Oslavy 30let DDM Stodůlky, hra soví100pou a oslava Dne dětí

Oslavy 30let DDM Stodůlky, hra soví100pou a oslava Dne dětí

Oslavy 30let DDM Stodůlky, hra soví100pou a oslava Dne dětí

01.09.2021


Ve školním roce 2020/2021 nás čekala milá povinnost oslavit třicetiny DDM Stodůlky. Měli jsme velkolepé plány na celý školní rok, bohužel pandemická situace v celé ČR na podzim a v zimě roku 2020 nám trochu překazila plány. O to víc a intenzivněji jsme si to vynahradili hned na začátku roku 2021 – i když situace ještě nebyla příznivá, nepropadli jsme trudomyslnosti a vymysleli možnosti a způsoby, jak s dětmi i jejich rodiči zůstat v kontaktu. Vyhlásili jsme tříměsíční hru soví100pou a nabídli zájemcům aktivity, které mohli absolvovat i sami, buď venku v přírodě či na Praze 13 v okolí Centrálního parku, nebo doma a „spojit“ se s námi pomocí video materiálu.

Soutěž soví100pou trvala 3 měsíce, od února do dubna. V únoru jsme hráli s oddělením zájmového vzdělávání pro oblast předškolního kurikula a aktivit pro rodiny s dětmi a tématem měsíce byl MASOPUST. V únoru jsme se ponořili do kreativního světa oddělení zájmového vzdělávání pro oblast ART aktivit, techniky a robotiky a bavilo nás téma HNÍZDO a HNÍZDĚNÍ. V dubnu jsme se rozpohybovali s oddělením zájmového vzdělávání pro oblast tance, sportu, přírodních věd a ostatních aktivit v rytmu RETRO a RETROHRÁTEK. Byly to tři nabité měsíce plné aktivit a my moc děkujeme všem soutěžícím, kteří se do hry zapojili.

Vítěze jsme potom slavnostně vylosovali 27. května, abychom všem šťastným výhercům předali ceny 1. 6. 2021, na Den dětí. Tento den taky vyvrcholily naše oslavy třicetin a my jsme si to spolu s dětmi pořádně užili! Připravili jsme pro děti na jejich den Soví stezku, kde na děti čekalo 15 samoobslužných interaktivních stanovišť. Na cestě děti doprovázely soví bytosti a všichni si užili spoustu zábavy a dozvěděli se nové informace z ptačí říše. Přišlo neuvěřitelných 700 dětí, které se s námi chtěly bavit v ptačím stylu! Velkou odměnou pro nás všechny v Domečku byla všechna ta radost dětí i rodičů, kterou jsme mohli zažít. Moc jsme si naši domečkovou oslavu užili a podle nadšených reakcí, které nám od konání akce chodí, jste si ji užili i vy rodiče a vaše děti.
 
Děkujeme, že jste nám pomohli oslavit významné životní jubileum našeho Domečku a těšíme se na nějaké další akci na viděnou!

Tým lektorů DDM Stodůlky 

Zpět