Rodinné sportovní hry 2024

Bonjour, Madame! Bonjour, Monsieur! Bonjour, France!
Opět se blíží květnový Týden pro rodinu, a s tím my máme spojené naše tradiční Rodinné sportovní hry. Po úvodní desítce let, kdy se jednalo o menší akci, která se konávala v blízkých prostorách základny DDM, jsme se loni poprvé vydali vyzkoušet rozlehlejší prostranství Centrálního parku Prahy 13. A pro úspěch z právě zmíněného loňského roku se nebojíme akci v Centrálním parku zopakovat i v letošním – již dvanáctém – ročníku Rodinných sportovních her.

V pátek 17. května 2024 se Centrální park zbarví do francouzské trikolóry a nabídne vám pestrou škálu sportovních zážitků.  A co má společného rok 2024, sport a Francie? Ano, jste na správné stopě. Chtěli bychom tím vzpomenout na blížící se Olympijské hry v Paříži.

Na rozdíl od Paříže ale nebudeme mezi sebou přímo soupeřit, ale naším společným cílem bude aktivně využít volný čas strávený se svou rodinou. V připravených disciplínách tak nepůjde o žádné překonávání světových rekordů, ale každému z vás chceme nabídnout různorodé sportovní činnosti, které si vyzkoušíte, užijete si je s nejbližšími a zároveň za splnění všech disciplín dostanete zaslouženou odměnu.

Koncept Rodinných sportovních her se skládá z týmového družstva – dítě + rodič/prarodič/jiný člen rodiny, přičemž každý člen družstva musí splnit veškeré sportovní disciplíny. Pokud oba proplují disciplínami bez zaváhání, tak si na konci doběhnou pro výše zmíněnou vytouženou odměnu.

A jelikož si připomínáme letní Olympijské hry, tak se podle toho odráží i skladba jednotlivých disciplín. V tuto chvíli nechceme prozrazovat vše, ale můžeme vám napovědět, že se dotkneme tradičních odvětví, které můžete znát i z minulých ročníků Rodinných sportovních her, ale také vám připravíme úplné novinky.  Zaběháme si, zacvičíme si, zastřílíme si, zatancujeme si, zaskáčeme si, zakopeme si.

Ceník startovného:
Dospělý + 1 dítě – 100 Kč (online do 12.5.), 150 Kč (doprodej na místě)
Dospělý + 2 děti – 150 Kč (online do 12.5.), 225 Kč (doprodej na místě)
Dospělý + 3 děti – 200 Kč (online do 12.5.), 300 Kč (doprodej na místě)

Oficiální starty jsou rozděleny do 7 časových bloků. Níže si vyberte čas, který vám vyhovuje, a přihlaste se přes svůj klientský účet. Vždy počítejte s 30minutovým předstihem kvůli registraci v místě konání a společné rozcvičce. Při registraci zároveň obdržíte do rukou soutěžní kartu a drobné občerstvení. Počet družstev na jednotlivé časy bude kapacitně omezen, stejně tak doprodej na místě.

Do poznámky napište jména všech členů družstva.

RSH – Start 15.30
► RSH – Start 16.00
► RSH – Start 16.30
► RSH – Start 17.00
► RSH – Start 17.30
► RSH – Start 18.00
RSH – Start 18.30

Akce je vhodná pro děti od 3 let, na své si ale jistě přijdou i starší předškolní
a školní děti.
Akce se koná v rámci Koncepce rodinné politiky MČ Prahy 13.
Budeme se na vás těšit!

Michael Mácha, DiS.