RvA: Putování do oken přírody

Příroda je fascinující, plná tajemství, která nadšeně odhalují malé děti i vědci. Jak se spolu domlouvají mravenci? Co se děje v kompostu? Jak vypadají kameny uvnitř? Otevřeme několik oken do přírody a budeme hledat odpovědi na otázky, které napadají děti i dospělé.

Až budeme unaveni bádáním, sedneme si do 100 let staré školní lavice, zalistujeme ve starých učebnicích přírodopisu, začteme se do knížek o přírodě nebo si zahrajeme lesní divadlo.
Prohlédneme si poklady z přírodovědných kabinetů, k vidění budou pravěké exponáty ze sbírek muzea, mimo jiné mamutí kel objevený u Čestlic a kost srstnatého nosorožce nalezená v místech, kde je dnes Geopark Říčany.
Na výstavě potkáme i živé tvory - pod lupou nahlédneme do světa mnohonožek a mravenců.

Přihlaste se nejpozději do 15. 05. 2024.

Program je realizován za podpory MČ Prahy 13.

RvA: Putování do oken přírody

• Termín konání