Rodinné sportovní hry 2023

15.05.2023

V pátek 12. 5. 2023 se uskutečnil již 11. ročník tradičních Rodinných sportovních her, při kterých měli rodiče se svými dětmi možnost aktivně oslavit Mezinárodní den rodiny.

I přesto, že se jedná o tradiční akci, bylo to pro nás všechny nové. Poprvé v historii jsme akci totiž přesunuli do Centrálního parku Prahy 13.

Po společné rozcvičce se týmy, skládající z dítěte a rodiče/rodinného příslušníka, mohly „rozprchnout“ po devíti dalších připravených stanovištích. Sice si účastníci mohli vybrat, kam půjdou hned a kam půjdou pak, ale aby v cíli mohli získat zaslouženou odměnu, musela se celá dvojice zúčastnit všech stanovišť. Všichni si tak mohli vyzkoušet lukostřelbu, netradiční sporty (slackline, pétanque, chůdy), překážkovou dráhu, karate, discgolf, míčové sporty (fotbal, basketbal), gymnastiku a atletické disciplíny (skok, sprint).

Po splnění všech úkolů a závěrečném doběhnutí do cíle čekal na účastníky pamětní diplom s unikátní medailí, batůžkem a létajícím talířem.

Akce se v průběhu dne zúčastnilo přes 300 dětí a dospělých. Hlavní myšlenkou je, aby si děti užily čas strávený se svými rodiči, a naopak aby si rodiče užili čas strávený se svými dětmi. Doufáme, že se nám tento cíl povedl splnit a že si to všichni náležitě užili.

Děkujeme, že jste byli s námi, a budeme se na vás těšit opět v příštím roce!

Michael Mácha, DiS., koordinátor sportovních soutěží

Fotografie z Rodinných sportovních her najdete v naší FOTOGALERII.