Koncert hudebního oddělení na Pražské konzervatoři

29.05.2023

Dne 25. 5. 2023 proběhl v sále Pražské konzervatoře koncert hudebního oddělení DDM Stodůlky, který přinesl jedinečnou příležitost vidět všechny obory tohoto oddělení v akci. Od pěvců, flétnistů, kytaristů až po ukulelisty a klavíristy - všichni se představili na tomto výjimečném hudebním večeru.

Na pódiu se celkem vystřídalo 29 ukulelistů, 29 flétnistů, 6 klavíristů, 44 kytaristů, 62 zpěváků dětí a 26 zpěváků dospělých. Spolu s 17 lektory se tak na scéně objevilo celkem 213 lidí. Sál konzervatoře byl zaplněn 300 diváky, kteří se při tomto koncertu těšili z neobyčejné atmosféry.

Jedním z důležitých prvků tohoto koncertu byla snaha o propojení jednotlivých hudebních oborů a vytvoření jedinečného hudebního zážitku. Tato spolupráce přinesla nejen možnost rozšíření interpretace skladeb a zajímavější aranže písní, ale také umožnila účinkujícím cítit se jistěji při vystoupení ve větším počtu. Jedním ze zajímavých okamžiků byla účast hostující houslistky, Barbory Klárové, která se připojila k vystoupení a svojí hrou přispěla k většímu rozměru celého díla. Její účast přinesla do koncertu další vrstvu uměleckého vyjádření a zvýšila jeho působivost.

Spolupráce s Pražskou konzervatoří přinesla hudebnímu oddělení DDM Stodůlky mnoho výhod. Profesionální prostředí, které konzervatoř poskytuje, umožnilo účastníkům koncertu prožít autentický pocit z vystupování na skutečném koncertním pódiu. Tato spolupráce také umožnila hudebníkům a zpěvákům pocítit atmosféru, kterou mohou zažívat profesionální umělci. Pozitivní odezva od diváků a účinkujících přispěla k našemu rozhodnutí v této spolupráci pokračovat i v letech budoucích.

Ohlasy diváků i samotných účinkujících jsou nadšené a plné uznání. Tento koncert byl důkazem toho, že hudba dokáže sjednotit lidi a přináší radost a nezapomenutelné zážitky.

Jako organizátorka koncertu bych ráda poděkovala všem, kteří se na jeho přípravě podíleli a vytvořili tak výjimečnou atmosféru tohoto dne. Díky jejich úsilí a nadšení byl tento večer plný jedinečných hudebních okamžiků, které budou zůstávat v paměti všech přítomných ještě dlouho.

Jana Sailerová, koordinátorka hudebních akcí DDM Stodůlky