Březnová Rodina v akci. Jaká byla?

26.03.2023

Vítali jsme  společně jaro a počasí bylo přímo aprílové.

Hned ráno jsme přivítali v Ateliéru rodiče s dětmi na smyslových hrách. Na našem setkání čekala na děti stanoviště, kde si vyzkoušely různorodé senzorické materiály. Velmi lákavé bylo pro děti především hledání přírodnin v želatině, barevné vaření s gelem, krabicové staveniště v písku a jarní sázení. Senzorické aktivity budeme nabízet pravidelně vždy tematicky zaměřené.

Další se měli do akce vrhnout Inline bruslaři začátečníci. Bohužel počasí úplně nepřálo, tak místo venkovního bruslení si vyzkoušeli suchou přípravu. Děti si v tělocvičně procvičily svoji rovnováhu, zahrály si hru a vyzkoušely svou obratnost při překážkové dráze.

Inline bruslaři pokročilí měli již na počasí větší štěstí a své umění si zdokonalovali na betonovém hřišti v blízkém okolí Domu dětí a mládeže Stodůlky. Po rozcvičení si zajezdili slalom, zahráli si hry na bruslích, zopakovali si brždění a vyzkoušeli svou rovnováhu.

Pokud by si chtěly děti Inline bruslení vyzkoušet nebo zdokonalit, otevíráme pro ně kroužek Inline bruslení, na kterém máme ještě pár volných míst.

Na tuto sobotu jsem si do domečku pozvali Hopáky z Bráníka, aby nám předvedli umění v Králičím Hopu. Paní lektorka nejdříve děti s králíčky seznámila a představila je. Následně se děti dozvěděly, jak se o králíčky starat a co všechno potřebují. V průběhu povídání králíci běhali mezi dětmi a pokud chtěli a králíci se nechali, tak je mohli pohladit. Po jejich představení se návštěva již pustila do Králičího hopu. A jak si takový Králičí hop představit? Je to takový parkur pro králíky. Králíci stejně jako koně mají určenou trasu, kterou mají jít a během toho skáčou přes překážky. I zde jsme viděli skok přes vodní příkop.

Pokud jste nestihli na akci děti přihlásit, nevěšte hlavu, od nového školního roku bychom rádi otevřeli kroužek Králičí hop, kde si budou děti trénovat, jak na králičí parkur.

Naší stálicí u Rodiny v akci je keramika. Ani tentokrát nemohla chybět, tvořilo se na téma květináč. Děti si s rodiči motaly hada na kulaté dno a tím vytvořily krásný květináč, který si posléze mohly pomocí engoby ozdobit.

Budeme se těšit na další Rodině v akci, která se bude konat v dubnu a to 15. 4. 2023.

Fotografie z březnové Rodiny v akci najdete v naší FOTOGALERII.