Výchova holek, na který se můžete stále přihlašovat. Další webináře budou následovat.

► Zimní výjezdní tábory: Plánujeme budoucnost. Důkazem toho jsou hned dva zimní výjezdní tábory. Úplně poprvé budeme pořádat Zimní tábor pro rodiny s dětmi (23.-31. 1. 2021), letos s tématem Ledové království. U druhého výjezdního tábora – Lyžníci a prknaři na horách (21.-28. 2. 2021) - jste nám dokázali, že i vy plánujeme budoucnost s námi, protože byl velice rychle obsazený a přijímáme v tuto chvíli náhradníky.

Byť zavření, stále hledáme způsoby, jak s vámi zůstat v kontaktu. Děkujeme vám za přízeň a hodně zdraví všem!