Historie Jarních dílen v Domečku od roku 1996

Historie Jarních dílen v Domečku od roku 1996

Historie Jarních dílen v Domečku od roku 1996

26.03.2021


Svátky jara a jejich kouzlo si připomínáme na Jarních dílnách v DDM Stodůlky pravidelně již od roku 1996.

Co se odehrává před jejich zahájením? Společně připravujeme témata, materiály a pomůcky, zajímavě zdobíme celý Domeček a především tvoříme týmy pomocníků na den D - těch, kteří na stanovištích vedou účastníky a radí jim při výrobě jarních drobností.

Každý rok byl jiný v možnosti vyrábění a nápadů, pouze kraslice a pomlázka se opakovaly. Vlastně nejvěrnější byla pomlázka, protože u kraslic jsme se snažili každý rok o nové zdobení. Za tu dobu jsme poznali spousty nových materiálů a naučili se využívat i materiály odpadní-recyklace. Největší prostor byl dán hlavně materiálům přírodním – lýko, proutky, větvičky, kukuřičné šustí, dřevíčka, sláma, pedig, ovčí vlna a jiné. Naučili jsme návštěvníky vytvářet z nich jarní drobnosti: ptáčky, hnízda, věnečky, košíčky, koule, závěsy, zvířátka a další. Poznali také různé pracovní nářadí: kleště, pilky, řezáky, pájky, kladívka, štípačky, zahradnické nůžky a spousty jiných. Další materiály, které jsme využívali při tvoření byly různé papíry, látky, peří, drát, špejle, keramická hlína, sádra, křída, vosk, plody z různých stromů a spousty jiných.

Jarní dílny jsou příjemnou aktivitou pro děti, jejich rodiče, prarodiče, přátele a známé, prostě pro všechny, kteří chtěli s námi trávit svůj volný čas. Za tu dobu se dílny stále vylepšovaly, jak přicházelo spoustou krásných a různorodých nápadů. Zajišťovali jsme také občerstvení včetně posezení u kávy nebo čaje. Každý účastník při vstupu obdržel vstupenku s motivem jara, kde podle symbolů zjistil, co se v různých klubovnách vyrábí nebo děje. V další části programu jsme měli i různá vystoupení - divadelní, hudební či taneční. Využívali jsme venkovní prostory okolo Domečku při hraní nejrůznějších jarních her.

Za tu dlouhou dobu pořádání Jarních dílen vzniklo spousty krásných motivujících nápadů na výzdobu bytu či pro jarní zábavu. Těšíme se na další a další setkávání při tvoření s vámi a věřte, že stále budeme přinášet něco nového.

Erika Mikanová

Zpět